מסי חגג צמד מול סלטיק

ליגת האלופות: הפנומן הארגנטינאי דאג להפוך את התוצאה בזכות צמד ותרם לברצלונה ניצחון 2:3 מול ߡלטיק. וונגור ורובסון ניסו להפריח תקווה אצל אלופת סקוטלנד ללא הועיל

יום רביעי 20 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

האווירה לפני המשחק בהחלט תרמה למה שקרה על הדשא ב'סלטיק פארק' בגלאזגו. ברצלונה נחתה בסקוטלנד ללא רגשי נחיתות ועם הרכב המחץ השיגה ניצחון כביר 2:3 מול סקוטלנד בחוץ.

פרנק רייקארד החזיר את רונאלדיניו חזרה להרכב, והברזילאי השיב לו מצויין. הכוכב היה בכל מקום על הדשא, מסר, תיקל והיה בכל פינה על המגרש. אבל הכוכב האמיתי של הערב, זהו ליונל מסי. הארגנטינאי היה במקום הנכון ובזמן הנכון, ותרם צמד נהדר וממשיך להגדיל את המניות שלו בברצלונה.

מה עוד ېפשר להגיד על אלופת סקוטלנד? הנאיביות בהגנה פירקה את החלומות של האוהדים. גורדון סטראכן ראה כיצד קבוצתו מאבדת יתרון פעמיים ולא הייתה לו הרבה אפשריות נוספות מול הקאטלונים. 

אלופת סקוטלנד תנסה לעשות את הבלתי יאומן במשחק החוץ בנואו קאמפ, אך הۡיכויים לכך לא גבוהים. המון תעוזה, נחישות ואמונה הייתה בפתיחת המשחק, אבל בשבריר של רגע הכל נעלם ונפוג.  

מחצית ראשונה: שערים שערים ושערים

המשחק לא החל בכדורגל גדול, אלא בעיקר מטעויות בשני הצדדים. בדקה ה-ȱ4 ברצלונה כמעט וניצלה זאת. איבוד כדור משווע בהגנת סלטיק, הנרי קפץ על המציאה והוציא החוצה לאנייסה, שבעט מעולה אבל בורוץ' עצר מצויין. 

הסקוטים התעוררו בדקה ה-16, טעות פאטלית בהרחקת הכדור של הספרדים סיפקה את המארחת. הכדור  הגיע ללי נייӜור, שהגביה בנגיעה אחת ליאן וונגור, שמקרוב נגח חזק פנימה - 0:1 מדהים בסלטיק. 

היתרון החזיק בדיוק שתי דקות בלבד: בדקה ה-18 מבצע ענק של ליונל מסי, ביחד עם דקו שהחזיר בדאבל פס נאה. הארגנטינאי מצא עצמו מול השער ומקרוב בעט לרשߪ הגבוהה פנימה - 1:1 בגלאזגו. 

ברצלונה שוב שלטה, אבל שוב הופתעה. 7 דקות מסיום המחצית, התקפה מקרית של סלטיק, שהחלה שוב אצל לי ניילור באגף שמאל. הקשר חתך ימינה, הגביה והכדור נחת על הראש של רובסון, שנגח פשוטȮ הכדור עלה גבוה ונחת ישירות ברשת, ואלדז נותר המום - 1:2 למארחת. 

מחצית שנייה: מהפך ספרדי ברשות מסי

סלטיק שוב איבדה את היתרון בפתיחת המחצית השנייה. 7 דקות בלבד מאז עלו שתי הקבוצות לדשא, הצליחĠרונאלדיניו לחטוף כדור במרכז המגרש, לשלוח את הנרי ברחבה. הצרפתי הפנומן, הקפיץ לחיבורים - 2:2 ענק בגלאזגו. 

חשבתם שנגמר? חשבתם לא נכון. 10 דקות לסיום המשחק, סמואל אטו שעלה לשחק, הוסיף מחץ מטורף להתקפה. הקמߨוני קיבל כדור מצויין מצ'אבי באגף שמאל. מסר לרחבה, אולם ההגנה של סלטיק מסרה לליונל מסי, שבתוך הרחבה השכיב באלגנטיות את הבלם ושלח שטוח פנימה - 2:3 מהפך לברצלונה.

סלטיק: בורוץ', קאדיס (וילסון, ȶ1) , קולדוול, מ'קאנש, ניילור, נאקמורה, הארטליי (דונאטי, 65), רובסון, מק'גיידי, וונגור (סמארס, 55) ומק'דולנד. 

ברצלונה: ואלדס, פויול, מיליטו, מארקס, אבידל, יא יא טורה, דקו (צ'אבי, 66), איינסטה, רונאלדיניו (סמואל אטו, 73),̠מסי והנרי. 

תמונה: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק