האנגליות דורשות שיוויון

ספורט הנשים סובל מאפליה גם באנגליה: שחקניות נבחרת הכדורגל האנגלית טוענות כי ההתאחדות לא סיפקה מימון מספק במהלך השתתפותן במונדיאל הנשים

יום חמישי 15 נובמבר 2007
אבי יופה

שחקני הכדורגל בליגה האנגלית הבכירה מרוויחים אמנם סכומי עתק, שבמקרה ג'ון טרי זכו אפילו להתייחסות של שר הספורט בממלכה, אך מתברר שלמרות הכל, הענף סובל באנגליה מאפליה. כדורגלניות נבחרת אנגליה ביקרו הבוקר בתקשורת האנגלית את ההתאחדות לכדורגל, על כך שבחמשת השבועות ששיחקו במונדיאל הנשים בסין לפני כחודשיים, קיבלו סכום של 40 לירות שטרלינג ביום בלבד כדי לממן את עצמן.

הנבחרת אמנם העפילה לשלב רבע הגמר, אך כעת טוענות השחקניות שרמת כושר המשחק שלהן נפגעה, בשל העובדה הפשוטה שהן צריכות לעבוד יותר שעות כדי להחזיר לעצמן את הכסף שאיבדו. 

"חודשיים אחרי שחזרנו מסין, נשים עדיין צריכות לעבוד כדי להחזיר את מה שאיבדנו", סיפרה אניאולה אלוקו, החלוצה של צ'לסי. אלוקו מציינת כי הנשים לא מעוניינות להרוויח כמו הגברים, אבל הן דורשות לקבל לפחות את אותה הקצבה לה זוכות שחקניות נבחרת אחרות כמו שבדיה וארה"ב. "כולנו מרגישות שלא מספיק מכבדים אותנו. אנחנו מודות על כך שנסענו לגביע העולם, אבל ההתקדמות שלנו תיעצר עכשיו בגלל נושאי העבודה", סיפרה אלוקו. 

מההתאחדות האנגלית נמסר בתגובה, שההשקעה בענף כדורגל הנשים מעולם לא הייתה גבוהה יותר ומגיעה לסכום של 4.5 מיליון לירות שטרלינג בשנה.

צילום: רויטרס 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק