ליורוליג זה לא יספיק

מכבי תל אביב גברה הערב על עירוני נהריה בחצי גמר גביע ווינר בתוצאה 67:78, אבל אם היכולת הזו תימשך, צפויה לקבוצה עונה אירופית קשה

יום רביעי 17 אוקטובר 2007
אבי יופה
כנראה שעירוני נהריה אוהבת לחלק מתנות ליריבותיה, אחרת אי אפשר להסביר את היכולת של הקבוצה בטורניר "גביע ווינר" עד עתה. כמו במשחק רבע הגמר מול בני השרון, אותו פתחה בפיגור דו ספרתי כבר ברבע הראשון, כך גם במשחק חצי הגמר הערב מול מכבי תל אביב. הקבוצה בצהוב עלתה ליתרון מהיר של 16-10 (7). מי שדאג לשמור על היתרון של תל אביב עד לסיום היה דוויד בלות'נטאל עם 14 נקודות ברבע הראשון, שהסתיים בתוצאה 27-14 לתל אביב. 

הרבע השני נפתח בצורה מעט שונה. ניקולה וויצ'יץ' ירד לנוח, ואיתו ההגנה של תל אביב. עירוני נהריה רצה בזכות יכולת מצוינת של אשאנטה ג'ונסון, שסיים את המחצית עם 16 נקודות, עד לפיגור 33-29 (16). עודד קטש התעורר מעט מאוחר, ואחרי שראה את אי הסדר במשחק של קבוצתו החזיר את וויצ'יץ' לפרקט. החילוף לא הועיל, ונהריה המשיכה לרוץ, הרבה בזכות האנרגיות של אבי סוכר, עד לפיגור של שתי נקודות בלבד עם סיום המחצית 41-39 לתל אביב. 

הרבע השלישי המשיך עם מומנטום של נהריה עד לדקה ה- 23, אז הגיע היתרון הראשון של הקבוצה במשחק בזכות סל שלוש נקודות של ג'ונסון, 43-41. מאז נראה שהמחשבה שאולי היא תנצח את מכבי תל אביב, קצת הלחיצה את חניכיו של אריאל בית הלחמי. תל אביב הלכה פנימה לפייזר ואליהו, עד שסל של קאמינגס  חתם רבע שלישי של מצבי קליעה נוחים שלא מומשו ביתרון צהוב, 57-54.

עם פתיחת הרבע האחרון, חזרה התקווה לפנים של שחקני נהריה. השחקנים בסגול רצו ליתרון של 60-59 (32), שהיה גם היתרון האחרון שלהם במשחק. אשאנטה ג'ונסון נשאר על הספסל של אריאל בית הלחמי, נהריה לא יכלה לייצר נקודות, ותל אביב הלכה פנימה. טרנס מוריס קלע ושארפ סיים ריצה של 10-0 לתל אביב, 69-60 (37). בנהריה ג'ונסון חזר לשחק, אבל זה לא הספיק. אליהו וויצ'יץ' הלכו פנימה והגדילו את הפער לדו ספרתי, 74-64 (39). נהריה חזרה מפסק הזמן, דקה ורבע לסיום המשחק, עם לחץ על מובילי הכדור של מכבי, שהגיע מאוחר ולא עזר, אלא רק להמתיק במעט את הגלולה. בסיום 78-67 למכבי תל אביב. 

הרבו לקלוע למכבי תל אביב: דיוויד בלות'נטאל 19 נקודות, וואנטיגו קאמינגס 15 נקודות, מרכוס פייזר וניקולה וויצ'יץ' 9 נקודות כ"א. 

הרבו לקלוע לעירוני נהריה: אשאנטה ג'ונסון 27 נקודות, סאשה אוצ'וקוליץ' 14 נקודות, אוטיס היל ומתן נאור 7 נקודות כ"א.תגובות

b

טלספורט בפייסבוק