טיול? החיים כאן לא קלים

מכבי והפועל ת"א רואות את הליגה הלאומית מעבר לפינה. נציגי הליגה השנייה ישמחו לקלוט את השתיים. שוחחנו עם 12 נציגי הלאומית והם משוכנעים: היקף הסיקור יעלה ואפשר יהיה לעשות קופה גדולה במשחק אחד

יום ראשון 11 נובמבר 2007
אשר גולדברג

סביר להניח שאם תהיה הערב הכרעה בדרבי התל אביבי, המפסידה תתחיל לחשוב ברצינות על ליגת המשנה. מצבם המסובך של מכבי והפועל תל אביב, השקועות עמוק  מתחת לקו האדום בטבלת ליגת העל, מעלה את המחשבה מה יקרה אם שתיהן יחד, או אחת לחוד, יירדו לליגה הלאומית בתום העונה.

בהתחשב ביכולת של שתי הקבוצות עד כה ובהתחשב בעובדה כי חלק מהיורדות הפוטנציאליות  פתחו על התל אביביות פער מסוים, לא יהיה תסריט דמיוני מדי, אם הליגה הלאומית תזכה בעונה הבאה לארח את אחת מקבוצות הפאר של ישראל.

שוחחנו עם 12  בעלי תפקידים בקבוצות הליגה הלאומית וביקשנו לשמוע כיצד יתקבלו שתי התל אביביות במגרשי הליגה השנייה.  האמת? מעטים מאמינים שהתל אביביות יירדו, אבל אם הן כבר יירדו נראה שמחכה להם משימה מאוד לא פשוטה בדרך חזרה.

ירון בר לב, מנכ"ל הפועל רמת גן: "אין ספק שאם מכבי או הפועל ת"א ירדו ביחד, זה יעלה את האטרקטיביות של הליגה השנייה, ואולי לא יכתבו עלינו בדפים האחרונים וזה לבטח יתן יותר פוקוס ויביא ספונסרים. גם במשחקי הבית מול אחת מהן, או מול שתיהן יהיה כמובן יותר קהל, אולם אני לא יודע עד כמה זה קרוב, בכל מקרה אני עוקב אחר ההתפתחויות".

אלי בן מוחא, מנהל הכח/עמידר רמת גן: "זה יכול להיות אטרקציה, אבל אני מקווה, כשאם הן יהיו בליגה הלאומית אנחנו נחזור חזרה לליגת העל. בכל מקרה אצלנו בוינטר הן כבר היו, הם מכירים את הדרך. לא יהיה להם פשוט כאן בליגה השנייה, החיים כאן לא קלים, עדיף להם כלל לא להגיע. המלצתי שיתנו 200 אחוז כל דקה שיצילו את עצמם".

מישל דיין, מאמן בני לוד: "האמת שפה בלוד ורמלה יש חומוסיות נהדרות, אבל אני לא מכיר אותן, כיוון שכשנגמר האימון אני חוזר חזרה לירושלים. אני מנחש שאף אחת מהן לא תרד, אבל בתור אחד שחי את הליגה השנייה, ומכיר מצויין את ליגת העל, אני יכול להגיד שטיול זה לא יהיה. הרגשתי ששתי הקבוצות יחזרו לעצמן".

אייל לחמן, מאמנה המפוטר  של הפועל עכו: "הפועל תל אביב  לא תרד בטוח כי יש לה הגנה חזקה, מכבי יותר מועמדים לירידה. גם אני לומד את הליגה הזאת, זו לא ליגה פשוטה הליגה הלאומית. אם השחקנים של מכבי והפועל יראו קצת משחקים כאן, הם יבינו על מה אני מדבר, זה רק יגרום להם לרוץ ולהלחם. יפנימו שהם בתחתית, יהיה להם יותר קל".

פליקס חלפון, עירוני ראשון לציון: "אני שיחקתי בשתי הקבוצות, יהיה מעניין לשחק נגדם, אם כי אני מעדיף שזה יהיה בליגת העל. הפועל בטוח לא תרד, מכבי יכול להיות שכן, בכל אופן יהיה קטעים איתן, יהיה צחוקים. אם ירדתי לפה, גם הם יכולים".

סתיו אלימלך, מנכ"ל הפועל באר שבע: "אצלנו בעיר יש המון אטרקציות. יש מסעדות טובות באזור, הם יכולים להגיע, אבל לפחות לי נראה שהפועל באר שבע תהיה בליגת העל בשנה הבאה. אם אנחנו ירדנו לליגה השנייה כמה שנים, גם שחקני מכבי והפועל תל אביב יכולים. במכבי זה לא קרה, להפועל זה קרה בעבר. אני מציע להם להתעורר מהר, החיים לא פשוטים, ולתת אקסטרא אקסטרא מאמץ".

רם סתי, שחקן אחי נצרת: "האמת שיהיה מעניין. אני מחכה למשחקים כאלה. לא שאני רוצה, שהן ירדו, אבל בטח בשביל משחקים כאלה, זה נותן אדרלנין להכניס צבע לליגה. יכתבו עלינו הרבה יותר, אם אתה נותן לקבוצות כאלה כותרת, זה משחקים שהרבה קהל רואה, במה יפה. אף שחקן לא יפספס דבר כזה, בדרך כלל אנחנו משחקים מולם בגביע ומנסים לעקוץ. אם נפגוש אותם בליגה, אף אחד לא יפחד מהם".

שלומי דורה, מאמן הפועל חיפה: "אם יובנטוס ירדה ליגה באיטליה, גם מכבי תל אביב וגם הפועל תל אביב יכולות לרדת. זה הכדורגל. כל עונה יש 2 שיורדות ואחת שלוקחת אליפות. אם השחקנים האלה יבואו זה בטח יוסיף צבע, עניין ויגדיל את המכירות.זה יעזור להם להבריא על ידי שיחרור של שחקנים, שכביכול נקראים כוכבים אבל בפועל פחות מקיימים".

אפי צפריר, מנכ"ל הפועל פ"ת: "אם הן  יהיו כאן בשנה הבאה או לא, זה לא ענייני. בכל מקרה אנחנו נהיה בשנה הבאה בליגת העל.  אם הן ירדו יהיה להם הזדמנות טובה לעשות חשבון נפש, ולגזברי הליגה הלאומית לעשות קופה. האוהדים יהנו, התקשורת תטפל בזאת יפה, אני בטוח שכל האנשים שמתעסקים עם פירסום ושיווק ידעו כיצד למנף זאת".

ירון הוכנבוים, מאמן נצרת עלית: "אוי ואבוי אם שתיהן ירדו, כי זה לא בריא לכדורגל, אבל אם הן ירדו, הן יעלו בהליכה. אני לא רואה את השחקנים האלה  יורדים, לא נשמע לי הגיוני כלל. יותר הגיוני שהם ישארו. מבחינת כדורגל, כדאי להם  להבין שעדיף לחיות מכוער, מאשר למות יפה, אז יאללה לגליצ'ים".

צביקה צמח, מאמן עירוני רמה"ש: "יש לנו ארץ נהדרת ויפה, יש הרבה נופים בדרך בליגה הלאומית, אבל זה בכלל לא יהיה לשחקני הפועל ומכבי תל אביב טיול קל. הליגה הזאת יותר קשה, בוא נגיד שיותר קל להילחם נגד הירידה בליגת העל, מאשר בעד העלייה בליגה הלאומית, אז קדימה לדרך, שיתחילו לעבוד".

אלי כהן, מאמן עירוני רעננה: "אני שם ומוכן להתערב שהן לא יורדות, אבל אם הן יורדות זה יכול לתת זרקור על הליגה הלאומית. יבינו שזוהי ליגה מעניינת יותר מאשר ליגת העל, ובזכות זה הרבה שחקנים יוכלו לפנות ליגה לעבר קריירות מבטיחות בליגת העל".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק