עכשיו חייבים לנצח בישראל

כובש הצמד בניצחון רוסיה על אנגליה, רומן פאבלוצ'נקו, כבר מתכונן למשחק הבא של נבחרתו, מול ישראל. חוס הידניק: "אני גאה בבחורים. עכשיו מחכה לנו מבחן קשה בישראל"

יום רביעי 17 אוקטובר 2007
אלכס נירנבורג
 ברחבי רוסיה שוררת אווירת חג לאחר הניצחון הגדול של הנבחרת המקומית על אנגליה (1:2) במסגרת מוקדמות יורו 2008. חלוץ ספרטק מוסקבה, רומן פאבלוצ'נקו, שהבקיע את שני השערים לזכות הרוסים זוכה בשעות האחרונות ליחס של גיבור לאומי מכלי התקשורת במדינה. 

פאבלוצ'נקו, שנכנס למשחק כמחליף בדקה ה 58, אמר בסיום: "אני מקדיש את שני השערים למשפחתי ולכל העם הרוסי. אם תמיכה כזו של הקהל פשוט לא הייתה לנו הזכות להפסיד. לפני שנכנסתי למשחק הידניק אמר לי שאני חייב להבקיע ואני שמח שכך עשיתי. יש לנו סיכוי טוב להעפיל ליורו, עכשיו חייבים לנצח את ישראל". 

קפטן נבחרת רוסיה בעבר, ייגור טיטוב, שלא נכלל בסגל למשחק היה מאושר בסיום: "ברגעים כאלו בא לך לשיר ולרקוד מרוב שמחה. הנבחרת שיחקה מצויין. אני לא רוצה לציין אף אחד ברמה האישית חוץ מפאבלוצ'נקו. המחצית השנייה הייתה מהגדולות בתולדות הכדורגל הרוסי".

מאמן נבחרת רוסיה חוס הידניק: "במהלך המשחק איבדתי את הקול מרוב צעקות. אני גאה במה שהשגנו. מצפה לנו מבחן מאוד קשה בישראל".
 
אגב, לפני המשחק נכנס לחדר ההלבשה של הנבחרת ראש הממשלה, ויקטור זובקוב, ואמר לשחקנים: "האומה הרוסית היא אומה גדולה. ניצחנו את מלחמת העולם השנייה והיינו הראשונים להגיע לחלל. אין שום סיבה שלא ננצח את אנגליה".   

במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק נרשמה תקרית כשהמאמן האנגלי סטיב מק'לארן סרב להשיב על שאלות שהופנו אליו העיתונאם הרוסים. בתגובה עזבו האחרונים את חדר העיתונות. 
לעיתונאים האנגלים אמר מק'לארן: "בחיים לא חשבתי שנפסיד. אין לי הסבר למה שקרה. עכשיו ראיתי  בטלוויזיה את המהלך שהוביל לפנדל שלהם וזו פשוט בושה. העבירה הייתה בבירור מחוץ לרחבה. עכשיו צריך לקוות שרוסיה לא תנצח את ישראל".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק