ביתר עירערה על עונשה

עו"ד אלעד אייזנברג, המייצג את בית"ר, שלח ערעור לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, במטרה להמתיק את עונשה של בית"ר. גם ההתאחדות הגישה ערעור נגדי

יום שלישי 13 נובמבר 2007
אסף שקד

בית"ר ירושלים הגישה לפני זמן קצר את הערעור שלה לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, ותנסה להמתיק את העונש שחטפה בגין שריקות הבוז של  אוהדיה בדקת הדומייה לזיכרו של יצחק רבין.

את הערעור הגיש עו"ד אלעד אייזנברג, שמייצג את הקבוצה. ביום חמישי הבא יידון הערעור בהרכב של חמישה דיינים.

בערעור שהגישה בית"ר היא טוענת בין היתר: "למרבה הצער - מי שצעק בוז שם יצעק בוז גם באסיפה בכיכר העיר. זו עובדה עצובה, משום שהיא מחייבת את כולנו להישיר מבט אל עיניה של מציאות עגומה. מה שנראה בעיניו של בית הדין קמא כעניין של קונצנזוס, של הסכמה שורשית המצויה באושיות הדמוקרטיה הישראלית – אינו נראה כך בעיניהם של אותם אוהדים. לא המערערת יצרה מציאות זו, ואף אין בכוחה להדביר אותה. מדובר בעניין היורד הרבה יותר עמוק מאשר מה שמועדון ספורט כלשהו בעולם יכול לשלוט בו".

"אם שנים של חינוך, עבודה מאומצת של מורים, אישי ציבור, תוכניות ושיח ציבורי לא הועילו לגרום לאותם יחידים (וכן, למרות שהם היו קולניים הם היו יחידים. רבים אולי, אך בוודאי לא הרוב ואף לא קרוב לכך) למשוך ידם מהתנהגות כזו – כל עונש משמעתי על הקבוצה לא יועיל. מי שצועק "בוז" לזכרו של ראש ממשלה שנרצח – סדרי העדיפויות אצלו הם כאלה, שהאינטרס של קבוצתו רחוק מלתפוס משקל כלשהו אצלו"

כזכור בית"ר נענשה בעונש של שני משחקי רדיוס בפועל, עונש שלא סיפק את ההתאחדות לכדורגל, שהגישה גם היא ערעור נגדי לפני יומיים.

ההתאחדות ערערה נגד בית"ר

 ההתאחדות לכדורגל החליטה להגיש ערעור על העונש שגזר בית הדין המשמעתי של ההתאחדות על בית"ר ירושלים בגין התנהגות אוהדיה במהלך טקס הזיכרון לראש הממשלה המנוח יצחק רבין באצטדיון קריית אליעזר. 

כזכור, גזר בית הדין על הירושלמים עונש של שני משחקים ללא קהל. בכתב הערעור טוען תובע ההתאחדות שלום אבן עזרא כי ראוי שהיה שיווצר קשר הדוק יותר ראוי יותר ונכון יותר בין עוצמת ההרשעה וחומרתה- לבין הענישה, וכך לא נעשה, אלא היפוכו של דבר

אבן עזרא מוסיף וכותב כי המערערת (ההתאחדות) מבקשת לתקן את הטעות והכשל שטעה בית הדין בעונש הקל שגזר על בית"ר,  באופן שעונשה של בית"ר ירושלים בהרחקת אוהדיה יהא בשיעור גדול יותר.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק