געגועים לספאחיה

אחרי ששני המשחקים האחרונים של מכבי בוילנה הסתיימו בהפסד, ואחרי המשחקים מול לה מאן ונהריה, קיוו במכבי לשנות הערב את ההיסטוריה. בפועל זה לא קרה, ומכבי ספגה השפלה- 74:92

יום חמישי 01 נובמבר 2007
אבי יופה
מכבי תל אביב התארחה הערב במשחק חוץ קשה בוילנה, שהגיע בתזמון מאוד לא נוח מבחינתה. אחרי ניצחון בשיניים על לה מאן, ואחד דומה בליגת העל, הפסד עלול היה להתחיל להרעיד את הקירות בהיכל נוקיה, מוקדם מהצפוי. אחרי שזה הגיע, מעניין יהיה להיות זבוב על קירות ההיכל בימים הקרובים.

רבע ראשון:

מכבי פתחה את המשחק עם וויצ'יץ', מוריס, בלות'נטל, הלפרין וקאמינגס. קאמינגס ניסה לנהל את המשחק בצורה יעילה, אבל בחירת זריקות לא טובה הובילה ליתרון ליטאי בדקה ה- 3, 0:4. מכבי חזרה מעט עם נקודות של בלות'נטאל, אבל וילנה המשיכה לקלוע ממצבים נוחים, 7:10 בדקה ה- 7. מכבי ניסתה להתקרב, אבל פרייס ביד טובה מבחוץ השאיר את היתרון אצל וילנה 11:14, דקה 8. עד לסיום היה זה שוב פרייס, באחוזי קליעה טובים ופייזר שלא היה קיים בהגנה, שהביאו את הרבע הראשון להסתיים בתוצאה 14:22 לוילנה. 

רבע שני:

איבוד הכדור הראשון של המארחת הגיע רק בתחילת הרבע השני, אבל מכבי לא ניצלה זאת. 16:24 לוילנה, דקה 12. באותה הדקה נשרקה נגד פייזר עבירה שלישית, וכעת מוריס וויצ'יץ' עם נטל גדול יותר על הכתפיים שלהם. באיירמוביץ' דייק מהקו, 18:26 וילנה. בדקה ה- 13 עברה מכבי להרכב נמוך, ביינום קלע אבל הליטאים המשיכו לדייק מבחוץ, 20:31 וילנה, דקה 14. ביינום התחיל במשחק המפוזר, איבד שני כדורים ועצר מומנטום חלקי שהיה עם הקבוצה. גצ'בקציוס קלע מהקו, 24:36 וילנה בדקה ה- 17. וויצ'יץ' קלע שתי נקודות, אבל קטש נראה אובד עצות. מכבי המשיכה לרדוף אחרי הליטאים, וביירמוביץ' המשיך לקלוע- 28:44, דקה ורבע לסיום המחצית הראשונה. בדקה האחרונה לקחה וילנה בהתקפה אחת שלושה ריבאונדים, קיבלה כמה הזדמנויות שניות וסיימה את המחצית הראשונה ביתרון 31:46. 


רבע שלישי:

חמש נקודות בדקה הראשונה לוילנה וכבר עשרים הפרש, 31:51. פרייס קבר עוד שלשה, נילסן קלע מבפנים ומכבי בהלם. 35:57 לוילנה, דקה 24. אחוזי הקליעה של וילנה נשארו בעשירון העליון ומכבי ירדה לפסק זמן בפיגור 41:65 בדקה ה- 25, בלי הרבה תקווה להמשך. ואכן, ההמשך היה פשוט לא רציני. ביינום עם איבוד ויותם הלפרין חזר לשחק. במקביל קלע חומאנטס מהקו, 41:68 לוילנה, דקה 28. עד לסיום שארפ קלע שלשה משוגעת, אחרי זה קלע שתיים נוספות, אבל זה נראה בכיס של וילנה כבר מההתחלה. בסיום הרבע השלישי 53:72.

רבע רביעי:

עם פתיחת הרבע האחרון, עלתה מכבי אחרת על הפרקט. וויצ'יץ' חפר פנימה, הוציא עבירות משחקי הפנים של וילנה, ויחד עם קאמינגס ההפרש ירד ל- 59:72, דקה 32. מכבי כבר התקרבה עד כדי 11 נקודות, אבל בכל פעם שניסתה לעקוץ, וילנה עקצה בעצמה. מוריס קלע מהקו, אבל וילנה דייקה מעבר לקשת. דקה 35, 64:78. בדקה ה- 37, עוד אירוע נוסף מבית היוצר של מכבי. התקפה אחת של וילנה, הניבה שני ריבאונדים שמכבי הדפה לחוץ, במקום לקלוט ולרוץ קדימה. במקום זאת פרייס קבר שלשה, 68:83. דקה וחצי לסיום נרשם איבוד כדור נוסף של מכבי, ויומאנטס סגר את המשחק, 74:92.
צילום: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק