הוא ראה מהלכים קדימה

אחרי שהראה לאנגלים מה הוא שווה שאלנו את אנשי הפועל באר שבע מה הם זוכרים מהילד שבכה כשירד עם הקבוצה לליגה השנייה. אליהו עופר: "כבר אז הוא היה מנהיג". שמעון ביטון: "הוא היה שתי דרגות מעלינו"

יום רביעי 07 נובמבר 2007
תומר רטמן
 לכבוש שלושער במשחק אחד בליגת האלופות זהו חלומו הרטוב של כל שחקן. עבור יוסי בניון, לא צריכים להיות מדי זהירים בכדי לומר כי תצוגתו אמש, שכללה כיבוש שלושה שערים ושני בישולים היא פסגת הקריירה עבורו.

מי זוכר שרק לפני 10 שנים. כיבוש שער בדקה ה-90, של הילד מדימונה, לא הספיק לקבוצתו דאז, הפועל באר שבע, על מנת להישאר בליגת העל.

אימצנו את מוחנו  על מנת לאתר את אותם אנשים שהיו לידו ברגעים הראשונים ושאלנו אותם האם באותם רגעים עכורים הם האמינו כי יוסי יגיע לפסגות הגבוהות ביותר.

"יוסי הגיע להפועל באר  שבע חודש לפני",  נזכר אליהו עופר אחד משני המאמנים שאימנו את בניון בעונתו הראשונה (הראשון בני טבק פוטר לאחר ההפסד 10:0 לרודה).  כבר אז הבחנתי בשחקן צנום, אך מאוד פיקח, שרואה כמה מהלכים קדימה. באימון הראשון הבהרתי לשחקנים שבניון הוא המנהיג. שיחקתי בצורה שהוא ירגיש שהוא השחקן המרכזי". לשאלה האם הוא מופתע מתצוגתו אתמול ענה עופר: "ההצלחה שלו לא מפתיעה אותי. מי שראה את השערים חושב שמדובר במזל, אבל יוסי הוא מסוג השחקנים שרואה שלושה מהלכים קדימה וזו הגדולה שעושה אותו לשחקן גדול" . 

"גם כשירדנו ליגה, הוא היה בשתי רמות מעל כולם, זה פשוט הקבוצה שהייתה חלשה", נזכר בעצב שמעון ביטון,  ששיחק עם בניון באותה עונה וכיום מאמן את הפועל מרחבים מליגה ב', "כבר אז  ראינו שהוא כוכב. הוא פשוט נולד כזה".

גם סתיו אלימלך שערק באותה עונה לבני-יהודה,  הספיק להתאמן לצידו של בניון בימיו הראשונים בהפועל באר- שבע: "האמנתי שהוא יגיע לגדולות אבל לא הרחקתי לכת עד ליברפול. ידעתי שהוא שחקן עם איכויות, דינאמי, שמסוגל להכריע משחקים, מה שהוא עשה אתמול לא הפתיע אותי. גדולים ממנו לא הצליחו לעשות את מה שהוא עשה אמש. הוא הביא כבוד לכולנו".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק