כיאה למשחק עונה

ארסנל ומנצ'סטר יונייטד סיפקו היום את אחת התצוגות הגדולות העונה. ווין רוני דקה למחצית כבש לאורחת, פברגאס{47} השווה, וכריסטיאנו רונאלדו{82} ושער אדיר של וויליאם גאלאס{91'} קבעו תיקו שתיים מדהים.

שבת 03 נובמבר 2007
מערכת TELESPORT
ארסן ונגר וארסנל אירחו הערב את מנצ'סטר יונייטד למשחק שייזכר עוד שנים רבות. למרות שליטה מוחלטת של המארחת במחצית הראשונה, ווין רוני{45} העלה את היונייטד ליתרון. 

כבר בפתיחתה של המחצית השנייה, היה ברור כי המשחק הערב לא ייגמר בשער בודד. ססק פברגאס הספרדי הפנטסטי {47} החזיר את המארחת למשחק, וכריסטיאנו רונאלדו{82} העלה את מנצ'סטר ליתרון שני במשחק, אך וויליאם גאלאס{91} ניצל בלבול בהגנת השדים האדומים בכדי לחתום תוצאה ענקית כיאה למשחק ענק. 

מחצית ראשונה: ארסנל מחמיצה, והיונייטד מענישה

המשחק נפתח דווקא בהזדמנות של השדים האדומים. כדור ארוך נשלח לעברו של ווין רוני, אך הגנת ארסנל הרחיקה במהירות.

2 דקות חלפו ויונייטד בניסיון נוסף. ווס בראון החל בפריצה באגף ימין בדרך לרחבת התותחנים, אך מתיאו פלאמיני הפנטסטי זכה בכדור בתיקול נקי.

דקה 7 וארסנל בניסיון מצוין. תומאס רוזיצקי הרים כדור שטוח לרחבת האורחים, והגנת יונייטד הרחיקה. לכדור החוזר הגיע קלישי שהרים כדור נוסף, אך אחת ההגנות הטובות בליגה לא התקשתה לחסל את ההתקפה בקלות.

2 דקות עברו וכריסטיאנו רונאלדו הפורטוגלי מתעורר. כדור קרן לזכות מנצ'סטר הגיע לראשו של הפורטוגלי שנגח טוב, אך ההתקפה נעצרה בטענת עבירה למארחים.

דקה עברה ויונייטד ממשיכה לתקוף. מסירה מצוינת מאגף שמאל לרחבת המארחים הגיע לקרליטו טבז, אך הארגנטינאי בעט חלש והחוצה.

רבע שעה מהפתיחה והאוהדים באצטדיון האמירויות רותחים. אלכסנדר חלב הפנטסטי לא ספר את ווידיץ' ועבר אותו בקלות, הבלם האיטי בניסיון לחסל את ההתקפה תפס בחולצתו של חלב שדרש כדור עונשין מ-11 מטרים, אך השופט בטעות קשה קיפח את התותחנים.

2 דקות עברו וראיין גיגס בהחמצה אדירה. שחקן השנה באנגליה אשתקד, כריסטיאנו רונאלדו, ליהטט באגף ושלח כדור נהדר לגיגס, אך האחרון במקום לשלוח את הכדור לרשת בעט חלש והחוצה.

דקה 23 וראיין גיגס מאכזב שוב. הקשר הוותיק שיחרר כדור אדיר ברגל שמאל, ולמזלו של ארסן ונגר הכדור חלף כמה סנטימטרים מעל המסגרת והשאיר את התוצאה מאופסת.

דקה 26 והמשחק מתחממם. אואן הארגריבס הרכש מבאיירן מינכן, תיקל בחוזקה את פלאמיני, וזכה בכרטיס צהוב שני ליונייטד.

דקה 31 ומנצ'סטר במתקפה. ראיין גיגס מסר כדור מדויק לרונאלדו באגף ימין, הפורטוגלי ניסה למצוא ראש אדום אך הגנת התותחנים הרחיקה ללא בעיות.

דקה 35 וכדור חופשי לארסנל. התקפה מתפרצת קטלנית לאחר כדור קרן של היונייטד, הסתיימה בעבירה על סף רחבת האורחים. ססק פאברגס הרים מצוין, וגאלאס המגן הפנטסטי שהגיע מצ'לסי נגח טוב, אך ואן דר סאר זינק מצוין והציל את מנצ'סטר מפיגור.

דקה 40 ופברגאס הצעיר בעבירה ברוטאלית. קשרה האחורי של היונייטד, אנדרסון, התכונן לקבל מסירה ועוד לפני שזכה לגעת בכדור, ססק בתיקול מסוכן קבע כדור חופשי ליונייטד וכרטיס צהוב לשחקן הטוב ביותר בשורות התותחנים. 

דקה לשריקת המחצית היונייטד מדהימה את ארסן ונגר. רונאלדו קיבל כדור מצוין באגף ימין, ובניגוד לפעמים הקודמות ווין רוני התמקם מצוין ושלח את הכדור פנימה. 1:0 ליונייטד. 

עד לסיום המחצית, ארסנל ההמומה ניסתה להגיב אך יונייטד לא נתקלה בקשיים מיוחדים ושמרה על היתרון. 1:0 ליונייטד במחצית

מחצית שנייה: אין רגע דל

לא עברו שתי דקות מפתיחת המחצית, וארסנל חוזרת לעניינים. כדור ארוך לרחבת האורחים הגיע לסאניה שבעט לגופו של ואן דר סאר, הגנת היונייטד בטעות הראשונה לאורך כל המשחק לא הצליחה להרחיק וססק פאברגס בשערו הקל בקריירה לא התקשה לשלוח את הכדור לעבר הרשת החשופה. 1-1 

דקה 52 וארסנל מחפשת מהפך. אבואה קיבל כדור על סף רחבת האורחים, אך מסירה חלשה ולא מדוייקת איפשרה להגנה האדומה להרחיק בקלות.

דקה 58 ופאברגס קרוב לצמד. התותחנים זכו בכדור חופשי מסוכן, ופאברגס בניסיון מתוחכם בעט כדור חלש מתחת לחומה, אך ואן דר סאר הדף.

3 דקות עברו ומנצ'סטר מתעוררת. קרלוס טבז בכדור ארוך ניסה למצוא את וויס בראון, אך קלישי קרא את המהלך וסיקל את התקפת האורחים.

דקה 64 והיונייטד ממשיכה בחיפוש שער נוסף. הגבהה מדויקת הגיע לראשו של ווין רוני, והחלוץ בן ה-22 נגח חזק אך לא מדוייק.

3 דקות עברו והפעם אברה מסכן את התותחנים. המגן הצרפתי ניצל יציאה איומה של אלמוניה ובעט טוב, אך אף אחד מחבריו לא הגיח מאחור בכדי לשלוח את הכדור פנימה.

בדקה ה-74 חילוף התקפי מצד ארסן ונגר. עמנואל אבואה יוצא, ותיאו וולקוט הפנטסטי שכבש צמד בליגת האלופות נכנס.  

נגמר המתח? תחשבו שוב. בדקה ה-82 פטריס אברה קיבל כדור טוב ומנואל אלמוניה בטעות טיפשית נוספת יצא משערו, המגן בן ה-27 שלח כדור לרחבה וכריסטיאנו רונאלדו מול שער חופשי לא יכול להחמיץ. 2:1 ליונייטד

2 דקות לסיום ותיאו וולקוט מנסה להושיע. החלוץ הצעיר ניסה לעבור את מבשל השער, פטריק אברה, אך חוסר ניסיון ולחץ עצום גרמו לוולקוט לבצע עבירה טיפשית ולבזבז הזדמנות מצוינת. 

דקה 91 ואיצטדיון האמיריות משתגע. בלבול בהגנת יונייטד הגיע לתיאו וולקוט, החלוץ בעט ו-ואן דר סאר הדף מהקוו, אך וויליאם גאלאס כיאה למשחק עונה כבש וקבע תוצאה מדהימה. 2-2

עד הסיום שתי הקבוצות התנחמו בנקודה, במשחק אדיר. 2-2 בסיום

ארסנל:
מנואל אלמוניה, בקארי סאניה, קולו טורה, וויליאם גאלאס, גאל קלישי, מתיאו פלאמיני, ססק פברגאס, עמנואל אבואה {תיאו וולקוט 74}, תומאס רוזיצקי {דה סילבה 80} אלכסנדר חלב {ג'ילברטו סילבה 80} ועמנואל אדבאיור.

יונייטד: אדווין ואן דר סאר, ווס בראון {ג'ון אושה 71'}, ריו פרדיננד, נמאניה וידיץ', פטריס אברה, אואן הארגריבס, אנדרסון {מייקל קאריק 76'}, כריסטיאנו רונאלדו, ראיין גיגס, קרלוס טבס, וויין רוני {לואיס סהה 76'}.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק