סר. עומר גולן לטובת אנגליה

מוקדמות יורו 2008: עומר גולן כבש את שער הניצחון בתוספת הזמן לזכות ישראל 1:2 מול נבחרת רוסיה. ניצחון של ישראל עשה את העבודה לטובת האנגלים, שצריכים רק תיקו מול קרואטיה. ברדה כבש מוקדם יותר

שבת 17 נובמבר 2007
אשר גולדברג

כנראה שאתה לא עומד בלחץ, אתה מצליח - אם לא כך, אז קשה להסביר את היכולת הנהדרת של נבחרת ישראל בניצחון הערב 1:2 מול נבחרת רוסיה. קשטן וחניכיו לא היו בתוכניות לשלב הבא, ועם ראש שקט הראו את היכולת האמיתית שלה חיכינו מפתיחת הקמפיין האירופי.

דרור קשטן, מאמן נבחרת ישראל, בהחלט הפתיע רבים הערב, כאשר העלה למערכה מול הרוסים, את אליניב ברדה, שגם כבש הערב, ברק יצחקי, בן סהר ומאור בוזגלו. אולם החילוף האיכותי, שבו הכניס את עומר גולן, הראה כי לנבחרת ישנו דור צעיר מצויין לקראת הקמפיינים הבאים.

באנגליה כנראה שהתפללו היטב, ניצחון הערב של ישראל תרם רבות לממלכה הבריטית, שזקוקה רק לתיקו מול קרואטיה במשחק הסיום של בית 5 כדי להעפיל סופית לשלב ההצלבה.

מאמן נבחרת רוסיה, חוס הידיניק, אשר הגיע במטרה להעלות את הרוסים ליורו נכשל במשחק מול נבחרת ישראל. התקשורת המקומית במוסקבה צפוייה לנגח את המאמן ההולנדי, שכנראה צפוי להתפטר מתפקידו, לאחר שנכשל מילוי תפקידו. לרוסים נותר רק להתנחם במשחק האחרון מול אנדורה. 

מחצית ראשונה: ברדה, אליניב ברדה

בפתיחת המשחק שוב ראינו את הצד המכוער בכדורגל, כאשר מספר אוהדים השליכו אבוקות לתוך תחומי המגרש. 

המצב המסוכן ביותר במשחק, הייתה לטובת ישראל כאשר בדקה ה-10, הצליח ברק יצחקי לקבל מסירה מצויינת בתוך הרחבה, אבל במקום לשלוח פצצה, שלח דרדלה. 

דקה לאחר מכן, הקהל ברמת גן התרומם אל על - מתפרצת מהירה של נבחרת ישראל - אותו ברק יצחקי שהחמיץ דקה לאחר מכן, שלח מסירת עומק פנטסטית לעבר אליניב ברדה, שמקרוב שלח כדור מדוייק מעל השוער פנימה - 0:1 לישראל, ואנגליה מחייכת. 

ישראל יכלה לעלות אפילו ליתרון שני במשחק, כאשר בדקה ה-21 ברק יצחקי החמיץ מצב קורץ מול השער. שתי דקות לאחר מכן, רוסיה כמעט השוותה, כאשר ביליאלטדינוב בעט היטב, כדור שהיה קרוב מאוד למסגרת. 

הידיניק החליט לשלוח את טורבינסקי למערכה כבר בדקה ה-30 על חשבון סמשוב. לאחר מכן סהר בעט מ-30 מטר אבל הכדור נעצר על ידי גאבולוב. גל אלברמן ספג כרטיס צהוב בתוספת הזמן של המחצית הראשונה. 

מחצית שנייה: הרוסים השוו עד שעומר גולן הגיע

במחצית השנייה עלה לשחק דמיטרי סיצ'יב בדקה ה-51 ב מקומו של רומן פאבליוצ'נקו, שנפצע. ישראל המשיכה להתקיף בפתיחת המחצית השנייה עם ברדה ותמיר כהן, אבל הכדור עף מעל השער. 

רוסיה וכמעט השוותה, אולם דודו אוואט הצליח לעצור ברגע האחרון מתפרצת של האורחת, וישראל יצאה בזול. הלחץ של הרוסים המשיך, וישראל התפרקה. בדקה ה-60 ביליאלטדינוב מצא עצמו מול אוואט, ולא התבלבל - 1:1 ברמת גן. 

לאחר שער השוויון, ערך מאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן, שני חילופים מהירים: משה אוחיון ועמית בן שושן נכנסו למשחק. בדקה ה-70 קשטן ערך את החילוף השלישי, כאשר הכניס את עומר גולן על חשבונו של בן סהר הצעיר. 

הנבחרת הישראלית חזרה לאחור והשאירה את הנבחרת הרוסית בחצי המגרש שלה. 10 דקות לסיום התקפה נהדרת של ישראל - משה אוחיון הקפיץ מאגף ימין וגל אלברמן ניסה בצעד אקרובטי עם העקב, כדור שחידד את המשקוף. 

נבחרת ישראל ניצלה מהפסד ממש לקראת הסיום, כאשר סיצ'יב שיחרר כדור מצויין מול אוואט והכדור בנס נגע בקורה ויצא החוצה. 

כשלא כובשים סופגים - הקלישאה הכי גדולה בכדורגל שוב הוכיחה את עצמה, כאשר בתוספת הזמן עומר גולן לקח בנחישות את הכדור מהבלם הרוסי. הכדור הגיע לברדה, שמצא את גולן בין שני שחקנים, והחלוץ הישראלי רק נותר להכניע את רוסיה - 1:2 ענק לישראל.

נבחרת ישראל: דודו אוואט; יובל שפונגין, טל בן חיים, דקל קינן, יואב זיו; גל אלברמן, תמיר כהן, מאור בוזגלו (משה אוחיון, 64), אליניב ברדה; ברק יצחקי (עמית בן שושן, 62), בן סהר (עומר גולן, 69).

נבחרת רוסיה: ולדימיר גאבולוב, אלכסנדר אניוקוב, ואסילי ברזוצקי, סרגיי איגנשביץ', אלכסיי ברזוצקי, יורי ז'ירקוב, איגור סמשוב (דימיטרי טורבינסקי ,30) קונסטנטין זיריאנוב, דיניאר ביליאלטדינוב, אנדריי ארשבין, רומן פאבליוצ'נקו (דמיטרי סיצ'יב, 51).

שופט: סטפנו פארינה (איטליה), איצטדיון רמת גן.

תמונות: יותם רונן.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק