יום יבוא ודייויד יחזור למכבי

כנרת בלאט, אישתו של מאמן אפס פילזן, מתכוננת לקראת המשחק הערב בהיכל נוקיה ובטוחה שדייויד עוד יחזור יום אחד למכבי. אנדריי קירילנקו, לעומת זאת, בטוח שבלאט בדרך לליגה הטובה בעולם

יום חמישי 08 נובמבר 2007
שלמה חסיד
 המפגש בין מכבי תל אביב לאפס פילזן בהיכל נוקיה יעמוד בסימן חרתו להיכל של דייויד בלאט, אולי המאמן הישראלי המצליח ביותר בתקופה האחרונה. 

גולת הכותרת בהישגיו המקצועיים של בלאט היא כמובן הזכייה באליפות אירופה עם נבחרת רוסיה. אך להישג זה קדמה שנה מפוארת בבנטון טרוויזו שכללה זכייה באליפות איטליה, גביע והסופר קאפ המקומי. 

עם רשימת הישגים זו הגיע דייויד בלאט לאפס פילזן במטרה להצעיד את הטורקים לזכייה ראשונה ביורוליג. "קבלת הפנים שציפתה לבלאט בטורקיה הייתה פשוט מדהימה", מספר חלוץ סביאספור, פיני בלילי, :התקשורת הדגישה את ההישגים המקצועיים שלו וכמובן את הזכייה באליפות אירופה. כמו כן היה דגש על כך שדייודי ישראלי, עובדה שהוא, אגב, גאה בה מאוד".

"ההישג של דייויד עם נבחרת רוסיה היה פשוט מדהים", אומר מאמן צ.ס.ק.א. מוסקבה, אטורה מסינה, אותו החליף בלאט בזמנו בבנטון, "הג'וב של נבחרת רוסיה לא היה הכי אטראקטיבי כשבלאט לקח אותו. יש שם המון כסף אבל הנבחרת לא מצליחה להתרומם. דייויד הצליח ללכד אותם והוביל את הרוסים להשיג ענק. כנראה שהיה לו בית ספר טוב במכבי". 

גם הכוכב הרוסי של יוטה ג'אז אנדריי קירילנקו, שהיה שותף לזכייה המדהימה בקיץ מפרגן למאמנו:"דייויד הוא הסיבה המרכזית שבגללה זכינו באליפות. היינו אוסף של שחקנים בודדים ולא האמנו ביכולות שלנו. דייויד הפך אותנו לקבוצה ולכוח שקשה מאוד לעצור אותו. אין לי ספק שבתוך כמה שנים דייויד יגיע ל N B A והוא גם יצליח שם מאוד". 

חברו הטוב של בלאט שרון דרוקר מנסה לפענח את סוד ההצלחה של  עמיתו : "דייויד הוא מאמן מקצוען שעובד ללא הפסקה. אין פלא שהוא מצליח חהכתיב את הסגנון שלו בכל מקום שאליו הוא מגיע. ההצלחה שלו חשובה לכל ענף הכדורסל בארץ משום שהיא פותחת דלת לאנשי מקצוע נוספים מישראל". 

הסנטר הפצוע של מכבי תל אביב, ניקולה וויצ'יץ', שהגיע למכבי בזכות טביעת העין המקצועית החדה של בלאט חושב שסוד ההצלחה טמון דווקא בהקפדה על הפרטים הקטנים. וויצ'יץ': "דיידיד עובד על הפרטים הקטנים על כל שחקן ושחקן ופשוט הופך כל אחד לשחקן טוב יותר. דייויד הוא תעודת ביטוח להצלחה של כל קבוצה ותענוג לעבוד איתו". 

אשתו של בלאט כינרת מספרת על החוויה הצפויה לבעלה במפגש מול מכבי, בה שימש שנים רבות כעוזר מאמן ומאמן ראש. .כנרת בלאט: "רצינו מאוד שדייויד יחזור לארץ. אבל עכשיו אנחנו באיסטמבול. דיוויד לא שוכח לרגע את הזכיות וההישגים ואת הרגעים המיוחדים שהיו לו במכבי. בשבילו זה מפגש מיוחד מאוד. אני בטוחה שיום יבוא ודייויד יחזור למכבי.   

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק