האלופה והעלובה

בית"ר ירושלים ביכולת חלשה עשתה את מה שהייתה צריכה וניצחה 0:2 במשחק הקצוות את הקבוצה החלשה בליגת העל, מכבי ת"א. יצחקי ובואטנג כבשו

יום ראשון 28 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT

בית"ר ירושלים ניצחה הערב את המדורגת אחרונה בתוצאה 0:2. האלופה לא הרשימה, אך נגד מכבי ת"א גם יכולת בינונית מספיקה. מיכאל זנדברג עוד השאיר תקוות לניר לוין כשהחטיא פנדל בדקה ה-7, אך ברק יצחקי {16'} ודרק בואטנג {93'} חיסלו את הסיכויים של מכבי לרשום ניצחון בכורה העונה. 

הצהובים נשארו במקום האחרון עם נקודה בלבד, ומחר היריבה האדומה תוכל להגדיל את הפער בתחתית העומד כעת על 2 נקודות, במשחקה נגד מ.ס אשדוד. בשבוע הבא ניר לוין יחפש נקודות חשובות במשחק הבית נגד בני יהודה, והאלופה שהגדילה את הפער ממכבי נתניה ל-3 נקודות תרצה לרשום ניצחון רביעי ברצף כשתתארח במשחק מסקרן בקריית אליעזר נגד מכבי חיפה.

מחצית ראשונה: זנדברג מחמיץ, וברק יצחקי מדייק

כבר מהפתיחה בית"ר ירושלים הבהירה מהם יחסי הכוחות. דקה 8 ובית"ר זוכה בפנדל לאחר הכשלה מטופשת של יבריץ' השוער הקרואטי. מיכאל זנדברג ניגש לבעוט אך השוער חיפה על הטעות והציל בצורה נפלאה. 

3 דקות עברו ודרק בואטנג בפעולה טובה חיפש את בן שושן, אך ההגנה התל אביבית הרחיקה בזמן.

בדקה ה-16 גם יבריץ' לא הצליח להציל את מכבי. הרמה מצוינת של מיכאל זנדברג הגיע לרחבה הצהובה וברק יצחקי בעט מהאוויר פנימה. 0-1 לבית"ר ירושלים

2 דקות עברו ובית"ר בניסיון נוסף. יואב זיו שלח כדור ארוך לאבירן ברוכיאן, אך הקשר הצעיר נתפס בנבדל.

בדקה ה-20 עידן טל חטף את הכדור בצורה נקייה, ומסר למיכאל זנדברג אך זנדברג בהרמה חזקה ולא מדוייקת סיים את ההתקפה ללא בעיטה לשער.

4 דקות עברו ומכבי בניסיון ראשון. אורי שטרית הוציא כדור חוץ לרחבה הירושלמית, אך מלבד מיאניק קאמאנן אף שחקן צהוב לא עזר, והגנת בית"ר הרחיקה בקלות. 

בדקה ה-28 מצב טוב למכבי ת"א. יוסי שבחון בהטעייה מצוינת בתוך הרחבה הצליח להשתחרר ולבעוט חזק, אך הכדור חלף ליד הקורה.  

חצי שעה עברה ובית"ר זוכה בכדור קרן לאחר מבצע יפה של אלברז. אבירן ברוכיאן הרים כדור מדויק, אך יואב זיו נגח חלש והחוצה.

דקה 35 וכדור חופשי למכבי ת"א. יאניק קאמאנן בעט טוב ועבר את החומה, אך הכדור חלף ליד המסגרת.

דקה 39 ומיכאל זנדברג בניסיון לשחזר את השער הראשון הרים כדור טוב לברק יצחקי, אך החלוץ במקום לבעוט לשער שלח כדור חזק לרגלו של אבירן ברוכיאן, ומשם החוצה.

דקה 43 ויוסי שבחון בהחטאה ענקית. יאניק קאמנן בפריצה מצוינת באגף שמאל הרים ליוסי שבחון כדור מדהים, והקשר מול שער ריק בעט החוצה.

דקה 45 ואבירן ברוכיאן עצר כדור נהדר על החזה, אך רמאליו בגלישה מתוזמנת הציל את מכבי, ושלח את הקבוצות להפסקה. 0-1 לבית"ר במחצית

מחצית שנייה: בית"ר חלשה, אך מול מכבי זאת לא בעיה

המחצית נפתחה בחילוף מצדו של ניר לוין. דודו ביטון בהופעה חלשה יצא, והרכש מאשדוד יניב עזרן נכנס.

דקה 48 ומכבי במצב ראשון. יוסי שבחון קיבל כדור טוב מקאמאנן, אך שבחון במקום לבעוט במהירות התבלבל ואיבד את הכדור.

דקה 54 ומכבי זוכה בכדור חופשי. הרמה טובה לרחבה מצאה את יוסי שבחון שנגח חלש ואיפשר לבית"ר להרחיק בקלות.

2 דקות עברו והמשחק מתחמם. רביד גזל בעבירה קשה לרגלו של דרק בואטנג קיבל כרטיס צהוב מוצדק. 

יצחק שום כנראה לא אהב את היכולת של חניכיו, ובדקה ה-58 הוציא את בן שושן החלש ובמקומו הכניס את הצ'ליאני מילובן מירוסביץ'.

דקה 66 ויואב זיו בכדור ארוך גאוני חיפש את ברק יצחקי, אך יבריץ' במשחק טוב הרחיק את הכדור בזמן.

דקה עברה ומכבי בהזדמנות מצוינת. יאניק קאמאנן תעתע בכל הגנת בית"ר, השתחרר מצוין ובעט טוב אך טברקו קאלה באינסטינקט קטלני הציל את בית"ר מספיגת שער.

דקה 73 וקאמאנן משחק לבדו. החלוץ הפנטסטי פרץ שוב לאורך הקוו והרים מצוין ליניב עזרן, אך עזרן במקום לבעוט ניסה להתחכם, ועידן טל חטף בקלות.

דקה 76 וכדור עונשין וודאי לבית"ר. ברק יצחקי הרים כדור מדוד לראשו של טוטו תמוז, החלוץ נגח טוב ויובל שפונגין נגע בידו באופן ברור, אך השופט לא ראה והשאיר את המשחק פתוח.

8 דקות לסיום ויצחק שום רוצה שער נוסף. רומולו הפנטסטי שפתח על הספסל בגלל כאבים בגבו נכנס, וכובש השער ברק יצחקי יוצא. באותה דקה חילוף גם במכבי ת"א. רביד גזל הרכש ממכבי חיפה במשחק חלש מוחלף ע"י עמרי רון הצעיר.

דקה 87 כדור חופשי למכבי ת"א. מרטינוביץ' בהרמה אומללה איפשר להגנת בית"ר לחסל את הסכנה בקלילות.

דקה 90 ורודי חדד שנכנס כמחליף מנסה את מזלו. בעיטה חלשה ממרחק רב לא הקשתה על טברטקו קאלה אקס מכבי ת"א שקלט את הכדור.

3 דקות בתוך הארכה והחלומות של מכבי לנקודה התנפצו. דרק בואטנג קיבל כדור טוב מרומולו, וברגל שמאל שלח כדור חכם לפינה ופנימה. מייד לאחר השער הסתיים הסיוט של מכבי, והשופט שרק לסיום. 0:2 לבית"ר בסיום

בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, יואב זיו, אריק בנאדו, שמעון גרשון, כריסטיאן אלברז, דרק בואטנג, אבירם ברוכיאן {טוטו תמוז 70'}, עידן טל, מיכאל זנדברג, עמית בן שושן {מילובן מירוסביץ' 58'} וברק יצחקי {רומולו 82'}.

מכבי תל אביב: דרגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, ליאור ז'אן, מילאן מרטינוביץ', אורי שטרית, שרן ייני {רודי חדד 66'}, רביד גזל {עמרי רון 82'}, ז'וזה רמאליו, יוסי שבחון, דודו ביטון {יניב עזרן 46'} ויאניק קאמאנן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק