'אבוקסיס סקאוט וירטואלי'

המתיחות בין המאמן גיא לוזון לבין הסקאוט יוסי אבוקסיס הפכה לשיחת היום בוולפסון. שחקן בקבוצה: "המצב דומה מאוד לעימות של אבוקסיס מול גילי לנדאו". הערב: בית"ר י-ם תארח את הפועל בגביע הטוטו

יום רביעי 31 אוקטובר 2007
אשר גולדברג

על רקע הכישלונות המקצועיים נמשכת בהפועל תל אביב המתיחות בין המאמן גיא לוזון, לבין הסקאוט יוסי אבוקסיס. מתיחות זו הפכה בימים האחרונים לשיחת היום בקבוצה.

גורם בהפועל תל אביב אמר הבוקר ל telesport: ""שום הנחיה שמעביר אבוקסיס בדו"חות הסקאוט שלו לא מיושמת באימונים. אבוקסיס הבין שהעצות המקצועיות שלו שוות כקליפת השום. לגיא לוזון יש את היועצים שלו ואבוקסיס הוא בסך הכול  'יבלת מקצועית' שהודבקה לו על ידי ההנהלה. אין ספק שלוזון מצטער על ההתקפלות שלו מול המהלך של הראל ובן עמי". 

כזכור, בשבוע שעבר פורסם לראשונה ב telesport כי בהפועל תל אביב מנעו מאבוקסיס לצאת ללונדון לצפות במשחק בין טוטנהאם לחטאפה, היריבות העתידיות של האדומים בגביע אופ"א. במקום זאת, יצא אבוקסיס לבריסל וצפה במצב רוח ירוד באימונים ובמשחק נגד אנדרלכט. 

שחקן בקבוצה אמר בנושא: "אנחנו מכירים את אבוקסיס. הוא היה על סף פיצוץ פנימי. כולם יודעים שהוא סקאוט וירטואלי והתפקיד נוצר עבורו בלחץ האירועים בקיץ". 

בהקשר הזה מנסים בקבוצה לפענח את קריצת העין ששלח אבוקסיס מהיציע בבלומפילד במהלך המשחק מול מ.ס. אשדוד. הקריצה נקלטה היטב במצלמות הטלוויזיה ועוררה לא מעט סימני שאלה בהפועל. 

שחקן אחר בקבוצה אמר הבוקר: "הקריצה הזאת עשתה לא מעט הדים בקרב ההנהלה והשחקנים. זה מזכיר מעט את המלחמה שניהל אבוקסיס מול גילי לנדאו. ההבדל היחיד הוא שאז היה רעש תקשורתי ועכשיו כולם שותקים. כך שהקריצה הזאת מעלה לא מעט סימני שאלה". 

ובתוך כך השלימו בהפועל את ההכנות לקראת משחק גביע הטוטו מול בית"ר ירושלים. אבל האוהדים כבר פוזלים לסוף השבוע למפגש מול מכבי פ"ת, קבוצתו הקודמת של לוזון. 
אהוד מוכר של הפועל אמר ל telesport: "גם אם ננצח את מכבי פ"ת זה לא יעזור. הפועל זקוקה לשינוי מבחינה ניהולית ומקצועית. היום המועדון הוא גועל נפש ספורטיבי". 

בהפועל תל אביב מתכוונים לבצע שינויים נרחבים במהלך פגרת החורף. עד אז תמשיך בוולפסון לרחף השאלה: מי הבוס - גיא לוזון או יוסי אבוקסיס? 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק