ביי גיא?

הפועל תל אביב וטוטנהאם נאבקו הערב על הכבוד האבוד באצטדיון בלומפילד. בסוף הכבוד נשאר באנגליה עם שערים של קין וברבאטוב, שהשאירו סימן שאלה גדול סביב המשך דרכו של גיא לוזון במועדון האדום

יום חמישי 08 נובמבר 2007
מערכת TELESPORT
אחרי ההפסד במחזור הראשון בשלב הבתים בגביע אופ"א לאנדרלכט הבלגית, חזרה הפועל תל אביב לאצטדיון בלומפילד, במטרה לנסות להוציא אפילו נקודה ממשחק הבית הקשה מול טוטנהאם האנגלית, שלמזלה של ת"א, גם היא עוברת עונה איומה מבחינתה בליגה האנגלית, אבל מתברר שטוטנהאם יכולה ללמד את הפועל משהו. הקבוצה מלונדון החליפה לאחרונה מאמן והתחילה לייצב את השורות, ואילו בהפועל? מפסידים כרגיל.

מחצית ראשונה:

ביברס נאתכו חטף כדור מהגנת טוטנהאם בדקה הרביעית והעביר מסירה מהירה לג'וניור, שהיה פנוי על קו 16 המטרים. החלוץ הברזילאי לא הצליח להשתלט בצורה טובה על הכדור ובעט חלש לידי רובינסון. וואליד באדיר פתח במפתיע בהרכב ת"א דווקא בחוד ההתקפה.  

שלוש דקות אחרי שנאתכו מסר, הוא היה בצד המקבל. אנוסמבו חטף כדור כ- 20 מטרים משערה של טוטנהאם ומסר לקשר הצעיר. נאתכו השתלט על המסירה  ובעט כדור, שחלף ליד הקורה. 

בדקה ה- 12 טעות של גל שיש הובילה למתפרצת מהירה של טוטנהאם, שנבלמה ברגע האחרון בזכות גלישה מוצלחת של דוס סנטוס לרגלי ברבאטוב בתוך הרחבה. 

בדקה ה- 26 שוב טעות של הגנת ת"א, שהפעם עלתה ביוקר. מלברנק חטף כדור מהגנת הפועל ת"א ובדאבל פס עם קין חדר לתוך הרחבה. במקביל קין התמקם באזור נקודת ה- 11 מטרים, וחיכה להגבהה של מלברנק, שלבסוף הגיעה. קין בעט את הכדור מהאוויר ולאניימה לא היה סיכוי. 1:0 לטוטנהאם. 

ארבע דקות אחר כך, והתוצאה כבר 2:0. טוטנהאם העבירה כדור מהר מההגנה להתקפה. ברבאטוב קיבל את הכדור ובעט כדור חד, שנהדף בקושי מרגלו של דוס סאנטוס. מלברנק השתלט על הכדור החוזר והגביה לתוך הרחבה, שם הכדור מצא את ראשו של החלוץ הבולגרי ברבאטוב, שבנגיחה חלשה ומדויקת כבש את השני של האורחת. 2:0 לטוטנהאם. 

בדקה ה- 38, כמעט 3:0. ברבאטוב חתך את כל הגנת ת"א מאגף שמאל ובעט כדור חזק, שאניימה הדף בקושי למרכז הרחבה. קין היה שם כדי לבעוט את הריבאונד, אבל הכדור נהדף מידו של דוס סאנטוס החוצה. טוטנהאם לא קיבלה כדור עונשין מאחד עשר מטרים, אלא רק כדור קרן. 

בדקה ה- 42 לנון הגביה כדור לרחבה, אחרי עבירה של שיש על ברבאטוב שהביאה לכרטיסים צהובים לשני השחקנים. הכדור של לנון פגש את הראש של צ'ימבונדה, שנגח מעל למשקוף. 

מחצית שניה:

הפועל תל אביב פתחה את המחצית עם שני שינויים בהרכב. אבדי החליף את אבוטבול ועמאר מנצור נכנס במקום ליאור בקשי. 

בדקה ה- 48, ספק בעיטה ספק הגבהה של דגו, חלפה סמוך לעמוד השער וכמעט הפתיעה את רובינסון. 

שתי דקות אחר כך, נראה שהצרות לא עוזבות את ת"א. גל שיש הכשיל על קו האמצע את לנון בעבירה מיותרת. השופט הפולני לא חשב פעמיים ושלף למגן הצעיר את הכרטיס הצהוב השני ואז את האדום. הפועל תל אביב בעשרה שחקנים. 

בדקה ה- 56 החליף ג'רמיין דפו את סטיד מלברנק. 

בדקה ה- 58 החילוף האחרון של תל אביב. יגאל אנטבי נכנס במקום ברוך דגו. 

שתי דקות אחרי החילוף של אנטבי נרשמה בעיטה לשער של ת"א. ג'וניור קיבל כדור טוב בתוך הרחבה, התקדם לכיוון קו החוץ ומזווית קשה בעט חלש לרשת החיצונית. 

בדקה ה- 66 ג'נאס העביר מסירת עומק חכמה בין שלושה שחקני ת"א, שהגיעה לרגלי קין. החלוץ האירי חתך יותר מדי ימינה ובעט את הכדור לחוץ. 

בדקה ה- 68 חילוף כפול בטוטנהאם. פריץ בואטנג ודארן בנט נכנסו במקום ג'נאס וקין. 

בדקה ה- 78, כמעט שער להפועל בהזדמנות הראשונה הממשית במשחק. נאתכו זיהה תנועה טובה של ג'וניור שמאלה ומסר לו כדור לתוך הרחבה. החלוץ הברזילאי איחר בשנייה ונתן לשוער רובינסון, שיצא להדוף את הכדור ולהמשיך לשמור על שער נקי. 

בדקה ה- 81 זוקורה חתך מימין לשמאל ובעט כדור חזק מכ- 20 מטרים, שחלף סמוך לעמוד. 

בדקה ה- 89, כמעט 3:0. בנט קיבל את הכדור מול אניימה, עבר את השוער  ובעט חלש כדור שנהדף על ידי  ההגנה, היישר לקורה והחוצה.

ההרכבים: 

הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, ליאור בקשי, טל חן, גבריאל דוס סאנטוס, גל שיש, מזואה אנסומבו, שי אבוטבול, ביברס נאתכו, ברוך דגו, פאביו ג'וניור, וואליד באדיר.  

טוטנהאם: פול רובינסון,  פול סטלטרי, פסקל צ'ימבונדה, מייקל דאוסון, יונג פיו, דיידיה זוקורה, ג'רמיין ג'נאס, ארון לנון, סטיד מלברנק, רובי קין, דימיטר ברבאטוב.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק