קורנפיין: החלטה פופוליסטית

ראשי בית"ר הודיעו כי יערערו על ההחלטה. איציק קורנפיין הוסיף: "ההחלטה נועדה לרצות אנשים ולא לעשות צדק". האוהד גיא ישראלי: הכל נעשה למען הפועל תל אביב

יום חמישי 08 נובמבר 2007
אסף שקד

 בבית"ר ירושלים החליטו לערער עלך החלטת בית הדין המשמעתי של ההתאחדות שפסק עונש של שני משחקי ליגה ללא קהל לקבוצה.

 הקבוצה פרסמה הודעה רשמית לפיה: "הנהלת בית"ר ירושלים, הצוות המקצועי והשחקנים, חוזרים שוב ומדגישים כי הם מגנים ומוקיעים את את אותם האוהדים שהחליטו במשחק הנ"ל לשרוק את שריקות הבוז. לאחר קבלת פסק הדין של בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, אנו מודיעים כי אנו לא מסכימים להחלטת בית הדין ואנחנו מתכוונים לערער על ההחלטה לערכאות משפטיות אחרות. יש להדגיש כי ההחלטה של בית הדין לא התקבלה ברוב קולות. אחד משלושת הדיינים שנכחו בדיון, עו"ד ישראל שמעוני, זיכה את בית"ר ירושלים, ועשה זאת באומץ לב, תוך כדי שהוא מתעלה מעל הלחץ הציבורי. הדברים שהביאו להחלטתו של הדיין, עו"ד שמעוני, הם אותם הדברים שאנו טענו לאורך כל הדרך: ההתמודדות עם המקרה צריכה לבוא מתוך גינוי ציבורי ומאמץ חינוכי".

המנכ"ל איציק קורנפיין הוסיף: "אני חושב שההחלטה כמו גם ההעמדה לדיון היא פופליסטית ונועדה לרצות אנשים ולא לעשות צדק. טענו במשך כל הזמן וגם אתמול שאנחנו לא מכבדים את המעשה שעשו האוהדים אבל בין המעשה לבין ההחלטה להעמיד אותנו לדין ולהעניש אותנו ב-2 משחקים ללא קהל- המרחק גדול מאוד. לא היה שום בסיס להעמיד את בית"ר ירושלים לדין, כמו שלא העמידו בעבר את אוהדי הפועל ומכבי ת"א ששרו שירי נאצה, כך גם לא היה שום סיבה להעניש אותנו כעת. אני לא יודע מה היו המניעים להפעיל את העונש רק לאחר קריית שמונה, אולי זה על מנת שלא נפסיד את המשחק הקרוב. בכל מקרה יש לנו מעל 8,000 מנויים ואנחנו נערער על העונש על מנת לא לפגוע באותם מנויים".

בקרב האוהדים יש כמובן זעם רב. האוהד גיא ישראלי נציג "לה פמיליה" אמר הבוקר: "הכל למען הפועל תל אביב. העונש נקבע מראש כדי לעזור להפועל. גם לפני שנה זה היה ככה. ההתאחדות עושה הכל כדי לפגוע בנו ולעזור לאדומים".

ח"כ אופיר פינס (עבודה), אמר בתגובה לעונש שהטילה ההתאחדות כי "הוא קל בצורה בלתי נסבלת". לדבריו, "זכרו של יצחק רבין ממשיך להיות הפקר. במקום שינוי הכיוון שעליו רמז אבי לוזון, ההחלטה היום היא המשך המדיניות המקלה הנהוגה בהתאחדות כבר שנים רבות, והיא אחת הסיבות להמשך החוליגניות בכדורגל בישראל. אין דין ואין דיין".

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק