יש לבחון סילוק האוהדים

בהתאחדות לכדורגל השלימו את הכנת כתב האישום נגד בית"ר ירושלים בעקבות שריקות הבוז לרבין. סעיף האישום: התנהגות בלתי ספורטיבית בנסיבות מחמירות ביותר

יום שני 05 נובמבר 2007
אלכס נירנבורג

ההתאחדות לכדורגל החליטה להעמיד לדין את קבוצת ביתר ירושלים בגלל קריאות הבוז של אוהדיה במהלך טקס לזכרו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. ההחלטה נתקבלה למרות שהשופט לא ציין את הקריאות בדוח המשחק. הדיון יתקיים ביום רביעי.

באתר ההתאחדות לכדורגל פורסם כתב האישום שיוגש נגד הקבוצה. בית"ר תואשם בעבירה של התנהגות בלתי ספורטיבית בנסיבות מחמירות ביותר. לפניכם  כתב האישום המלא כפי שפורסם באתר ההתאחדות:  

כתב האישום 

"ביום ה-4.11.07 נערך משחק ליגה בין הנאשמת למכבי חיפה, במגרשה של חיפה.

בטרם החל המשחק נערך, ביוזמת הקבוצה המארחת, טקס למיגורה של האלימות במגרשי הכדורגל ובמהלכו שילב הכרוז איזכורים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.

דא עקא, שכול אימת שהוזכר שמו של יצחק רבין המנוח ע"י הכרוז, אשר ניהל את הטקס, פרצו מאות, אם לא למעלה מכך, מאוהדי הנאשמת בקריאות בוז ונאצה כלפי ראש הממשלה הנרצח.

עוצמת התנהגותם המכוערת והמבישה של אוהדי הנאשמת עוד גברה שעה שהללו הוסיפו קריאות עידוד ושירי הלל לרוצחו של ראש הממשלה המנוח".


טענות המאשימה

"המאשימה תטען כי: אוהדי הנאשמת ואין המדובר "בקומץ" בלבד, נהגו בנסיבות שתוארו לעיל, באורח מחפיר מבזה ומביש, אשר לא נצפה עד כה במגרשי הכדורגל ואשר אינו אלא המשך ישיר ובלתי ניתן להפרדה מהתנהגותם של אותם אוהדים שבועות קודם לכן שעה שנופפו בדגלים וסמלים בעלי ציביון גזעני מבית מדרשו של כהנא ותנועתו כ"ך.

המאשימה סבורה כי באם לא יושם קץ ולאלתר באורח הנחרץ וההחלטי ביותר, לתופעה מבישה ומעליבה זו במגרשי הכדורגל, סופה שתביא לתוצאות הרסניות עד כדי חדלונו של ספורט הכדורגל.

בנסיבות המתוארות, סבורה המאשימה, כי התנהגותם של אוהדי הנאשמת הינה בלתי ספורטיבית בנסיבות מחמירות ביותר ויש לבחון היטב סילוקם של אוהדים אלה ממגרשי הכדורגל גם אם ייפגעו מכך אוהדים שפויים שידם אינה במעל ואפילו הללו הם הרוב". 

בהודעה רשמית שהוציאה הנהלת ביתר ירושלים בעקבות ההחלטת ההתאחדות נכתב: 

"ההתאחדות לכדורגל מצאה תירוץ טוב כדי לנסות לפגוע בסיכויי האליפות של בית"ר ירושלים. ההתאחדות לא מנסה לטפל בבעיה, אלא לתת פתרונות מהירים בשל הלחץ שמופעל עליה. אין שום סיבה שבית"ר ירושלים תיענש בגין מה שקרה. זוהי פגיעה ברוב המכריע של אוהדי בית"ר ירושלים. אנו כבר הבהרנו שאנו מתביישים ומאוכזבים מאותו חלק בקהל ששרק בוז, ויחד עם זאת אנו לא רואים כל סיבה שניענש ואולי נגיע למצב בו ניפגע מקצועית".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק