יניב, ברוך הבא לגיהנום

הוא היה אמור להיות שחקן ההתקפה המוביל בליגת העל, אבל מלך השערים של העונה שעברה בקושי בועט לשער היריבות. האם יניב עזרן יהפוך לעוד חלוץ שנעלם במה שיש מי שמכנה 'בית הקברות לחלוצים של מכבי תל אביב'

יום שני 22 אוקטובר 2007
אשר גולדברג

הוא היה אמור להיות שחקן העונה. תואר מלך השערים בעונה שעברה הבטיח רבות, אבל חלוץ מכבי ת"א ,יניב עזרן, שהגיע לקבוצה בתמורה ל- 800 אלף דולרים לא מצליח למצוא אחרי ששה מחזורים  את המפגש המיוחל בין הכדור לרשת.

עזרן  הגיע, כזכור,  לקבוצה כתחליף לעומר גולן שסיכם בנבחרת וכעת הנהלת הקבוצה אובדת עצות. הביקורות קשות על תשלום מופרז, אבל לאיש אין ספק שעזרן שווה קצת יותר מאפס שערים בסוף חודש אוקטובר.

חברו הטוב של  עזרן, עידן שריקי סיפר ל-TELESPORT:  "יניב מתוסכל, ברור שבמצב כזה יהיה לבנאדם מצב רוח רע. אנחנו בקשר טוב והוא מספר לי חוויות לא נעימות.  לדעתי, היה ליניב הכי טוב באשדוד, שם הוא היה אהוב  ואהוד והצליח לו, אך הוא רצה ללכת. למרות זאת, זו רק שאלה של זמן עד שעזרן יפרע שטרות במכבי. עם יכולת כמו שלו השאלה מתי יתחיל להבקיע ולא האם יבקיע". שריקי טוען גם ש "האמת היא שהשיטה של מכבי תל אביב  קצת לא נוחה לחלוץ כמוהו הם לא מתקיפים מספיק וקשה להתבטא כך.  אני סומך על יניב, מכבי עשתה עיסקה מצויינת וכולם עוד יכירו בזה ככל שהליגה תתקדם".

שריקי הצעיר אולי לא זוכר, אבל מכבי תל אביב ידועה כ"גיהנום" עבור חלוצי רכש ישראלים. לאורך השנים החלוצים הבולטים שלה היו שחקני בית או זרים. עודד מכנס ואלון מזרחי, טאלנטים בכדורגל הישראלי הלכו שם לאיבוד.  מכנס מנסה להסביר ש"עזרן נמצא בתקופה לא טובה וכל מה שחסר לו כרגע הוא השער הראשון.. כשהוא יבקיע בפעם הראשונה ואני מאוד מקווה שזה יקרה בקרוב, הביטחון שלו יחזור. הוא ישתחרר ויחזור להפתיע.  אין לי ספק שעזרן יצליח במכבי, יש לו תכונות נפלאות לחלוץ כל קבוצה הייתה רוצה חלוץ כזה". 


אולי אבי נמני טעה והוא לא מתאים למכבי תל אביב?

"אי אפשר לחשוד באבי נמני שהוא קשר וחצי חלוץ שהוא לא יודע איזה שחקן הוא רוצה שישחק לצידו.  אני יודע שחשוב לנמני שיניב יצליח הוא גם מדרבן אותו. קשה להתבטא בקבוצה שמתחילת הליגה מפסידה ולא כובשת אך זה עניין של זמן".

כשמכנס נשאל על הכישלון של במכבי תל אביב הוא מסביר: " אני שיחקתי במכבי כחלוץ  ואני מכיר את המשפט "מכבי היא בית קברות לחלוצים'.  אבל זה מקרה. אפשר להצליח גם במכבי תל אביב".

גם ניר סביליה, שפרח בבית"ר ירושלים לא מצא את מקומו אצל הצהובים מתל אביב. סביליה: "מה שקורה לעזרן הוא דבר פשוט מאוד. לא קל לשחקן שמגיע מאשדוד להצליח במכבי ת"א .אלו שתי מסגרות שונות:תקשורת שונה, דרישות שונות, לחץ  עולם אחר לחלוטין.  זה שיניב עשה עונה גדולה באשדוד לא אומר שהוא מתאים לתל אביב. במכבי תל אביב זו מלחמת קיום.  צריך שתהיה לך אישיות מיוחדת מאוד. עזרן לא הצליח בקפריסין אך מצד שני לא כל חלוץ יכול להבקיע 15  שערים בקבוצה כמו אשדוד.  עצם העובדה שהוא עשה זאת אומרת כי יש לנו חלוץ מצויין. אני הייתי מציע לאנשי מכבי תל אביב לערוך איתו שיחות להחזרת הביטחון  ושהאוהדים יתמכו בו כיוון שאין ספק שכישרון יש לו.  נכון שבמכבי המון חלוצים נקברו אך היו גם כאלה שהצליחו כמו אלי דריקס שהיה להם אופי מיוחד שעזר להם להתמודד עם הלחץ והדרישות המטורפות".

כשסביליה מזכיר את קפריסין הוא מתכוון לחודשיים בהם שיחק עזרן אצל ניר קלינגר בפארלמיני. אחרי חודשיים של חוסר עניין בנעשה, הודיע עזרן לקלינגר כי הוא מעדיף את רובע י"א מאשר את הטברנות שבאיה נאפה. קלינגר: "מכבי פעלה מצויין כשהביאה את עזרן.הוא חלוץ מצויין לא ברמה ישראלית, יש לו את כל התכונות שחלוץ זקוק כדי להצליח".

אבל הוא נכשל

"אי אפשר אחרי 6 משחקים לשפוט חלוץ. קורה שמתחילים לא טוב, אך אי אפשר להרוג אותו ולהגיד שהוא לא חלוץ כי הרקורד שלו מדבר בעד עצמו. שיתנו לו שקט וזמן הם השקיעו הרבה כסף אך הם יקבלו את התמורה. כעת מכבי צריכה להחזיר לו את הביטחון".

והאוהדים? הם אלה שקיבלו אותו בנשיקות בערב חודש יולי במשרדי ישפאר והם מתקשים להיות  אופטימיים. שי מזרחי, מראשי האוהדים: "מכבי היא בית קרבות לחלוצים. אף חלוץ לא הצליח פה. לא משחקים עליו וקשה להצליח כך. זה קרה למשה ביטון בשנה שעברה, עומר גולן לא בא לפה כי הוא ידע מה העבר של חלוצי מכבי.   אני מקווה שעזרן  יצליח, הוא ברמה של ברק יצחקי הבעיה שהוא הגיע למקום שקשה להצליח פה בתור חלוץ ושחקן רכש תוסיף לזה שהקבוצה לא פוגעת ותקבל את כל הסיבות לכשלון".

צילומים: עודד כהן, המכבי.דוט.קום

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק