התואר של רייקונן אושר

לאחר לילה של דיונים החליטו ראשי הפורמולה 1 שלא לפסול את נהגי וויליאמס וב.מ.וו והעניקו את התואר לפיני. אילו היו נפסלים הנהנגים שהגיעו למקומות 4-6 היה לואיס המילטון זוכה בתואר

יום ראשון 21 אוקטובר 2007
אלכס נירנבורג

עונת הפורמולה 1 שהגיעה לשיאים חדשים במהלך החודשים האחרונים אמנם הסתיימה הבוקר באופן סופי וחתום לאחר שבמהלך הלילה החליטו ראשי הענף כי הטענות לפיהם ניקו רוסברג, רוברט קוביצה וניק הייפלד שהגיעו במקומות 5,4 ו-6 תודלקו בדלק שקר ב-10% פחות מהמותר, דבר המקנה להם יתרון יחסי על פני שאר המתחרים לא יפסלו.

אי פסילתם הביאה לכך שתוצאות המרוץ אושרו וטימי רייקונן נותר אלוף העולם, תואר שהיה נלקח ממנו אילו שלושת הנהגים היו נפסלים ומעלים בכך את דירוגו הסופי של לואיס המילטון הבריטי במרוץ ברזיל למקום הרביעי אשר היה מעניק לו את התואר.

מוקדם יותר רייקונן זכה במרוץ האחרון של העונה
מהפך מדהים בסיום עונת הפורמולה 1: הפיני קימי רייקונן מקבוצת פרארי ניצח במרוץ האחרון שנערך בסאו פאולו ברזיל וזכה בתואר אלוף הפורמולה על חודה של נקודה. זהו תואר האליפות הראשון של רייקונן בקריירה  

שני היריבים הגדולים של הפיני, לואיס המילטון הבריטי, ופרננדו אלונסו הספרדי מקבוצת מקלארן איכזבו בגדול. המילטון, שנחשב ערב המירוץ האחרון למועמד מוביל לזכיה, סיים במקום השביעי  ואילו הספרדי הסתפק במקום השלישי במרוץ סאו פאולו. 

דירוג הנהגים הסופי: קימי רייקונן 110 נק'. פרננדו אלונסו ולואיס 109 נק' כ"א. 

רייקונן משלים שנה גדולה לקבוצת פרארי שזכתה גם באליפות היצרנים, לאחר שמקלארן הורשעה בריגול תעשייתי והושעתה מהתחרות הקבוצתית.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק