אל תסעו לבני ברק בשבת

העיתון "ספורט אקספרס" פרסם מדריך קצר לאוהד הכדורגל הרוסי ששם פעמיו לישראל לצפות במשחק הכדורגל בין שתי הנבחרות. קבלו את המדריך המנסה לגשר ולו במעט על פער התרבויות

יום שישי 16 נובמבר 2007
אלכס נירנבורג
אלפי אוהדים רוסים שנחתו בימים האחרונים בישראל לקראת המשחק בין שתי הנבחרות ברמת גן ודאי ייתקלו במהלך שהותם בארץ בתופעות שלא כל כך מוכרות להם מחיי היומיום במדינתם. 

העיתון ספורט אקספרס הגיש לאוהד הכדורגל הרוסי מדריך קצר שנועד לגשר על הפער התרבותי. להלן ההמלצות שפורסמו בעיתון: 

תביאו בגד ים: תשכחו מהשלג הכבד שכיסה את מוסקבה בימים האחרונים. בישראל נמדדו 30 מעלות חום במהלך היום וטמפרטורת המים בים התיכון עומדת על 20 מעלות. הלוואי עלינו מזג אוויר כזה בנובמבר. חובה להביא בגד ים. 

תתכוננו למעלית שבת: אם נכנסתם למעלית במלון ופתאום היא התחילה לעלות או לרדת לבד מבלי שלחצתם על אף כפתור, אל תבהלו. כנראה שיש בה התקן מיוחד המניע אותה לבד במהלך ימי השבת. קצת מוזר, אבל ליהודים אסור לעבוד בשבת וגם לחיצה על כפתור במעלית נחשבת לעבודה. 

אין מצב לאוטובוס ביום המשחק:  אם חשבתם לנסוע בתחבורה ציבורית לאצטדיון, אל תבנו על זה.בישראל כל התחבורה מושבתת במהלך השבתות בגלל לחץ של גורמים חרדים.

אל תכנסו לבני ברק בשבת: אם שכרתם רכב והחלטתם לטייל באזור תל אביב רגע לפני שריקת הפתיחה. תשתדלו לא להיכנס לבני ברק, פרבר חרדי הסמוך לתל אביב. אחרת יסקלו אתכם באבנים. הסיפור יחזור על עצמו אם תנסו להגיע לאזורים חרדים באזור ירושלים.תזהרו       

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק