מספיק בקושי

היכולת החלשה של נבחרת ישראל המשיכה גם במשחק הרעים מול בלארוס, אבל חניכיו של קשטן ניצחו לבסוף בקושי 1:2. קשטן: "למדתי דברים על חלק מהשחקנים שלנו"

יום רביעי 17 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT
נבחרת ישראל, אחרי משחק מאכזב בקרואטיה, חזרה לאצטדיון הביתי כדי לחפש ניצחון על בלארוס, שגם כן סיימה את המשחק האחרון במסגרת מוקדמות יורו 2008 עם הפסד.

דרור קשטן אמר לאחר הניצחון: "זה היה משחק הרצה. התפקיד שלו היה להריץ שחקנים ולבחון אותם עם מחשבות לעתיד. מלבד השגת הניצחון, וחשוב שניצחנו, חשוב לא פחות שלמדתי דברים על השחקנים ששיחקו אצלינו". 

"עכשיו אנו מסתכלים קדימה לעבר המשחק מול רוסיה שהפך למשחק החשוב בקמפיין. נבוא בשביל לנצח, לא בשביל נבחרת אנגליה אלא בשביל נבחרת ישראל".

בן סהר, החלוץ הצעיר, אמר: "זה אמנם היה משחק לא רשמי אבל חשוב שניצחנו גם בשביל הקהל וגם בשביל הנבחרת. אני שמח על כל משחק שאני מקבל הזדמנות במדים הלאומיים ומשתדל להוכיח את עצמי. עכשיו הפנים קדימה לשחק נגד רוסיה. אני מקווה מאוד שננצח. הרבה מאוד אנשים יעקבו אחרי המשחק הזה וחשוב מאוד שנראה שיש לנו נבחרת טובה".

שמעון גרשון, ששימש הערב כקפטן הנבחרת :"כל משחק חשוב לנצח על אחת כמה וכמה במשחק נבחרת. הגיע קהל שציפה מאיתנו לנצח ועשינו את זה. לגבי היריבה אני לא רוצה להתייחס, אבל אצלינו בנבחרת שיחקו כמה שחקנים שיש להם עתיד ואני מקווה שהם יצליחו בשנים הקרובות".

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה

נבחרת ישראל פתחה בלחץ מהיר על שערה של הנבחרת האורחת בשלוש הדקות הראשונות, שהובילו להגבהה לא מוצלחת של ברדה לרחבה ובעיטה חדה של בן סהר לפינה, שגררה הדיפה טובה של שוער בלארוס.

דקה אחר כך המשחק התחיל להזכיר את כל הקמפיין של נבחרת ישראל. משחק במרכז המגרש, משעמם ונטול יצירתיות. בדקה ה-7 נרשמה הבעיטה הראשונה של נבחרת בלארוס לשער, שהלכה החוצה. בתגובה שלח עומר גלון כדור שחלף ליד העמוד, אחרי התקפה מהירה של ישראל באגף הימני. 

שמעון גרשון שלח רגל בדקה ה-15 והציל את ישראל מספיגה, כשעצר ברגע האחרון בעיטה של שחקן בלארוסי משבעה מטרים.

בדקה ה-21 שלח תמיר כהן כדור ארוך לבן סהר, שהמשיך מהאוויר לכיוון השער בבעיטה שהזכירה מעט את השער של מרקו ואן בסטן מאליפות אירופה ב-1988, רק שהבעיטה של סהר הייתה חלשה ונהדפה בקלות על ידי שוער בלארוס. 

בדקה ה-37 כבשה נבחרת ישראל את שערה הראשון במשחק, לאחר שאבירם ברוכיאן חטף כדור מהגנת בלארוס, עבר שחקן ומול השוער בעט לפינה השמאלית מ-16 מטרים. 1-0 לישראל. 

אחרי השער שכבשה, חזרה נבחרת ישראל לצורת המשחק שאפיינה אותה טרם שעלתה ליתרון. משחק מסירות שנגמר לרוב כמה מטרים לפני רחבת ה-16 של בלארוס, שלווה באיבודי כדור מיותרים. מנגד הנבחרת האורחת הניעה בחלק מהמחצית הראשונה את הכדור בצורה סבירה, אבל לא הגיעה לאף מצב ממשי שסיכן את שערו של דווידוביץ'. 

מחצית שניה

בתחילת המחצית השנייה עלתה נבחרת ישראל עם שני שינויים. לירן שטראובר החליף את ניר דווידוביץ', ואבי סטרול החליף את טל בן חיים בהגנה. 

את חמש הדקות מפתיחת המחצית פתחה דווקא בלארוס במומנטום מסוים, עם שתי בעיטות של אלכסנדר חלב, אחת מהן לידי שטראובר והשנייה גררה כדור קרן. גם סטסביץ' ניסה את מזלו, אבל הבעיטה שלו עברה מעל השער. מנגד תמיר כהן שלח כדור חופשי חלש לידי שוער בלארוס. 

בדקה ה-64 נכנס למשחק משה אוחיון במקומו של כובש השער, אבירם ברוכיאן ודקה אחר כך הגיע שער השוויון. בלארוס חטפה  את הכדור במרכז המגרש, שלחה כדור לאגף השמאלי והגיעה למצב של שלושה על שלושה. חלב העביר את הכדור לסטרטביץ', שמצא את מקסים רומשצ'נקו פנוי בתוך הרחבה. מול שטראובר רומשצ'נקו לא התבלבל ושלח את הכדור פנימה. 1-1. 

בדקה ה-69 נכנס למגרש טוטו תמוז במקום בן סהר. 

בדקה ה-72, חזר היתרון לישראל. תמוז קיבל כדור בחלק המגרש של ישראל, אחרי יציאה לא טובה של שטראובר. תמוז רץ לאגף השמאלי, העביר העביר כדור לאלברמן שמצא את ברדה פנוי בצד ימין של ההתקפה. ברדה בעט, הכדור נהדף על ידי שחקן של בלארוס וחזר לאלברמן, שהמשיך בקלילות פנימה. 2-1. 

בדקה ה-77 החליף פיני בלילי את עומר גולן. 

לקראת הסיום נבחרת ישראל נרדמה בשמירה, ואחרי בעיטה של משה אוחיון שחלפה מעט מעל למשקוף, הגיע בדקה ה-86 בעיטה חדה של סטרבניוק, ששטראובר הדף בקושי לקרן. 

בדקה ה-87 ערך זאב חיימוביץ' הופעת בכורה בנבחרת, כשעלה לשחק במקום שמעון גרשון. 

הרכב נבחרת ישראל: ניר דווידוביץ', אייל משומר, טל בן חיים, שמעון גרשון , יגאל אנטבי, תמיר כהן, אבירם ברוכיאן, גל אלברמן, אליניב ברדה, בן סהר, עומר  גולן.

תמונות: יותם רונן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק