2

דיוקוביץ' השפיל את פדרר

לאחר שרפאל נדאל הפסיד לצונגה הצרפתי בחצי הגמר, הדהים נובאק דיוקוביץ' את עולם הטניס לאחר שניצח את פדרר בשלוש מערכות בלבד: 3:6,5:7 ו-6:7. אחרי 3 שנים פדדר לא בגמר גראנד סלאם

יום שישי 25 ינואר 2008
מערכת TELESPORT
 צריך לשפשף את העיניים כדי להאמין. גמר אליפות אוסטרליה ייערך ללא שני השחקנים הראשיים שלו, רוז'ה פדרר ורפאל נדאל.

נובאק דיוקוביץ', הסרבי הבלתי נלאה, הצליח להדהים את המדורג מספר 1 בעולם, לאחר שניצח אותו בשלוש מערכות 3:6,5:7 ו-6:7.

רק לפני 4 חודשים נפגשו השניים בחצי גמר אליפות ארה"ב, וכברĠאז אותת הסרבי לשוויצרי על כוונותיו, כאשר מתח אותו למשחק של 5 מערכות, לפני שנכנע. הבוקר, דיוקוביץ עשה את הצעד הנוסף והצליח לנצח את פדרר, שלא פיספס גמר של טורניר גראנד סלאם מאז 2005, אז הוא נוצח בחצי הגמר של אליפות אוסטרליה.

נקודות השבירה הראשו۠ה הייתה דווקא של השוויצרי, ששבר ל-4:5, מאותו רגע החלה התפנית במשחקו של הסרבי שניצח בשלושה משחקונים רצופים בדרך לניצחון 5:7 במערכה הראשונה.
במערכה השנייה דיוקוביץ' לא השאיר למדורג מספר 1 בעולם שום סיכוי, לאחר שהסרבי שבר אותו פעמיים במהלך המערכה בדרך ۜ - 0:2


המערכה השלישית הייתה המעניינת ביותר,  בה הגיעו השחקנים לשובר שוויון. האם פדרר יצא גם מזה. ממש לא. דיוקוביץ' הוכיח המון אופי ותשוקה במשחקו וניצח את פדרר 5:7 בשובר השוויון בדרך לניצחון ענק וחלק 0:3 על השוויצרי.

המדורג מספר 3 בעולם, דיוקוביץ' נשמע נרגש לאחר ניצחונו הגדול: "זה מדהים, הקהל ציפה למשהו אחר, וציפה שיהיו לי עליות ומורדות , אך לא היו לי לשמחתי. זה לא הפעם הראשונה שאני משחק מול רוג'ר פדרר, ובכל פעם למדתי משהו חדש עליו וזה עזר לי לנצח&ͱuot;.

תגובות

טלספורט בפייסבוק