יש תמונות של הזורק

שי זילברשטיין, המאבטח הראשי של מלחה: "בוודאות הזורק מחולון. יש גם עדויות של סדרנים שעמדו מצד שני וראו את המשליך. היה לנו מודיעין שזה עומד לקרות. המאבטח מנע אסון גדול"


יום שני 12 נובמבר 2007
שלמה חסיד

בירושלים ובחולון מתקשים להתאושש מההלם בעקבות זריקת החזיז אתמול במשחקה של הפועל ירושלים מול הפועל חולון.

כזכור, למאבטח שהרים את החזיז נקטעו שלוש אצבעות מכף ידו והוא עבר טיפולים כל הלילה בחדר הניתוח. אנשי חברת האבטחה יודעים לספר כי בידיהם תמונות של הזורק והערכה היא כי הוא ייתפס בקרוב.

 שי זילברשטיין, המאבטח הראשי של מלחה והבוס של המאבטח שנפצע במלחה, אמר הבוקר: "המאבטח מנע אסון גדול. אם הוא לא היה מושיט את היד שלו מישהו יכל למות. למה הוא נגע בזה? פשוט, היינו בטוחים שזה נייר. אם היינו יודעים שזה חזיז  לא היינו נוגעים בזה. זה היה עטוף בקרטון, וזה לא הוציא עשן. אם היה יוצא עשן מהחפץ היינו נותנים לחבלן לטפל בזה.  היה חבלן ליד המאבטח, והמאבטח אמר לו 'אני הולך להזיז את הנייר'. אז הוא הזיז את הנייר וזה מה שקרה. הנייר התפוצץ. זה היה עטוף כמו סוכריה, מנופח בקצוות משני הצדדים".

דיברת עם המאבטח שנפצע?

לא, הוא בהתאוששות. אני הייתי שם עד שש בבוקר. רק לפני שעתיים קמתי. הוא מנע אסון גדול במלחה. מה שקרה לו זה שכל האצבעות  נקטעו לו, שלוש שוחזרו, שתיים נקטעו ואי אפשר לשחזר אותם, וגם השחזורים לא בטוח בוודאות שזה יצליח. צריך להתפלל וזה המצב".

ואתה יודע מאיזה יציע נזרק החפץ?

"בטח. יש תמונות של הזורק. תמונות שצולמו במצלמה משטרתית ממרחק של שלושים עד ארבעים מטר, אז צריך עוד להגדיל אותם, ולעשות זיהוי. זה תהליך. בוודאות הוא מחולון. יש גם עדויות של סדרנים שעמדו מצד שני וראו את המשליך.  אבל מה אתה רואה, רואים יד, לשבריר שניה, רואים את המיקום וזה אוהדי הפועל חולון. בהתחלה מישהו עשה ספין בתקשורת שזה לא היה מחולון, אבל זה מחולון בוודאות, חתום. 


ידוע לך כבר על עצורים

"יש גם כמה עצורים שבידי המשטרה, וכולם מחולון. אני לא מסוגל לפתוח הבוקר עיתונים ולראות את הצילמוים. הצעתי פרס של מאה וחמישים שקל אם מישהו תופס אבוקה או חזיז, כי היה לנו מודיעין מוקדם שעומד לקרות משהו כזה. האבטחה עבדה ממש טוב, הם ממש הפשיטו את כל האוהדים גם של חולון וגם של ירושלים וזה לא עזר".

ובכל זאת נכנס חזיז למגרש

"זה מחט בערימה של שחת. נעשה תחקיר ונבין בכל זאת איך זה נכנס".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק