סוף סוף ניצחון למכבי תא

סוגרת הטבלה הצליחה לגבור על בני יהודה, "משככת הכאבים" של הליגה, בתוצאה 1:3. שיבחון וקמאנאן עם צמד העניקו ללוין 3 נקודות ראשונות

שבת 03 נובמבר 2007
אשר גולדברג

מכבי תל אביב השיגה ניצחון ראשון העונה, וזאת מול היריבה העירונית, בני יהודה, כאשר גברה עליה בתוצאה 1:3, משער של שיבחון (25) וצמד של קמאנאן (56,85). יוסי רוזן כבש לזכות חניכיו של ניצן שירזי (51).

קמאנאן ועזרן עם משחק מצוין, ויבריץ שהצליח להציל מספר שערים בטוחים, חתומים על שלוש הנקודות של הצהובים. קפטן ומנג'ר הקבוצה, אבי נמני, לא נכלל בסגל ועודד את קבוצתו מהיציע.

סוגרת הטבלה הגיעה למשחק כשהיא מודעת לעובדה שהפסד נוסף יקשה עליה להציל את העונה, ובהחלט אותות הלחץ ניכרו עליה.

בני יהודה הגיעה למשחק לאחר שני הפסדים רצופים, כשבעברה לא מעט משחקים בהם עזרה למכבי להתאושש ממשברים. הזהובים ניסו לשנות את ההיסטוריה ולהתרחק מהקו האדום, אך לשווא.

דווקא הזהובים משכונת התקווה היו אלה שפתחו את המשחק בצורה טובה יותר והגיעו למספר הזדמנויות. רק שוער מכבי ת"א, דרגוסלאב יבריץ', הפריד ביניהם לבין כיבוש שער כמה דקות בלבד לאחר שריקת הפתיחה. השער הגיע דווקא מרגליו של יוסי שיבחון, בדקה ה-25, כאשר לאחריו, הצהובים קיבלו ביטחון ותקפו הרבה יותר את שערה של בני יהודה. 

מכבי ירדה למחצית עם יתרון 0:1, ומבחינה סטטיסטית החזיקה אומנם יותר דקות בכדור, אך בני יהודה הגיעה למספר כפול של הזדמנויות.

כמה דקות בלבד לאחר תחילת המחצית השניה, יוסי רוזן הצליח להשוות. מאותו רגע בני יהודה החלה לתקוף, ונדמה היה שהשער הבא שלה הוא רק עניין של זמן. אך, הזהובים נכנעו לצמד של קמאנאן. החלוץ, הירבה אומנם להמצא בנבדל והחמיץ לא מעט הזדמנויות, אך שעריו היו אלו שהעניקו לקבוצתו את הניצחון המיוחל.

הצהובים ממוקמים כעת במקום ה-11, חלפו מקום אחד מעל היריבה העירונית, הפועל תל אביב. השתיים ייפגשו לדרבי חם במחזור הבא.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:

בדקה ה-4, שוער מכבי ת"א, יבריץ', הציל את קבוצתו מפיגור מוקדם במשחק. לאחר ערבוביה ברחבת מכבי, משה ביטון בעט מקרוב לשער. כאמור, יבריץ' לקח את הכדור.

בדקה ה-6, יניב עזרן הותיר את קמאנאן לבד מול השער, אך החלוץ נמצא בנבדל.

בדקה ה-9, משה ביטון ביצע עבירה על רביד גזל. שופט המשחק, אסף קינן, לא היסס ושלף לעברו של החלוץ את הכרטיס הצהוב. 

בדקה ה-15, איציק עזוז מסר למשה ביטון מסירה מצוינת, אך הגנת מכבי הצליחה להשתלט על הכדור.

בדקה ה-20, כדור שהוגבה לרחבה פגש את ראשו של קמאנאן, שנגח מקרוב מעל השער.

שתי דקות לאחר מכן, אסי בלדוט נגח את הכדור לתוך הרחבה, דוארטה בעט מקרוב, ושוב זה יבריץ' שנמצא שם כדי לקלוט את הכדור בהצלה נהדרת.

בדקה ה-24, סאלם אבו סיאם הגביה לרחבה מאגף שמאל, אסי בלדוט נגח לכיוון השער, אך הכדור פגע במרטינוביץ' ויצא החוצה. 

דקה לאחר מכן, מכבי תל אביב עולה ל 0:1 משער של יוסי שיבחון. יניב עזרן הגביה מאגף ימין ומצא את שיבחון בתוך הרחבה. הקשר לא התבלבל והצליח להכניע את אינוגבה, ועתה הוא חתום על השער הראשון של קבוצתו העונה מאז הגעתו של ניר לוין. זו גם הפעם הראשונה העונה שמכבי מוליכה במשחק.

בדקה ה-29, סאלם אבו סיאם ביצע עבירה מסוכנת על ליאור ז'אן וקיבל את הכרטיס הצהוב מידי קינן, למרות שהיה מקום אף לשלוף לו את הכרטיס האדום.

מיד לאחר מכן, רמאליו ניסה להגביה לרחבה, אך הכדור בידיי שוערה של בני יהודה.

בדקה ב-39, כדור קרן הוגבה לרחבה, דוארטה התרומם גבוה ונגח מעל השער.

3 דקות לאחר מכן, ליאור ז'אן ירד לגליץ' מסוכן, עליו הוא קיבל כרטיס צהוב. מן הבעיטה החופשית כתוצאה מהעבירה לא הצליחה בני יהודה לעשות שום דבר, והגנת מכבי הרחיקה את הכדור.

בדקה ה-44, יניב עזרן הרים כדור מצוין לקמנאן. האחרון נגח מעל לשער.

מחצית שניה:

המחצית החלה דווקא יחסית על מי מנוחות, כמובן שזה היה לטובתה של מכבי.

בדקה ה-51, יוסי רוזן השווה את תוצאת המשחק וקבע 1:1, לאחר מסירה שקיבל מדוארטה הוא בעט כדור שטוח שהטעה את אינגובה בגלל שפגע בליאור ז'אן.

השיוויון הצליח להחזיק 5 דקות בלבד. בדקה ה- 56, יניב עזרן במסירה ענקית הותיר את קמאנאן לבד מול השוער. קמאנאן קבע 1:2 למכבי.

בדקה ה-61, דוארטה בעט חזק מכ-17 מטרים, אך הכדור מעל השער.

בדקה ה-64, שוב זה קמאנאן שהצליח לדחוק את הכדור לרשת. אך החלוץ נמצא בנבדל והשער אינו מאושר.

מכבי המשיכה לתקוף, ודקה לאחר מכן, שיבחון נותר לבדו מול אינוגבה כמה מטרים מהשער. שיבחון נגח לשער, אך השוער היה דרוך וקלט את הכדור. לא ברור מה גבר פה על מה- החמצה נוראית של שיבחון או הצלה גדולה של אינוגבה.

בדקה ה-70, בעט תמיר כחלון בחוזקה לכיוון שערו של יבריץ', אך הכדור מעל השער.

בדקה ה-74, כדור חופשי לטובת בני יהודה. יוסי רוזן בעט חזק לשער, אך הכדור קרוב מאוד למסגרת של יבריץ' יוצא החוצה.

שתי דקות לאחר מכן, יניב עזרן פרץ מאגף שמאל ומסר מסירה מצוינת ליוסי שיבחון. הקשר נותר לבד מול השוער, ואינוגבה הציל את בני יהודה משער בטוח.

בדקה ה-82, שוב כדור חופשי לזכות בני יהודה. יוסי רוזן הרים, אך הכדור נבלם בחומה.

בדקה ה-84, אברבנאל הותיר את אלי ביטון לבד מול יבריץ' עם מסירה מצוינת. ביטון בעט לכיוון השער, אך הכדור שפשף את המשקוף ויצא החוצה.

דקה לאחר מכן, טעות קשה בהגנת הזהובים גומרת את המשחק. תמיר כחלון החזיר כדור לשוער, אך לא הבחין בקמאנאן שהשתלט על הכדור והכניע את השוער. קמאנאן כובש שוב, מכבי ביתרון 1:3.

מכבי ת"א: דרגוסלאב יבריץ', יובל שפונגין, מילאן מרטינוביץ', ליאור ז'אן, אורי שטרית, זו'זה רמאליו, יוסי שיבחון (דודו ביטון 89), רביד גזל (שירן ייני 46), ארז מסיקה, יאניק קמאנאן, יניב עזרן (רודי חדד 77).

בני יהודה: דלה אינוגבה, איציק עזוז, זאב חיימוביץ', סלבר הודזיץ', סאלם אבו סיאם, אימורו לוקמן, יוסי רוזן, אסי בלדוט (תמיר כחלון 68), עוז ראלי (אלי אברבנאל 58), משה ביטון , ז'וזה דוארטה.

אצטדיון בלומפילד, יפו. לעיניי כ-7,000 צופים.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק