יום ראשון השחור באיטליה

שוטרים ירו למוות באוהד לאציו במהלך קטטה שפרצה בין שתי קבוצות אוהדים בחבל טוסקאנה. המשחק של מילאן מול אטאלנטה פוצץ בגלל מהומות אוהדים. והיה גם כדורגל

יום ראשון 11 נובמבר 2007
אלכס נירנבורג
יום ראשון שחור בכדורגל האיטלקי: גבריאלה סנדרי, אוהד לאציו בן 26, נהרג מירי שוטרים במהלך קטטה שפרצה במסעדה הסמוכה לכביש מהיר בחבל טוסקאנה. סנדרי היה בדרכו עם קבוצת אוהדי לאציו למשחקה של הקבוצה מול אינטר. במהלך עצירת ביניים במסעדה נתקלו אוהדי לאציו באוהדי יובנטוס ובמקום פרצה תגרה. 

שוטרים שהוזעקו למקום כדי להרגיע את הרוחות ירו למוות באוהד. ברומא נתקבלה הידיעה על מותו של סאנדרי בתדהמה מוחלטת. מדובר בדי ג'יי ידוע ברחבי הבירה האיטלקית. בתגובה הודיעה ההתאחדות בארץ המגף על דחיית המשחק בין לאציו לאינטר למועד בלתי ידוע.

מפקד משטרת ארצו, העיירה בה בוצע הירי, וינצ'נזו ג'יאקובה אמר לאחר התקרית: "אנשינו ניסו למנוע תגרה בין שתי קבוצות אוהדים ולצערנו זה נגמר באדם הרוג. אני מביע את תנחומי למשפחה".  

ראש ממשלת איטליה רומאנו פרודי אמר בעקבות המקרה: "מה שקרה מאוד מדאיג אותי. נבדוק את פרטי האירוע ביסודיות".  
 
המשחק בין מילאן לאטאלנטה פוצץ 

שעות אחדות לאחר הרצח בטוסקאנה פוצץ המשחק בין אטאלנטה למילאן. קבוצות האולטראס משני מחנות האוהדים החלו להתעמת ביציעים ושופט המשחק החליט שאין טעם לקיימו. מסחקים נוספים בסריה A נפתחו באיחור משמעותי.   

והיה גם כדורגל....

במהלך היום הטראגי התרחשו גם אירועים על כר הדשא עצמו. יובנטוס איכזבה וסיימה בתיקו 2:2 מול פארמה מהתחתית. אנדראה גאספרוני, בכדור עונשין מ 11 מטרים, ואנדריאה פיסאנו הובילו את פארמה ליתרון מבטיח של 0:2. ניקולה לגרוטאליו (75) ו וינצ'נזו יאקווינטה (81) השוו עבור הגברת הזקנה. דומיניקו מורפאו פרדינאנדו קולי (שניהם מפארמה) ו גירורג'יו קייליני מיובנטוס ראו את הכרטיס האדום.   

פיורנטינה השנייה הפסידה בבית לאודינזה מהמקום החמישי 2:1. שערים של פאביו קוואגליארלה ואנטוניו די נאטאלה נתנו את הניצחון לקבוצה מאודינה. ג'נפאולו פאציני כבש לזכות פיורנטינה. 

ליבורנו מהתחתית השיגה ניצחון ראשון העונה על סיינה בחוץ 2:3. פרנצ'סקו חבאנו, מרטין ברגבולד ודריו קנזביץ' כבשו לזכות המנצחת. מאסימו מאקרונה וסימונה לוריה הבקיעו לזכות סיינה.
 
במשחקים נוספים: רג'ינה - גנואה 0:2 ,  טורינו - קאטניה 1:1


תגובות

2

טלספורט בפייסבוק