a

התרנגולים זכו בגביע

טוטנהאם גברה על צ'לסי בגמר גביע הליגה 1:2 באחד המשחקים הדרמטיים שנראו העונה. דידייה דרוגבה {38} כבש לזכות הכחולים, אך דימיטיר ברבאטוב {69} וג'ונתן וודגייט בתוך תוספת הומן קבעו מהפך מדהים

יום ראשון 24 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

כולנו רצינו, התפללנו וקיווינו שאברם גרנט יזכה בתואר ראשון כמאמן ישראלי בממלכה הבריטית, אך רצונות לחוד ומציאות לחוד. בגמר הגביע האנגלי פגשה היום צ'לסי עם המאמן הישראלי, שועל קרבות מנוסה בדמות חואנדה ראמוס וטוטנהאם הוטספר. 

ההתחלה אומנם הייתה מבטיחה, ודידייה דרוגבה העלה את הכחולים ליתרון בכדור חופשי בדקה ה-38 בזכות טעות קשה של שוער התרנגולים, פול רובינסון, אך לאחר מכן אברם גרנט וחניכיו נסוגו לאחור וקיבלӕ את העונש בצורה הכואבת ביותר מחואנדה ראמוס בניהול משחק גאוני. לאחר נגיעת יד ברורה ברחבה של ווין ברידג', החלוץ הבולגרי, דימיטיר ברבאטוב, קבע שוויון מוצדק בדקה ה-69 ובזמן הארכה ג'ונתן וודגייט כבש את שער הניצחון. 

צ'לסי ߩזכתה אשתקד בתואר תצטרך להילחם על החזרתו לסטמפורד ברידג' בשנה הבאה, וטוטנהאם שלא זכתה בכלום ושום דבר כבר 9 שנים יכולה להתחיל בחגיגות ובזכות הזכייה גם הבטיחה לעצמה מקום בגביע האופ"א בעונה הבאה.  

ȍ מחצית ראשונה: תודה לך פול רובינסון.

אברם גרנט עדיין לא התיישב, וטוטנהאם קרובה לעלות ליתרון. 22 שניות חלפו מן הפתיחה ורובי קין המצוין הצליח להשתחרר ולבעוט מ-25 מטרים, אך הכדור פגע בדרך בג'ון טרי ויצא לקרן. 

הפתיחה הייתה שייכת אך ורק לקבוצה אחת - טוטנהאם הוטספר. התרנגולים עלו למגרש כאילו יצאו מקנה של תותח, וחניכיו של אברם גרנט נתקפו בחרדה.  

בדקה ה-8 פסקאל צ'ימבונדה הצרפתי התרומם מצוין לכדור הקרן ונגח לעבר הפינה הרחוߧה מעל פטר צ'ך המופתע, אך המשקוף היה במקום בכדי להציל את הכחולים מפיגור מוקדם.

בדקה ה-19 ג'רמיין ג'נאס הרים כדור חופשי היישר לראשו של ג'ונתן וודגייט שלא הצליח למצוא את המסגרת. 

25 דקות חלפו משריקת הפתיחה וצ'לסי סוף ۡוף נזכרה להגיע למשחק. לאחר הנעת כדור מסודרת בקרב השחקנים בכחול, שון רייט-פיליפס ניסה למצוא את אחד מחבריו ברחבה בהרמה טובה, אולם ג'ונתן וודגייט היה במקום בכדי להרחיק.  

לא עברו 2 דקות וטוטנהאם ממהרת להחזיר אתȠהשליטה לידיה. סטיד מלבראנק בעט חזק 25 מטרים מן השער, ופטר צ'ך בהצלה ענקית הצליח להשתטח בזמן בכדי לשמור על תוצאה מאופסת.   

בדקה ה-33 צ'לסי קיבלה כדור חופשי מסוכן למדי מ-25 מטרים, אך דידייה דרוגבה שלח בעיטה חߖקה שחלפה כמה סנטימטרים ליד הקורה. 

דקה 38 - דידייה דרוגבה מעלה את צ'לסי ליתרון. 5 דקות חלפו מאז דרוגבה החמיץ את הכדור החופשי מ-25 מטרים, ולמזלו הרב הגנת טוטנהאם מסדרת לו הזדמנות נוספת ממרחק זהה. הפעם חלוץ חוף השנהב בעט מצוין לפינה השמאלית, וניצל טעות קשה של פול רובינסון שכלל לא זינק בכדי לעלות את הכחולים ליתרון. 

דקה לסיום המחצית רובי קין מצא את החלוץ הבולגרי, דימיטיר ברבאטוב, בתוך הרחבה אולם פטר צ'ך יצא בזמן בכדי לחסל את הסכנה ולהוריד את קבוצהĠלהפסקה ביתרון מינימאלי. 1:0 לצ'לסי במחצית.  

מחצית שנייה: הולכים להארכה

המחצית השנייה נפתחה בהיפוך הגמור לראשונה. צ'לסי עלתה מפוקסת יותר, וחניכיו של אברם גרנט הניעו את הכדור בצורהĠחכמה ויפה לעין. 

לאחר דקות ארוכות בהן לא נרשם אף מצב ממשי, בדקה ה-58 צ'לסי יצאה למתפרצת קטלנית. כובש השער, דידייה דרוגבה, החל לדהור באגף שמאל ומצא במסירה מצוינת את שון רייט-פיליפס בתוך רחבת התרנגולים, אולם הקשר הקטנטן לא הצליח להשתלט על ߔכדור ואיבד הזדמנות טובה להתקרב לעבר הגביע. 

דקה 69 - טוטנהאם משווה. המחליף הטרי של התרנגולים, טום האדלסטון, קיבל כדור טוב ברחבת צ'לסי וראה איך ווין ברידג' נוגע בברוטאליות בידו ומאלץ את מארק הסלי לשרוק לבעיטת עונשין ߞ-11 מטרים. דימיטיר ברבאטוב ניגש לבעוט, וגם כבש בקלילות. 1:1

3 דקות לאחר שער השוויון אברם גרנט מיהר להשתמש בחילוף הראשון העומד לרשותו כשהוציא את שון רייט-פיליפס המאכזב בכדי להכניס את סלומון קאלו.&nbsɰ; 

לא משנה מה תהיה תוצאת הסיום, אברם גרנט מוכרח להודות לפטר צ'ך על תצוגה פנומנאלית. בדקה ה-81 דידייה זוקורה נעמד מול השוער הפנטסטי וניסה לחלוף על פניו מצד ימין, אך צ'ך נעמד מצוין בכדי למנוע מהפך מדהים.&

תגובות