ואף מילה על ישראל

הוא מאמן כדורסל מדופלם, מת על ג'ון מקנרו, קורא ספרים על לנין ומרבה לבקר בשירותים לפני משחקים. קבלו הצצה לחיייו של חוס הידינק, בלי אף מילה על נבחרת ישראל והקרב על מקום ביורו 2008

שבת 17 נובמבר 2007
אלכס נירנבורג
 כבר מעט למעלה משנתיים שחוס הידינק ההולנדי מאמן את הנבחרת הלאומית של רוסיה. תקופת הגישושים בין הצדדים הסתיימה מזמן והידינק התפנה לזמן קצר על מנת לשתף את קוראי העיתון "סובייטסקי ספורט" בפן האישי של חייו וברשמיו מן הדוב הרוסי. 

בתחילת הראיון הפטיר הידינק במראיין: "רק אל תשאל אותי שאלות על ישראל. נמאס לי לדבר על זה". הנה מספר דברים שהידינק כן הסכים לדבר עליהם: 

וודקה: "לא מזמן חגגתי יום הולדת 61 ומישהו ביקש להרים לכבודי כוסית אז לגמתי מעט. ככלל אני לא אוהב וודקה ומעדיף יין ספרדי". 

לנין (אבי המהפכה הבולשיביקית): "אני מת על היסטוריה. לא מזמן קראתי ספר על פועלו של לנין לפני המהפכה. זה היה מרתק. קראתי גם ספר על כל מנהיגי ברית המועצות". 

הזוגיות עם חברתו אליזבת': "אין לי כל כוונה להתחתן איתה. אחרי החתונה הרבה אנשים אומרים לעצמם "עכשיו את שלי" או "עכשיו אתה שלי". כשאנשים שמנהלים מערכת יחסים ללא טקס נישואין הם מרגישים קרובים מאוד אבל יותר משוחררים. לא פעם ראיתי איך אנשים משתנים אחרי החתונה. השיגרה שוברת אותם". 

ספורטאי אהוב: הטניסאי ג'ון מקנרו. "הוא שמאלי. זה אומר שהאונה השמאלית של המוח מפותחת יותר. אנשים מסוגו יצירתיים יותר מאחרים. ראיתי אותו בטורניר ותיקים. הופתעתי שגם בגיל 48 הוא לא איבד את הרצון לנצח. 

הכשרה מקצועית: "יש לי תעודה של מאמן כדורסל. קלעתי לסל לא רע בתקופת התיכון. אני מעדיף לצפות בכדורסל האמריקאי. באירופה החלק המעניין של המשחק הוא בשתי הדקות האחרונות וב N.B.A. המשחק מעניין ממש מההתחלה". 

 מוסיקה:  "מאוד אוהב את " Led Zeppelin ". כשהייתי צעיר היה לי שיער ארוך ואבא שלי  היה אומר לי שאי אפשר להסתובב כך". 

אמונות טפלות: "אין לי. יש דבר אחד שמאוד מאפיין אותי: לפני משחקים אני מרבה לבקר בשירותים. לפני המשחק מול אנגליה הייתי שם 3 פעמים בתוך שעה. אבל זו לא אמונה תפלה. זו פיזיולוגיה".
    

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק