הוא מזכיר לי את עצמי

בתקשורת סיכמו לו את הקריירה, על הנבחרת יכל רק לחלום. אבל עמית בן שושן הוכיח שהוא לא שכח לשחק כדורגל וגרם ליצחק שום עוד צרות טובות. אגב, הציטוט בכותרת שייך לידידו הצנוע דרק בואטנג

יום ראשון 21 אוקטובר 2007
אסף שקד

 הניצחון של בית"ר ירושלים אמש, היה רשום בעיקר לזכותו של החלוץ עמית בן שושן שערך את הופעת הבכורה שלו העונה בהרכב הקבוצה וכבש צמד שהביא את המהפך.

תקופה לא קלה עברה על עמית בן-שושן מאז הקיץ. הנחיתה של אנטונלי רומולו והיכולת המצוינת שלו בשילוב הכושר הפנטסטי של ברק יצחקי, דחקו מעט את השחקן שעד לא מזמן היה החלוץ המרכזי של נבחרת ישראל.

בן שושן הסתגר בתוך עצמו לאורך כל התקופה האחרונה, סירב לדבר עם התקשורת, נראה מופנם מאוד במהלך האימונים ולרגע היה נדמה כי הקסם של הילד הירושלמי כבה. אבל אז הגיע השינוי- הפציעות של רומולו ויצחקי גרמו לכך ש-2 מקומות בחוד התפנו ובן שושן ידע שזאת ההזדמנות הגדולה שלו. "אני חייב לקחת את ההזדמנות ב-2 הידיים", אמר לחבריו במהלך האימונים בשבוע האחרון. בשיחות עם אוהדים שמעודדים אותו בלי הפסקה הוא אמר "אני כל כך רוצה לשחק, תאמינו לי שברגע שאני אשחק אתן מעצמי 500% גם בשבילכם וגם בשבילי".

הרצון והתשוקה של בן שושן לדקות משחק השתלמו בסופו של דבר. אמש, כשבית"ר כבר נכנסה לפיגור 0-1, הוא סחט פנדל מאוהד כהן ולאחר שגרשון החטיא אותו, הוא לא התייאש, המשיך להיות נחוש והוסיף צמד על מנת לבצע את המהפך של בית"ר ירושלים.

היכולת של בן שושן לא הפליאה אף אחד בקבוצה ויותר מכך, יצרה תחרותיות גדולה יותר על המקומות בחוד. דרור שמשון מאמן הכושר מפרגן לחלוץ הצעיר, "עמית הוא מסוג השחקנים שמשקיעים מעצמם בכל אימון ובכל משחק. גם כשהוא לא היה בהרכב- הוא היה ממשיך לתת מעצמו את המקסימום באימונים וזה התבטא בסופו של דבר לשערים שהוא כבש אתמול. בקבוצה כמו בית"ר- קשה מאוד להיות שחקן הרכב בטוח ובמצב כזה כל אחד שמקבל את ההזדמנות שלו חייב להוכיח את עצמו. עמית לשמחתי ניצל את ההזדמנות והראה שההשקעה בסופו של דבר משתלמת".

דרק בואטנג היה אחד השחקנים שלא הפסיק להחמיא לחלוץ בסוף המשחק. כאשר ניגשו השחקנים להודות לקהל בתום המשחק, חיבק בואטנג את החלוץ הצעיר והורה לקהל לצעוק בשמו של כובש הצמד. מסתבר שמאחורי האהבה של הקשר האחורי לחלוץ מסתתרת השוואה מעניינת: "עמית הוא שחקן גדול והוא לא הפתיע אותי שהוא כבש צמד", סיפר בואטנג מיד לאחר המשחק, "ראיתי אותו בכל האימונים העונה שהוא נותן מעצמו מעל 100% והוא מסוג השחקנים שבכל קבוצה חייבים בשביל לזכות באליפות. אני שחקן שמאמין שגם בתקופה לא טובה אתה צריך להאמין בעצמך וזה מה שעשה עמית. הוא לא פתח בהרכב אבל המשיך להשקיע, לא התייאש והשערים שלו במשחק הם התוצאה של זה. לפעמים כשאני מסתכל על עמית הוא מזכיר לי מאוד את עצמי- נלחם, לא מוותר ולא נשבר. ככה גם אני הייתי כשבקבוצות קודמות לא הייתי פותח בהרכב ובגלל זה אני מעריך אותו מאוד".

ומה יש לבן שושן לומר על השערים שכבש? מסתבר שהחלוץ מעדיף לשמור על צניעות שמאפיינת אותו מאז עלה לקבוצה הבוגרת. "אני שמח קודם כל שניצחנו כי היה לנו משחק קשה מאוד", הוא מספר, "הצמד שכבשתי כמובן משמח אותי, אבל הוא לא היה מגיע ללא העבודה הקשה שעשו החברים שלי לקבוצה. אני לא חושב שצריך לצאת עכשיו בפרופורציות, יש בבית"ר שחקנים טובים מאוד ואסור לשכוח שרומולו ויצחקי נמצאים גם בכושר מצוין. היה חשוב לי המשחק הזה ובעיקר התמיכה מהקהל, אבל מה שחשוב לי כרגע זה להשתפר ממשחק למשחק".

אמש, כשעה לאחר סיום המשחק, הוצף הטלפון של בן שושן בשיחות מהאוהדים שהתקשרו לברך אותו על הצמד, "התקשרו אליי הרבה אוהדים ובירכו אותי על השערים", אומר בן שושן, "כשדבר כזה קורה זה מחמם לך את הלב. גדלתי בבית"ר ירושלים ואני מכיר טוב מאוד את הקהל הזה, את כל הכוחות בתקופה האחרונה שאבתי מהאוהדים, במשך כל השבוע הם התקשרו ונתנו לי מוטיבציה. אני חושב שהצמד הזה נבע בין היתר מהתמיכה הגדולה שלהם, השיחות שלהם חיזקו אותי מאוד".

השאלה היחידה שנותרה פתוחה היא מה יהיה עם בן שושן במחזור הבא מול מכבי ת"א. רומולו ויצחקי צפויים לחזור מפציעות והתחרות על השפיץ תהיה צמודה יותר מתמיד. 

צילומים: אסף שקד, בית"ר.נט

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק