2

פאר בחצי גמרĠהזוגות

אליפות אוסטרליה הפתוחה: שחר פאר העפילה הלילה יחד עם בת זוגתה לטורניר הזוגות ויקטוריה אזרנקה לחצי הגמר לאחר ניצחון על הצמד חסרובה ופנטה 1:6,1:6. ביחידות: סרינה וויליאמס וז'סטין הנין בחוץ

יום שלישי 22 ינואר 2008
רועי רובינשטיין
אליפות אוסטרליה הפתוחה נכנסה בשעות הקטנות של הלילה לשלביה המכריעים עם תחילתם של משחקי רבע הגמר לנשים ולגברים באצטדיון המרכזי על שם רוב לייבור. ומשחקי הזוגות של אותו שלב. שחר פאר הישראלית שנחלה כישלון בטורניר היחידות נמצאת בדרכה לתהילה יחד עם בת זוגתה הבלארוסית ויקטוריה אזרנקה לאחר שהצמד העפיל לפנות בוקר לחצי הגמר עם ניצחון משכנע 1:6, 1:6 על ג'נט השארובה הצ'כית ופלאביה פנטה האיטלקיה. 

זה היה אמור להיות מבחן חשוב עבור פߐר ובת זוגתה אזרנקה אך הצמד המדורג 12 בטורניר סיים את משחק רבע הגמר בקלילות, עם 1:6, 1:6 נגד המדורגות 13 בטורניר, ג'נט השארובה ופלאביה פנטה. הצמד הישראלי - בלארוסי שלט בכל שלבי המשחק כששתי הטניסאיות מציגות יכולת טובה, עם 73% הצלחה בסרב הראשו۟ וניצחון של 58 נקודות לאורך המשחק.

זוהי הפעם הראשונה בה פאר מעפילה לחצי גמר טורניר גראנד סלאם בקריירה המקצוענית שלה, אם כי אנו בטוחים כי הייתה מעדיפה להגיע לגבהים הללו גם בטורניר היחידות במלבורן. בשלב חצי הגמר ממתינות פאר ואזרנקה למנצחות במפےש בין האחיות וויליאמס לצמד הסיני של זי יאנג וג'י זנג, כשרוב הסיכויים הם כי בדומה לשנה שעברה, פאר שוב תצטרך להתמודד מול האחיות וויליאמס בשביל להגיע למעמד הגמר היוקרתי. 

נשים:  האלופה לא הצליחה להגן&Ůbsp;על התואר
רק לפני שנה, סרינה וויליאמס הגיע לאליפות אוסטרליה כעוד שחקנית בסבב העולמי לאחר שנפלה בדירוג בעקבות פציעה. כולנו זוכרים כיצד הטורניר ההוא הסתיים וגם את מי וויליאמס עברה בדרך לתואר בשלב שמינית הגמר...

הלילה רצתה ווילۙאמס לשוב לשלב חצי הגמר של הטורניר כשהתייצבה מול ילנה ינקוביץ' הסרבית למשחק רבע גמר. ינקוביץ' שרשהפסידה לסרינה בסיבוב הרביעי של הטורניר בשנה שעברה, עלתה למשחק במטרה לנקום. אולי היה זה המתח או משהו אחר אך הסרבית מצאה את עצמה בפיגור של שני משחקוניםĠדי מהר, משם הצליחה ינקוביץ' להתעשת, ניצחה בארבעה משחקונים רצופים ועלתה ליתרון 2:4 בדרך לניצחון 3:6 במערכה הראשונה. 

ינקוביץ' פתחה היטב את המערכה השנייה ולאחר שבירה של ההגשה של האמריקנית עלתה ל-0:2, וויליאמס ניסתה לצמק אך זה היה מאוחר מידۙ, עד  לסיום ינקוביץ' השיגה עוד מספר נקודות מחבטות יפות, התגברה על פציעה במשחקון השלישי של המערכה וניצחה 4:6 בסיום. 

"אני מאושרת מהתוצאה כי רציתי לנצח אותה ולנקום על ההפסד מהשנה שעברה" אמרה ינקוביץ' בסיום לאחר שעלתה לחצי הגߞר הרביעי שלה בטורניר גראנד סלאם ולראשונה באוסטרליה. בשלב הבא ינקוביץ' תפגוש את מריה שראפובה שהפתיעה וניצחה את המדורגת ראשונה בעולם ז'סטין הנין עם ניצחון 4:6 0:6.

גברים: נדאל עשה את שלו
רפאל נדאל העפיל לפנות בוקר אףȠהוא לחצי הגמר באוסטרליה ולמרבה הפלא זוהי הפעם הראשונה בה נדאל מעפיל לשלב זה בגראנד סלאם שמשוחק על מגרש קשה. הספרדי גבר בשלוש מערכות 5:7, 3:6, 1:6 על הפיני יארקו ניימן שהפתיע רבים כשהגיע לשלב הזה. 

במערכה הראשונה ניימן עוד נתן מאבק הוגן לߠדאל כשגרר אותו למערכה צמודה. אך בשתי המערכות הבאות הצליח הספרדי להתגבר על יריבו די בקלילות בכדי להיכנס לחצי הגמר שם יפגוש נדאל את המנצח את ג'ו  ווילפרד סונגה הצרפתי שממשיך להפתיע. סונגה המדורג 38 בעולם לא התקשה לגבור 5:7 0:6 6:7 על מיכאל יוז'ני ߔרוסי (14).

תמונות: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק