ניצחון בכורה לבלאט באירופה

אחרי שהפסיד בשבוע שעבר בליגה ובאירופה, דיוויד בלאט יכול לחייך- קבוצתו אפס פילזן, גברה הערב על מילאנו בתוצאה 70:80. גם צסק"א בין המנצחות

יום רביעי 31 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT

המחזור השני ביורוליג נפתח הערב, כשהפתעות לא היו מנת חלקו. אלופת רוסיה צסק"א מוסקבה, רשמה הערב ניצחון, כך גם הקבוצה הליטאית מקובנה וגם דיוויד בלאט רווה סוף סוף נחת.

צסק"א מוסקבה - סיינה  70:74

אלופת רוסיה קיבלה הערב את הזכות לפתוח את מחזור המשחקים השני ביורוליג במפגש מול סיינה, שטרם הפסידה העונה בליגה האיטלקית.  עם המאמן האיטלקי אטורה מסינה, על הקווים, ואחרי ניצחון במחזור הראשון 88:69 על סופוט, קיוותה מוסקבה להמשיך את המומנטום. המשחק נפתח צמוד עם תוצאה של 20:18 לרוסים בתום הרבע הראשון. במחצית היתרון נשאר אצל הרוסים, ולמרות הסיום הצמוד, בסיום יצאה צסק"א עם ידה על העליונה עם ניצחון 70:74.

ז'לגיריס קובנה - פרוקום סופוט  72:82

שתי הקבוצות הפסידו במחזור הראשון, וקיוו לרשום הערב ניצחון בקרב על העלייה. המפגש גם זימן עימות מעניין בין טראביס בסט מסופוט ומרכוס בראון מקובנה. דווקא סופוט הפולנית פתחה את המשחק בצורה אגרסיבית עם יתרון של 31:16 בסיום הרבע הראשון. ברבע השני חזרה ז'לגיריס לעצמה, וסיימה את המחצית בפיגור מינימאלי, 42:35. במחצית השנייה ראו רק את הליטאים על הפרקט, ועם הגנה ששמרה את הפולנים על שמונה נקודות ברבע השלישי, הניצחון נשאר בקובנה. בסיום 72:82 לז'לגיריס.

אפס פילזן - מילאנו  70:80

אחרי שפתחה את העונה עם הפסדים בליגה הטורקית וביורוליג, קיוותה הערב פילזן לרשום ניצחון כדי לשחרר מעט לחץ. מנגד עמדה מילאנו עם מאמן חדש אטיליו קאסה, שגברה בסוף השבוע בליגה על בנטון טרוויזו. 
עם פתיחת המשחק התברר שמאמן חדש הוא לא תמיד נוסחא להצלחה, לפחות לא באופן מיידי. פילזן פתחה את המשחק עם הובלה של 18:20 בסיום הרבע הראשון. במחצית היתרון של דיוויד בלאט עמד על 28:46, פער שנשמר עד לניצחון הראשון של המאמן הישראלי העונה ביורוליג, 70:80. 

פנאתנייקוס - באמברג  61:66

אחרי שאלופת אירופה התקשתה במחזור הראשון מול רומא, כך גם הפעם מול באמברג הגרמנית, שנחשבת לאחת הקבוצות החלשות ביורוליג. המחצית הראשונה הסתיימה ביתרון יווני מינימאלי, 29:33, ובמחצית השנייה ההפרש כבר עלה ל- 11 נקודות. באמברג צמצמה מעט, אבל יאסיקבציוס סגר את העניין בדקה האחרונה מקו העונשין. בסיום 61:66 ליוונים. 

מלאגה - ציבונה זאגרב  64:102

מלאגה פתחה את העונה בליגה הספרדית בצורה רעה, עם שני ניצחונות בחמישה משחקים ועם הפסד לאריס סלוניקי בפתיחת משחקי היורוליג. מנגד הפתיעה ציבונה עם ניצחון על אפס פילזן, מה שלא עזר הפעם מול קבוצה שהייתה טובה יותר. אחרי שזאגרב פיגרה בסיום הרבע הראשון בהפרש של שלוש נקודות בלבד, ברחה מלאגה במחצית ליתרון של 20 נקודות עד הניצחון הסופי. בסיום 64:102. 

רואן - פרטיזן בלגראד  87:88

שתי הקבוצות המפתיעות של המחזור הראשון ביורוליג נפגשו הערב למשחק שעלול לקבוע מי מביניהן תעפיל בסיום לטופ 16. כיאה למפגש שהתוצאה שלו עלולה להעיב על המשך הדרך, המשחק הערב היה צמוד. בסיום המחצית הראשונה היתרון עמד על 35:44 לבלגראד, ששמרה עליו למרות הסיום המותח. בסיום 87:88 לפרטיזן.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק