משעמם חלש וצפוי

הפועל ת"א כצפוי נחלה הפסד 0-2 לאנדרלכט, בתצוגה הגנתית איומה. צמד של ניקולאס פרוטוס {36, 73} סידרה לבלגים ניצחון קל, והחזירה את האדומים למאבקי התחתית בליגה.

יום חמישי 25 אוקטובר 2007
הפועל ת"א הפסידה הערב 0-2 לאנדרלכט במשחק הראשון של שלב הבתים בגביע האופ"א. האדומים המשיכו במסורת הישראלית, וספגו שני שערים טיפשיים בעקבות בלבול הגנתי גדול.

במחזור הבא תפגוש הפועל את טוטנהאם האנגלית, למפגש שיכול לקבוע את סיכויי האדומים לעלות לשלב הבא, אך עד המשחק נגד התרנגולים לוזון והפועל יצתרכו להתרכז במאבקי התחתית בביצה המקומית.

מחצית ראשונה: אנדרלכט תוקפת, ובזכות המשקוף גם כובשת


כבר מפתיחת המשחק אנדרלכט התחילה בלחץ על שערו של אניימה. דקה 12 ואנדרלכט במצב ממשי ראשון. לאחר מספר מסירות במרכז המגרש, מסירה לאגף ימין החלה במתקפה לשערו של אניימה, אך אנטבי בחטיפה יפה עצר את הבלגים בקלות.

דקה עברה והרמה נוספת לכיוון הרחבה הישראלית. כדור ארוך לעברו של החלוץ אחמד חסן הקפיצה את הקהל המקומי, אך עאמר מנצור הצעיר זכה בעבירה לזכות הפועל והשאיר את האורחים במשחק.

דקה 19 והפועל במצב ראשון. ליאור אסולין במבצע אישי נחמד לאחר שעבר שחקן בלגי, בחן את ערנותו של זיטקה בבעיטה חזקה ולא מדוייקת, והשאיר את התוצאה מאופסת. 

4 דקות עברו והפועל במצב נוסף. ליאור אסולין החל התקפה מתפרצת, אך חצי מסירה חצי בעיטה לעברו של ג'וניור סיימה עוד התקפה אדומה ללא סכנה ממשית על השער הבלגי.

דקה 27 וההגנה האדומה בפעולה. לאחר מספר מסירות של הבלגים, הכדור הגיע לעברו של יונתן לוגאר שהתחיל בדהירה לכיוון השער, אך רמי דואני בגלישה נקייה חיסל את ההתקפה.

דקה 33, אנסומבו בחטיפת כדור מסר מצוין לאנטבי ומיהר לקבל בחזרה, אך ההגנה הבלגית בהסתערות על אנסומבו סיימה את הניסיון האדום.

דקה 36 וכדור קרן לאנדרלכט. לאחר הרחקה מהרחבה, בעיטה חזקה של הבלגים פגעה במשקוף והגיע לאחמד חסן שבעט לקוו השער, הכדור הורחק וניקולאס פרוטוס השתלט על הכדור ומ-5 מטרים הבקיע את השער הקל בחייו. 0-1 לאנדרלכט 

דקה 44 ואנדרלכט מנסה להכפיל את התוצאה. חילופי מסירות בין אחמד חסן לפרוטוס, הציבה את חסן על סף הרחבה ובבעיטת יעף מדוייקת אך חלשה לידיו של אניימה השאיר את האדומים בפיגור מינימאלי. 

על סף המחצית הפועל קיבלה כדור חופשי, אך השופט בצעד תמוה לא אפשר לאדומים לבצע את העבירה וסיים את המחצית. 0-1 לאנדרלכט

מחצית שנייה: אנדרלכט מכפילה את התוצאה 

המחצית השנייה נפתחה במשחק זהיר מצד שתי הקבוצות. דקה 48 כדור ארוך וחזק לעברו של ליאור אסולין, השאירה את החלוץ ללא עזרה מחבריו ולאחר תיקול עם בלם בלגי, נשרקה נגדו עבירה.

דקה 51 ואנדרלכט מתעוררת. אחמד חסן השתלט על כדור בצד ימין של הרחבה האדומה, ובבעיטה חזקה בחן את אניימה, שהוציא את הכדור לקרן.

דקה 54 וחילוף ראשון בצד האדום. ראובן עובד במשחק לא משכנע יוצא, ועידן סרור הצעיר בהופעת בכורה בגביע האופ"א נכנס.

דקה 58 וסכנה נוספת להפועל. אחד על אחד פנטסטי של לוגאר על יגאל אנטבי, הוציאה בסופו של דבר את הכדור לקרן, אך הרמה חזקה שעברה את כל השחקנים הבלגים, סיימה את ההתקפה ללא שער נוסף לאנדרלכט.

4 דקות עברו והפועל זוכה בכדור חופשי. עידן סרור המחליף לקח אחריות, אך הרמה חלשה אפשרה לבלגים להרחיק את הכדור ללא בעיה.

דקה 64 וכדור קרן נוסף לבלגים. בעקבות חוסר תיאום בין שחקני ההגנה האדומה, כובש השער ניקולאס פרוטוס ניצל את ההזדמנות ובזינוק ווירטואוזי לעבר הכדור בעט החוצה.

דקה 68 ואנדרלכט מגבירה את הלחץ. שוב יונתן לוגאר ניצל שמירה לקויה בצד שמאל של ההגנה הישראלית ובעט חזק לעבר אניימה, אך למזלו של השוער הניגרי הכדור חלף מעל המסגרת ויצא החוצה.

דקה 73 וההגנה האדומה בטעות איומה. כדור חופשי נוסף של הבלגים עבר את כל שחקני הפועל והגיע לניקולאס פרוטוס שהקדים את אניימה, ונגח בקלות פנימה. 0-2 לאנדרלכט.

דקה 81 והפועל בניסיון לצמק את התוצאה. מסירה של פאביו ג'וניור לתוך הרחבה הבלגית, הגיעה למזואה אנסומבו שבעט חזק לגופו של שחקן הגנה בלגי, וסיים מצב טוב ללא בעיטה למסגרת.

דקה 86 ואנדרלכט מחפשת שלושער. הרמה לתוך הרחבה האדומה, מצאה את אניימה מוכן בכדי למנוע תבוסה.

באותה דקה כובש צמד השערים, ניקולאס פרוטוס יוצא וזוכה לכבוד מלכים מאלפי בלגים נלהבים.

עד הסיום אנדרלכט לא נסגה לאחור ושמרה על היתרון בקלות. 0-2 לאנדרלכט בסיום

אנדרלכט: דניאל זיטקה, ניקולאס פאריה, רונלד יואסז, מרקין וואסילבסקי, אוליבייר דהשאחט, לוקאס ביג'ליה, יאן פולאק, יונתן לוגאר, בארט גור {ייל ואן דאם 73'}, אחמד חסן, ניקולאס פרוטוס { דה מאן 86'} 

הפועל ת"א: וינסנט אניימה, עאמר מנצור, רמי דואני, גבריאל דוס סנטוס, יגאל אנטבי, ביברס נאתכו, מזואה אנסומבו, וואליד באדיר {אבדג'י 73'}, ראובן עובד { עידן סרור 55'}, ליאור אסולין {עדי סבג 65'}, פאביו ג'וניור 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק