מונדיאל 2014 בברזיל

זה היה צפוי אבל עכשיו זה רשמי. ברזיל תארח את מונדיאל 2014. פיפ"א לא התקשתה לבחור בין ברזיל לבין אף מדינה. גרמניה תארח את מונדיאל הנשים ב-2014

יום שלישי 30 אוקטובר 2007
 ברזיל תארח את מונדיאל 2014. כך נקבע היום על ידי פיפ"א. בדרך כלל ההצבעות לאירועים אלו דרמטיות מאוד, אולם השנה הדרמה נחסכה מאחר שברזיל הציגה את המועמדות לארח את המונדיאל בידיעה שאף מדינה אחרת לא תגיש הצעה לאירוח משחקים.

כבר לפני מספר שנים הודיע נשיא פיפ"א ספ בלאטר כי המשחקים יערכו בדרום אמריקה. שאר מדינות דרום אמריקה לא מסוגלות לעת עתה לעמוד בהתחייבויות הכלכליות ולכן ברזיל נותרה מועמדת יחידה.

הבעיה היא שנכון להיום לא ברור האם ברזיל תעמוד בהתחייבויות הכספיות, למרות שראשי ההתאחדות מבטיחים מונדיאל בלתי נשבח בעוד 7 שנים שיערך 64 שנים אחרי המונדיאל האחרון בברזיל.

ומי תארח את מונדיאל 2018? המדינה תיבחר רק בעוד ארבע שנים, אך כבר כיום ברור שלא תהיה זו מדינה מאפריקה או דרום אמריקה. המדינות בעלות הסיכוי הטוב ביותר לזכות באירוח המשחקים בעוד 11 שנים הן: סין, אוסטרליה, אנגליה וקנדה.

עוד נקבע היום כי גרמניה תארח את מונדיאל הנשים בשנת 2011.  גרמניה היא אלופת העולם בכדורגל נשים . מי שעוד הציגה מועמדות לארח את המונדיאל בשנת 2011 היא קנדה.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק