אפילו אימוניו עוררו עניין

הרבה לפני דודי סלע, אנדיוני ועמוס מנסדורף דרך בשמי הטניס הישראלי כוכבו של אליעזר דוידמן. במשך כשני עשורים שלט דוידמן בעולם הטניס הישראלי והביא המון כבוד למדינה הצעירה. בשבוע שעבר הלך לעולמו בגיל 71.

יום שני 22 אוקטובר 2007
אשר גולדברג
 בשנת 1957 דרך כוכב חדש בשמי הספורט הישראלי: הטניסאי אליעזר (לזר) דוידמן. באותה השנה נישל דוידמן, בן ה 20, את אריה וייס-אבידמן מן התואר "אלוף ישראל" והפך לטניסאי המוביל במדינה. דוידמן המשיך להחזיק בתואר במשך עשור ולא נוצח על ידי אף טניסאי ישראלי במשך 13 שנים.   

גם בזירה הבינלאומית היו ללזר השגים למכביר:  ב 1958 הוביל הטניסאי הצעיר את נבחרת ישראל לניצחון ענק על צ'ילה 1:4. כך שדודי סלע ואנדיוני ממש לא היו הראשונים.

 שנה לאחר מכן, נערך בתל אביב מפגש ראשון במסגרת גביע דייויס. ישראל אומנם הפסידה לשוויץ 3:2 אך הניצחון של דוידזון על בלונדל תפס כותרות ענק באירופה..

 אך לשיאו הגיעה הקריירה של דוידמן ב 1962 כשהצליח לנצח את איליה נאסטסה הרומני בחמש מערכות מרתקות במפגש גביע דייויס בין שתי המדינות. הערה לקוראים הצעירים: איליה נאסטאסה נבחר על ידי ה "טניס מגזין" למקום ה 28 ברשימת הטניסאים הגדולים בהיסטוריה.

 שיא נוסף נרשם בשנת 1965 כשדוידמן ניצח את אלוף אנגליה מייק סאנגסטר, לאחר שנקלע לפיגור של 2:0 במערכות.

 אז מה הפלא שלאימונים של דוידמן במגרשי הטניס של מכבי תל אביב הסמוכים לקולנוע אוריון היו מגיעים מאות מעריצים ומעודדים את המחבט מספר 1 של ישראל.  

 בתחילת שנות השבעים פרש ופתח בקריירת אימון ענפה. בשבוע שעבר הלך לעולמו אחרי מחלה קשה והותיר חלל גדול בעולם הטניס. יהיה זכרו ברוך.   

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק