פשוט גדול עליהם

משהו חייב להשתנות במכבי ת"א, כי בסגל הנוכחי ובצורת משחק כפי ששיחקה בחמישי בערב, קשה יהיה לראות את הקבוצה הזו מעפילה לשלבים הגבוהים באירופה. הערב זה היה ניצחון מוחץ למלאגה בספרד, 70:93

יום חמישי 15 נובמבר 2007
מערכת TELESPORT
מכבי הגיעה למשחק הערב אחרי ניצחון חשוב על אפס פילזן בשבוע שעבר. מלאגה הגיעה למשחק עם מאזן של שני ניצחונות והפסד אחד באירופה. בליגה הספרדית מאזנה עומד על שני ניצחונות מול חמישה הפסדים. בתחילת המשחק שתי הקבוצות עוד היו צמודות, אבל בסיום, הזריקות משלוש של מלאגה מול איבודי הכדור של מכבי (17 מול 7 של מלאגה), הובילו להפסד המשפיל.  

רבע ראשון: 

מכבי פתחה את המשחק חזק עם פייזר ובלות'נטל שהריצו את הקבוצה ליתרון 9:2, כבר אחרי שתי דקות וחצי, אבל דקה אחר כך, חזרה ההגנה של הצהובים לא לעבוד. קבסאס וההייסליפ ניצלו הגנה איטית של מכבי וירידה מסורבלת להגנה לשיוויון 9:9 בדקה החמישית. ביינום נכנס יחד עם באטיסטה כדי לייצב את האין הגנה של מכבי וכדי לסדר את ההתקפה, אבל האתלטיות של מלאגה שיחקה לטובתה, 12:15, דקה שמינית. ביינום המשיך לאבד כדורים ומול ההגנה הפיסית של מלאגה לא היה לשחקניו של קטש הרבה מה לעשות. בסיום הרבע יתרון ספרדי, 16:21.

רבע שני:

פתיחת הרבע השני המשיכה את המומנטום של מלאגה מהרבע הראשון. הצ'כי וולש, בסל יפה מול איבודי כדור של באטיסטה העלו את הספרדים ליתרון 18:26, דקה 13. דקה 15, מכבי עברה לאיזורית, אבל שכחה לצאת לקלעים. חרמן גבריאל נשאר פנוי והעלה בשלשה את מלאגה ליתרון 22:31. שתי דקות וחצי לסיום המחצית, פייזר קלע ארבע נקודות רצופות והוריד ל 28:38, אחרי שבהגנה הוא לא היה ונתן להייסליפ לקלוע ללא שמירה. מכבי התחילה לייצר נקודות בהתקפות מעבר, אבל דווקא קבסאס הוריד את הקבוצות למחצית ביתרון 36:45 למלאגה.

רבע שלישי:

מחצית שניה והמשחק התחיל כמו שנגמר. מכבי הלכה פנימה, אבל פייזר נשאר חור בהגנה ומלאגה חגגה הרבה בזכותו. פסק זמן של קטש אחרי שלוש דקות ברבע השלישי, 42:53 למלאגה. הספרדים הלכו פנימה ונדונג שלט מתחת לסל מול הגבוהים של מכבי. ריבאונד התקפה נוסף ומלאגה ביתרון 50:63, שתי דקות לסוף הרבע. בהתקפה האחרונה שלה במשחק מכבי עברה שוב להרכב נמוך, אבל ההפרש נשאר יחסית גבוה 57:65 למלאגה.

רבע רביעי:

מכבי לא יכלה לאחוזי הקליעה הטובים של הספרדים מחוץ לקשת, כשמנגד לצהובים לא היה מי שיעשה נקודות מבחוץ. רודריגז ניהל את המשחק של מלאגה, שעלתה ל 61:73, שתי דקות בתוך הרבע.  באותה דקה נשרקה נגד עודד קטש עבירה טכנית, שסימלה את כל מה שעבר על מכבי במשחק עד עכשיו. ככל שעברו הדקות, ברח המשחק מהידיים של הצהובים. ביינום המשיך לאבד כדורים וחילופי השמירות בהגנה של מלאגה סגרו את כל אופציות הקליעה. דווקא כספי לא פחד ויצא החוצה לזריקה, מה שלא עזר מול היתרון של מלאגה 66:81, ארבע דקות לסוף המשחק. מאותו רגע נכנס המשחק לגארבג' טיים ומכבי רק רצתה ללכת הביתה, כדי לעצור את ההשפלה. בסיום תבוסה 70:93 לצהובים.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק