a

גרנט לא מוותר על שום גביע

וויגאן אירחה את צ'לסי במסגרת הסיבוב ה-4 בגביע האנגלי. ניקולה אנלקהȠבשערו הראשון במדי המיליונרים {53} ושון רייט פיליפס {82} דאגו לעלות את אברם גרנט לשמינית הגמר. אנטואן סיביירסקי המחליף צימק בדקה ה-87

שבת 26 ינואר 2008
מערכת TELESPORT
וויגאן אירחה היום {שבת} את צ'לסי במסגרת הסיבוב הרביעי בגביע האנגלי. לאחר מחצית ראשונה משעממת ודי בנאלית בו חניכיו של אברם גרנט בעיקר ישנו בעמידה, בדקה ה-53 שחקן הרכש מבולטון, ניקולה אנלקה, הקפיץ באומנות מעל כריס קירקלנד וכבש את שערו הראשון במדי מחזיקת הגביע.


חצי שעה עברה, והחלוץ הראה כי 15 מיליון הליש"ט̠אותם שילם רומאן אברמוביץ' לבולטון תמורתו, מצדיקים כל פני. בדקה ה-82 הצרפתי היה עירני מספיק בכדי לחטוף את הכדור מהגנת וויגאן, לפרוץ במהירות בזק ובחוסר אגואיזם מעורר השראה השאיר לשון רייט-פיליפס לסיים את המלאכה ולכבוש את אחד השערים ۔קלים בקריירה.

3 דקות לסיום הזמן החוקי וויגאן עוד הצליחה לחזור לעניינים לאחר פצצה ששיגר אנטואן סיביירסקי המחליף, אך חניכיו של אברם גרנט לא נבהלו והצליחו לשמור על היתרון עד השריקה. 2:1 לצ'לסי בסיום   <Ţr/>
בזכות הניצחון המרשים צ'לסי כמובן העפילה לשמינית גמר הגביע, והצטרפה בין היתר לליברפול וארסנל שהבטיחו את מקומן בשלב הבא מוקדם יותר הערב. 

מחצית ראשונה: שעמום אמיתי

30 שניות חלפו בלבד משריקת הפתיחה וצ'לסי קרובה לעלות ליתרון. סטיב סידוול הצעיר מסר לג'ו קול, וכוכב הניצחון על אברטון רק לפני שלושה ימים בעט מצוין מ-16 מטרים כדור שחלף סנטימטרים ליד הקורה.

בדקה ה-9 שון רייט-פיליפס המצוין נכנס לפעולה כשפרץ באגף ימין, אך הקשר הנמוך כנראה לא החליט האם לבעוט או למסור ושלח את הכדור לעבר היציע.

2 דקות חלפו והחלוץ הצרפתי, ניקולה אנלקה, מראה כי מקומו ב-"הבימה" מובטח. ג'ו קול מצא את אקס בולטון בתוך הרחבה, ואנלקה בזינוק מתחום התיӐטרון ניסה לזכות בכדור עונשין מ-11 מטרים, אך השופט לא קנה את ההצגה.   

במשך דקות ארוכות חניכיו של אברם גרנט התקשו להתנהל עם המשטח הבוצי, ונעלמו לחלוטין מהמשחק. 

בדקה ה-25 אקס ליברפול, אמיל האסקי, שלח מסירה פנטסטית לשותפו לחוד, מרכוס בנט, בתוך רחבת האורחת אך החלוץ התמהמה ואיפשר להגנת צ'לסי להרחיק במהירות לקרן. 

בדקה ה-30 מכרוס בנט ניסה לכפר על חוסר הערנות שמנעה מקבוצתו הזדמנות לעלות ליתרון, ושלח בעיטה חזקה 25 מטרים מן השער. למרות הרצון הטוב, גם הפעם החלוץ המושאל מצ'רלטון אכזב והכדור בכלל לא התקרב למסגרת.

דקה 40, וצ'לסי זוכה בכדור קרן. ג'וליאנו בלטי הברזילאי הרים היישר לראשו של חברו הברזילאי, אלכס, הבלם ניסה למצוא בנגיחה לעבר הקרקע את ניקולה אנלקה, אך קירקלנד היה במקום בכדי לסכל את המהלך. 

עד סיום המחצית לא נרשמו אירועים מעניינים מצד שתי הקבוצות, ולאברם גרנט בטוח ישנם לא מעט דברים לומר לחניכיו על יכולתם המאכזבת. 0:0 במחצית Ļ

מחצית שנייה: אברם ממשיך לחייך 

בדיוק כמו בפתיחת המשחק, השילוב ג'ו קול את סטיב סידוול המשיך להרשים. הקשר הימיני תעתע בהגנת וויגאן באגף ימין ובהרמה מצוינת ניסה למצוא את ראשו של סידוול, אך השוער בכחול, כריס קירקלנד, היה במקום בכדי להדוף.  
בדקה ה-52 אברם גרנט נאלץ להתמודד עם בעיה נוספת. הבלם הפורטוגלי, ריקארדו קרבאליו, ספג כרטיס צהוב חמישי לאחר שהכשיל את אמיל האסקי וייאלץ להיעדר במשחק הבא.

דקה בלבד חלפה וניקולה אנלקה השכיח את כל הצרות של המנג'ר הישראליĮ החלוץ שהגיע מבולטון תמורת 15 מיליון ליש"ט קיבל מסירת אומן מג'וליאנו בלטי שחתכה את כל הגנת וויגאן, וכמו גאון אמיתי אנלקה הקפיץ בנגיעה מעל קירקלנד והחל לחגוג את שערו הראשון במדי מחזיקת הגביע. 0:1 לצ'לסי

בדקה ה-56 אמיל האסӧי יכל להחזיר את וויגאן למשחק, אך במרחק מינימאלי מן השער החלוץ במקום לכוון בחוכמה בעט היישר לגופו של פטר צ'ך.

לאחר שער היתרון, צ'לסי שוב נרדמה והעבירה דקות ארוכות ללא מצב ממשי ליד שערו של כריס קירקלנד.

דקה

תגובות

טלספורט בפייסבוק