תשעה חלומות שונים

ליגת העל בכדורסל נשים תחל הערב עם הרבה מאד ציפיות של כולם מקבוצה אחת (אליצור רמלה), חלומות של קבוצה אחרת (אלקטרה רמת השרון) ועוד שבע קבוצות שינסו מזל ואולי, כמו שלמדנו בעבר, גם יצליחו

יום חמישי 18 אוקטובר 2007
רועי רובינשטיין

לא פחות מתשע קפטניות יפתחו את ליגת העל בכדורסל נשים הערב, לכל אחת חלומות משלה. אינה גורביץ' תרצה לשמור על הצלחת שאותה לימור מזרחי תקווה לגנוב בעוד שגם לשירי שרון וריבי גריינבוים יש שאיפות לצמרת הגבוהה. כל מה שרציתם לדעת על העונה החדשה בכדורסל הנשים

מי שכולם בטוחים שתניף את צלחת האליפות במאי הקרוב היא אינה גורביץ' קפטנית אליצור רמלה. גורביץ' שתמיד הביאה למגרש הרבה הקרבה ואגו חיובי תפתח את העונה החמישית שלה בקבוצה של אלי רבי שאמנם זכה עם רמלה בדאבל בעונה שעברה אך הקיץ עשה לא מעט שינויים בכדי להשתדרג לקראת המשחקים באירופה. כישרון לא יהיה הבעיה על הפרקט ברמלה, הקבוצה כבר הוכתרה לאלופה לפני תחילת המשחקים ונראה כי רק מריבות אגו יפריעו לה בדרך אל התואר. גורביץ' שעד כה הייתה מקבלת הרבה דקות משחק תצטרך ללמוד כמו שאר חברותיה לשחק פחות העונה. הדבר נכון בעיקר בכל הקשור לקו האחורי של הקבוצה בו צפויות לא מעט מלחמות על דקות משחק בין שלוש שחקניות שינסו לשחק לצד הרכזת  הפותחת לייני סלווין. רבי ינסה לתמרן בין  הכוכבת שי דורון שמגיעה לעיר עם לא מעט משקולות על הרגליים לאחר ארבע וחצי שנים בהן שיחקה רק בארה"ב, גורביץ' המנוסה וקוסטקי היווניה שמגיעה לקבוצה גם כהבטחה ענקית.

בתוך הצבע יהיה קשה מאד להפתיע את רמלה העונה, עדיין מוקדם לדעת איך יראה השילוב בין צ'סטי מלווין המצוינת לסנטרית הפיניקס מרקורי טנג'לה סמית', אך כשכישרון פוגש בכישרון בדרך כלל התוצאה חיובית. עם הספסל הרחב והמנוסה בליגה נראה כי לרבי לא יהיו יותר מידי בעיות לתפוס את ראשות הטבלה ואם כל אלו לא יספיקו תמיד יש לו את אלוהים בסגל...

אחת שכאמור תרצה לגנוב את התואר מרמלה היא לימור מזרחי קפטנית אלקטרה רמת השרון. מזרחי שלא נגמרת (37) לפחות לא תצטרך לעבור את טקס הצגת שחקניות הקבוצה פעמיים העונה שכן ברמת השרון החליטו שלא כמנהגן לפתוח את העונה הנוכחית עם סגל מלא, דבר שלא קרה בשנים האחרונות. מזרחי אמורה להיות הברומטר של רמת השרון העונה וניהול המשחק שלה לצד היכולות של ג'יה פרקינס שמגיע לארץ זו העונה השנייה ברציפות ואמורה להעניק לקבוצה יכולות התקפיות שונות מבעבר בשילוב רעב אמור יכול להביא לניצוצות. מירב דורי תחכה על הספסל בכדי לפרוץ קדימה העונה בעוד שראדה וידוביץ' תמשיך כך מקווים ברמת השרון להיות גורם משמעותי בדף הסטטיסטיקה.

 דיאנה ג'קסון המנוסה ו-ויליפיץ' ששבו לקבוצה לעונה נוספת ינסו להחזיק את הקו הקדמי בעוד שאינספור שחקניות מלאות פוטנציאל כנעמי קולודני, שמרית גיגי הילה יזהר ושני לוי הצעירה יהיו אלו שיספקו את העבודה השחורה עבור אוסטפלד במהלך הריצה שלה לאליפות ראשונה מזה חמש שנים.

ארבעה קפטניות נוספות ינסו להוביל את קבוצותיהן ל-1-4, שירי שרון קפטנית מכבי רמת חן תנסה להביא משהו מההרמוניה בביתה בכדי לחבר בין שלל שחקניות הקבוצה שעדן ענבר כינס בזיסמן. כמו בכל קבוצה של ענבר גם רמת חן של העונה אמורה להיות אחת הקבוצות האטרקטיביות בליגה, עם אדווינה בראון הנפלאה , קאשה טרי וטאטיאנה טרוינה שכבר מכירות את סגנון המשחק שלו מהעונה החולפת ודימיטרובה הבולגרייה נראה כי לא צפויה בעיה של ייצור נקודות בחמישייה של הקבוצה.

בעוד שרון מתפקדת ברמת חן כדבק, בראנדי מקיין שתפתח את עונתה הרביעית במכבי אשדוד של דליה בושינסקי היא המנוע של הקבוצה שעשויה להיות הפתעת העונה. אשדוד אוהבת שני דברים לרוץ בהתקפה וללחוץ בהגנה. היא עושה את שני הפעולות האלו בדיוק בקצב של מקיין הזריזה ושאמורה למסור הרבה מאד כדורים העונה לאיינה ווקר המנוסה שתחכה מתחת לסל ודיונה ג'קסון שמקווה לא לאכזב את אוהדי הקבוצה הנאמנים. הסגל של אשדוד מאד קצר וכולל בתוכו גם את אורטל אורן שמגיעה לעונה הקרובה במטרה להפוך מכישרון לשחקנית ליגה לגיטימית, קארין אגסי המצוינת וענבל שנפר ששבה למגרש לאחר עונה ללא משחק בשל מחלת הסרטן עליה התגברה.

הניסיון של ריבי גרינבוים אמור לשחק תפקיד חשוב בעונה של בני יהודה שחולמת להפתיע. הזהובות שאותן ידריך העונה טל נתן הצבעוני מאמינות בעצמן בעיקר בגלל קריסטל ג'ונסון המנוסה ולטויה בונד שהוכיחה כבר כי קלעית בחסד בתקופת המכללות שלה ותריץ את הקבוצה כמה שיותר קדימה.

לאורנית שוורץ קפטנית בנות השרון נמאס בדיוק כמו לאגודה שלה להיות כל כך קרובה כל פעם ולפשל ברגע האמת, שוורץ שנשארה בשרון לאחר הגעתו של שיקי פלח צפויה להיות בורג חשוב בקבוצה שנבנתה עם קו קדמי קטלני שכולל שחקניות כוובארה האיטלקית, קטיה לויצקי ומיסטי וויליאמס המבטיחה שלה זו עונה ראשונה באירופה. הקו האחורי יהיה שייך לטנישה רייט שהצטיינה בעונה שעברה במדי הפועל ת"א שתחלק את מעמסת ניהול המשחק עם דוריץ' וביחד ינסו למסור גם לשחקניות הצעירות שאמורות לעלות מהספסל במהלך משחקי הקבוצה.

מעט מתחת לארבעת אלו צפויים אוהדי אליצור חולון ליהנות בעיקר מאייברי לאטה הענקית שתשחק בקבוצתם חסרת השאיפות הרציניות. לאטה שזכתה בתואר שחקנית השנה במכללות בעונה שעברה הגיע לקבוצה במטרה לתת לה תקווה להעפיל למקומות הגבוהים בליגה אך נראה כי הצוות המסייע שלה אינו מספיק טוב והקבוצה תעביר עונה ללא מאבקים מלמעלה ולמטה.

שירה העליון (הפועל ת"א) ומיכל מיירון (מכבי תל כביר) הקפטניות של שתי הקבוצות הנוספות בליגה ינסו להוביל את קבוצותיהן שמגיעות לעונה הקרובה בצליעה קלה אל הישגים קטנים. בהפועל ת"א שחיברה לה קבוצה רק בימים האחרונים עוד חולמים שבעזרת הלחימה והכישרון יוכלו להיאבק כסוס שחור במעלה הטבלה. תל כביר ומיירון יודעות כבר עכשיו כי העונה הזו תהייה מאבק אחד ארוך נגד הירידה מבחינתם.

בשנים האחרונות הרבה מאד חלומות של שחקניות התגשמו דרך הליגה הזו, החלומות שהצבנו כאן הן המטרה אך יתווספו להן עוד הרבה מאד רגעי אושר בדרך.

צילומים: ספסל, עידו רוזנטל

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק