לא היו ניסים במלחה

יול"ב קאפ: אפיק ניסים ושטרסבורג כמעט וניצחו, אבל הפועל ירושלים התעלתה בסיום וניצחה 73:74 במשחק הפתיחה. במשחק נוסף הפסידה גליל עליון 79:74 מול גמונדן ובוב גונן

יום שלישי 06 נובמבר 2007
מערכת TELESPORT

דן שמיר ידע כי קבוצתו לא תוכל לעמוד בלחץ של שני משחקים בתוך 48 שעות, אבל למרות
זאת לפחות באחת מהם היא ניצחה. זה קרה הערב מול שטרסבורג ואפיק ניסים, במשחק הפתיחה במסגרת גביע היול"ב קאפ.

הזר החדש של ירושלים סלוטר, הראה הערב כמה סימנים של כדורסל משובח, אבל עדיין לא ראינו את השינוי ששמיר מחפש. ירושלים תפגוש במשחק הבא את דן בוס, שנחשבת ליריבה קלה, ופתיחה טובה עם שתי ניצחוונת יתרמו רבות במפעל.

יכולת כמו הערב לא תספיק, במיוחד לא מול קבוצות חזקות יותר משטרסבורג. הביקור של ניסים היה מיוחד ומרגש, אבל למרות הכל, הניצחון לא הגיע, אולי בפעם הבאה.  

שמיר: אקח מכאן רק את הניצחון

מאמנה של הפועל ירושלים לא היה מרוצה בסיום, דן שמיר: אני חושב שאני אקח מכאן רק את הניצחון, הכדורסל עדיין לא טוב, מהרבה סיבות. חשוב היה לנצח זאת, זה נגמר בנקודה, אבל היא חשובה מאוד. יש לנו עוד הרבה עבודה, אנחנו כולנו נעשה אותה, שתהיה הרבה יותר טובה.

"יש הרבה דברים בהגנה, ראיתי שזה יגמר קשה, אבל מאוד חשוב שנהנה מהניצחון לקראת
ההמשך". 

אלי קנטי, מאמנה המאוכזב של גליל עליון אמר בסיום: "רוב השחקנים הערב היו עייפים, אני חייבים לחפש ניצחון, שזה יתרום ליציבות המערכת. צריך הקרבה, בלי זה אי אפשר לנצח בכדורסל". 

ידיד ותיק, שהגיע לארץ כמאמן גמונדן, בוב גונן הישראלי אמר בסיום: "הופתעתי מאוד מהניצחון, חשבתי שיגמר הכוח במחצית השנייה. אני שמח שזוכרים אותי כאן בארץ, נקווה להמשיך ביכולת הטובה ולנצח במפעל".

רבע ראשון: 17:24 לשטרסבורג

הפועל ירושלים
עלתה בחמישייה עם: ששון, בליילוק, פניני, ארנולד, באוורס. 

שטרסבורג ראתה פירצה בהגנת ירושלים ועלתה ליתרון 2:6 תוך שתי דקות. הצרפתים נשענו בעיקר על אובסוהאן מתחת לסלים, סלוטר צימצם עם סל מרחוק ל-5 נקודות - 13:18. ירושלים איבדה כדורים חוזרים ונתנה לאורחים להוליך בסיום הרבע ב-7 נקודות - 17:24 לשטרסבורג. 

רבע שני: 33:36 במחצית

ירושלים צימצמה את ההפרש לנקודה כבר בפתיחת הרבע עם באוורס, קרי ובליילוק שנכנסו בטירוף לרבע - 23:24 לצרפתים. ארנולד הקפיץ את הקהל עם שלשה מטורפת פלוס שלשה של בליילוק - 24:29 לירושלים, ריצת 0:12 לירושלים. 

אפיק ניסים קלע שלשה נהדר פלוס סל של אובסוהאן שצימק שוב את התוצאה לשלוש נקודות בלבד לזכות ירושלים - 33:36 דקה במחצית. הצרפתים קלעו רק 9 נקודות.

רבע שלישי: 53:55 לשטרסבורג

בפתיחת הרבע השלישי ג'יימי ארנולד התכבד בנקודות הראשונות במחצית השנייה. הצרפתים הצליחו לחזור כאשר ירושלים נרדמה מעט בהגנה - 43:43. הצרפתים הצליחו להפוך את התוצאה ולהוליך - 53:55 בסיום הרבע.

רבע רביעי: 73:74 לירושלים

ברבע האחרון ירושלים והקהל במלחה הצליחו לעורר את המשחק. סל מטורף של פניני העלה את ירושלים ליתרון של שלוש נקודות - 61:64.

בדקה האחרונה הצרפתים יצאו להתקפה, פניני ביצע עבירה על קינג לשלוש, שהצליח לקלוע את שלושת הזריקות מהקו. בהתקפה הנגדית ירושלים איבדה כדור, קינג ניגש אל הקו והחטיא את שתי הנקודות. 

הצרפתים קלעו עוד שתי נקודות מהקו, וחמש שניות לסיום לקח דן שמיר פסק זמן. כשחזרו השחקנים, ביצעו האורחים עבירה מהירה על ג'יימי ארנולד, שקלע את שתי הנקודות, אשר חתמו את הניצחון לירושלים, לאחר שלשה אחרונה של שנון - 73:74 בסיום. 

קלעו לירושלים: ג'יימי ארנולד 18, ראמל קארי 16, גיא פניני 13, טימי באוארס 9, מרכוס סלוטר 8, שרון ששון 7, דרור חג'ג' 3, וויל בליילוק שיחק 12 דקות, לא קלע ומסר אסיסט אחד.
קלעו לשטרסבורג: אדי שאנון 18, דרק אובהסון 15, ברנרד קינג 9, סניה ז'יפה וג'ון מקורד 8 כל אחד, אפיק נסים 7, ארון פטווי ורוב לווין 4 כל אחד.

הפועל גליל עליון - גמונדן 74:79

חניכיו של אלי קנטי, מגיעים במצב לא טוב למשחק הראשון במפעל היול"ב קאפ ומדובר במשחק היסטורי למועדון הקטן מהצפון. שני הפסדי הליגה הרצופים בהפרשים גדולים קצת הורידו את הביטחון, וכאן פוגשת גליל עליון את מיודענו בוב גונן, אשר מאמן את גמונדן. 

ברבע הראשון האורחים רצו מהר ליתרון 18:9 וגליל נראתה חסרת אונים. בסיום הרבע הראשון גליל צימצמה רק לארבע נקודות בסיום הרבע - 23:27.

ברבע השני האוסטרים המשיכו לרוץ 0:8 ולפתוח יתרון, אבל בסיום הרבע גליל לא הצליחה לחזור, אבל שוב לצמצם לשלוש נקודות בלבד - 41:44. ברבע השלישי האוסטרים פתחו פער של חמש נקודות - 57:62. המהלך האחרון במשחק איבדו שחקני הגליל ריכוז, כאשר יכלו לנצח, האוסטרים קלעו את הנקודות האחרונות וגנבו ניצחון - 74:79 לגמונדן.

לגליל עליון: קליף בראון 20, מייק קמבל 19, יוגב אחיון 12, גילי מוסינזון 11, ערן אסנטי 7, קיוואן ג'ונסון 4, איבן היימס 1, ג'וש ניגוט לא קלע. דורון שפר לא שיחק.

לגמונדן: דטרי מייז 27, איאן בוילאנד 12, פיטר הוטר 11, אנדראס הלמיג 10, קווין ג'ונסון 7.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק