ביתר סחטה תיקו מחיפה

הירוקים ששוב לבשו שחור שיחקו טוב יותר והיו ראויים לניצחון, אך בוקולי החמיץ פנדל בדקה ה-41 וחילק את הנקודות בין שתי הקבוצות. 0:0 בסיום

יום ראשון 04 נובמבר 2007
אשר גולדברג

מכבי חיפה ובית"ר ירושלים נפרדו הערב בתיקו 0:0, במשחק אשר נעל את המחזור ה-8 במסגרת ליגת העל. 

לבית"ר היה זה אחד ממשחקיה הפחות טובים העונה, והייתה זו הזדמנות מצוינת למכבי חיפה לקחת 3 נקודות ולהתקדם במעלה הטבלה. גוסטבו בוקולי החמיץ פנדל בדקה ה-41 ושלח את הקבוצות להתחלק בנקודות. חיפה יכולה רק להתנחם בעובדה שהיא שלטה ברוב שלבי המשחק, הגיעה ליותר הזדמנויות ולא נפלה מבית"ר בשום פרמטר.

מפגש בין שתי הקבוצות הללו היה ידוע כאחד ממשחקי העונה הגדולים ביותר, אך עתה היה זה מפגש בין קבוצות שהפער ביניהן הוא לא פחות מ-10 נקודות לאחר שבעה מחזורים בלבד.
גם בסיומו של המחזור ה-8, הסטטוס קוו בין הקבוצות נשמר, וחיפה, שהתמקמה במקום השישי, עדיין רחוקה מבית"ר מרחק 10 נקודות. מי שיכולה להתנחם בכך, היא מכבי נתניה, כשרק 3 נקודות מפרידות בינה לבין האלופה.

חניכיו של רוני לוי הגיעו למשחק כשהם ממוקמים במקום השמיני בטבלה, וידעו כי ניצחון יכול להקפיץ אותם עד למקום החמישי והפסד ירחיק אותם מן הצמרת ויבסס את מעמדם כקבוצת תחתית לכל דבר.
חיפה הגיעה למשחק לאחר מפגש כפול עם מכבי נתניה. במסגרת המחזור הקודם נכנעו הירוקים בקופסא ונוצחו בתוצאה 2:1, ובגביע הטוטו חילקו ביניהן השתיים את הנקודות, כשתוצאת המשחק הייתה 1:1.

בית"ר אומנם מוליכה את הטבלה, אך מתחתיה מחכה מכבי נתניה לכל מעידה שלה. 
חניכיו של יצחק שום הגיעו למשחק לאחר ניצחון ביתי משכנע על מכבי ת"א במחזור הקודם בתוצאה 0:2, ולאחר שהביסו את הפועל תל אביב בתוצאה 0:5 במסגרת גביע הטוטו.

עוד לפני שריקת הפתיחה המתיחות החלה, כאשר שתי הקבוצות התעקשו לעלות לשחק עם מדים שחורים. בסופו של דבר, בית"ר הייתה זו שוויתרה ועלתה לשחק עם הצבע הלבן.

מכבי חיפה קיימה טקס לגינוי אלימות בו צויינו 12 שנה להירצחו של רוה"מ, יצחק רבין ז"ל. אוהדי בית"ר ירושלים החלו בשריקות בוז ובקריאות הלל לרוצחו, יגאל עמיר.
כמה דקות לאחר מכן, יצאה הנהלת בית"ר בהודעת גינוי כלפי התנהגות אוהדיה.

מחצית ראשונה:

מכבי חיפה פתחה את המשחק בצורה טובה יותר והוכיחה שאינה מפחדת מבית"ר. היא אף היתה ראויה לעלות ליתרון, כאשר בדקה ה-41 גוסטבו בוקולי החמיץ פנדל כשבעט מחוץ למסגרת.

בדקה ה-8, רנאטו בעט מקרוב לשער, אך נבלם בגופו של קאלה. הריבאונד הגיע למשומר שניגש לא נכון לכדור ובעט היישר לידיו של השוער.

בדקה ה-11, דאבל פס בין בוקולי ליניב קטן הותיר את בוקולי מול קאלה, אך הוא בעט חלש וקאלה שוב לקח.

2 דקות לאחר מכן משומר בעט שוב לשער מכ-17 מטרים, אך גם הפעם מדובר בבעיטה חלשה שלא הצריכה מטברטקו מאמץ מיוחד.

בדקה ה-23, יואב זיו פרץ מאגף שמאל והרים כדור רוחב, גל אלברמן בעט מחוץ למסגרת.

בדקה ה-28, ברק יצחקי עם בעיטה חופשית לטובת בית"ר. החלוץ ניסה לשלוח את הכדור למסגרת, אך נתקל בחומה.

דקה לאחר מכן, יצחקי שעט מחצי המגרש של בית"ר לכיוון שערו של דווידוביץ', ג'ובאני רוסי שראה כי אין באפשרותו לעצור אותו, הכשיל אותו מאחור וספג את הכרטיס הצהוב.

בדקה ה-33, פריצה יפה של יצחקי מאגף ימין מסתיימת בנסיון הרמה לרומולו, אך הגנת חיפה נמצאת במקום כדי להרחיק את הכדור.

בדקה ה-40, כדור קרן לטובת חיפה מסתיים בפנדל לזכותה. כריסטיאן אלבארס תפס את חולצתו של בוקולי ברחבה, קיבל כרטיס צהוב ולא נותר לו אלא להביט בשופט, מאיר לוי, שהורה על הנקודה הלבנה. למזלו הרב, בוקולי בעט מחוץ למסגרת והתוצאה נותרה בעינה, 0:0 במחצית.


מחצית שניה:

בית"ר פתחה את המחצית עם הזדמנות בדקה ה-48, כאשר מיכאל זנדברג קיבל כדור מצוין מברק יצחקי, הצליח לעבור את דווידוביץ', אך לא את דקל קינן שמנע מהאלופה שער יתרון.

בדקה ה-54, דקל קינן הכניע את קאלה בנגיחה, אך מאיר לוי פסל את השער בעקבות עבירה של רנאטו על בנאדו.

שש דקות לאחר מכן, הכשיל קינן את יצחקי ברחבה, ומאיר לוי שגה של שלף את הכרטיס האדום ולא שרק לפנדל מוצדק.

בדקה ה-70, קטן קיבל מסירה מרפאלוב, ובעט מכ-17 מטרים גבוה מעל השער.


מכבי חיפה:
ניר דווידוביץ', אייל משומר, דקל קינן, דייגו קרוסה, פיטר מסיללה, פאוליניו, בירם כיאל, גוסטבו בוקולי, ג'ובאני רוסו, רנאטו, יניב קטן.

בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, שמעון גרשון, אריק בנאדו, יואב זיו, כריסטיאן אלבארס, דרק בואטנג, עידן טל, גל אלברמן, מיכאל זנדברג, ברק יצחקי, רומולו.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק