יש לנבחרת עתיד ורוד

מוקדמות יורו 2008: מאמן נבחרת ישראל בהחלט נשמע מרוצה ואופטימי לקראת ההמשך ולאחר הניצחון 1:2 הנהדר מול נבחרת רוסיה הערב ברמת גן. גולן: אני בעננים. הידיניק: לא הייתה קונספירציה

שבת 17 נובמבר 2007
אלכס נירנבורג
הרבה אושר ושמחה היה במחנה הישראלי לאחר הניצחון 1:2 מול נבחרת רוסיה, בתוספת הזמן כאשר עומר גולן הכניע וקבע את תוצאת המשחק. לרוסים נותר להסתגר בחדרי ההלבשה מהבושה וכנראה מאיבוד הסיכויים להגיע ליורו.

מאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן: "היום ראינו נבחרת ישראל צעירה ורעבה. יש לנבחרת הזו עתיד ורוד. בלי שום קשר לתוצאה, הייתה לנו הופעה מכובדת במשחק טעון שכזה, שכל אירופה, ארה"ב ואסיה צפו בו. במחצית הראשונה הבקענו שער יפה מאוד, והגענו לעוד מספר מצבים. 

"היינו מוכנים לכל שינוי, שעשה המאמן ההולנדי. עמדנו יפה על המגרש חוץ מפעם אחת או פעמיים. נקודת התורפה שבאה לידי ביטוי במשחק הזה, היכולת הגופנית של השחקן הישראלי, וראינו שהיא לא תמיד מספקת. לשמחתי, ידענו לעשות מתפרצות בזמן הנכון וזה השתלם לנו".

קשטן הוסיף הערב: "הנבחרת הזו היא תהיה ההמשך לקראת מונדיאל 2010. העיתונות האנגלית לא צריכה לבקש ממני סליחה, זוהי תפקידה. לנו יש מחויבות לאומית ועבודה לעשות".

עומר גולן, כבש את שער הניצחון הערב: "אני מרגיש בעננים, זהו הישג מדהים, כל העולם מדברים עלינו. עשינו זאת בזכות, אין הרגשה טובה מאוד. זוהי נבחרת ספורטיבית עם כבוד, שיודעת לשחק כדורגל, עשינו זאת כמו גדולים".

תמיר כהן: "עשינו משחק הירואי, משחק בהחלט מדהים. כל הכבוד לנבחרת שלנו. פתחנו חזק, סיימנו חזק, וזה מה שזוכרים את התוצאה. עשינו את זה בשביל נבחרת ישראל ולא אנגליה, למען הקהל המדהים שהגיע. חבל שאנחנו לא ביורו, אבל ננסה בפעם הבאה".

אליניב ברדה, שגם כבש הערב: "זהו משחק חשוב מאוד, שידברו עליו כל הלילה, הוכחנו שאנחנו נבחרת חזקה, ובדרך שבבית שלנו קשה מולנו. זוהי נבחרת שמוסיפה הרבה כבוד. עמדנו כמו ספורטאים כמו גברים, ידענו שזה חשוב מאוד לקהל המקומי. ניצחנו וזה מה שחשוב". 

בן סהר, ששותף הערב: "הייתי באנגליה לפני המשחק, שמעתי איך מתייחסים, כמה רוצים שננצח. לא עשינו זאת עבורם, אלא עבורנו. זהו ניצחון מאוד מתוק, ננסה לנצח את המשחק האחרון ביום רביעי". 

דודו אוואט, שוער נבחרת ישראל: "ברברה סטרייסרד זה לא מה שחשוב, אלא חשוב לנצח. חשוב שהנבחרת תיראה טוב. חשוב עבור כל האוהדים שלנו בבית, חשוב שהיא תנצח. הולכים היום זקופים, יש לנו נבחרת של גברים".

המאמן הכי מאוכזב הערב, חוס הידיניק אמר בסיום: "צריך להסתכל על המשחק בצורה ביקורתית: שלטנו אבל היינו רשלניים במסירה האחרונה. בשער הראשון שספגנו, ההגנה והקישור שלנו קרסו לחלוטין, ואסור לספוג שערים כאלה. 

"אנחנו מאוד מאוד מאוכזבים מהתוצאה הזו. היינו קרובים מאוד, שלטנו במשחק, אבל אם לא מנצלים את השליטה הזו, בסופו של דבר סופגים וזה מה שקרה לנו הערב. אמרתי לשחקנים בהכנה הטאקטית, שאם הם ישמרו על שער נקי במשך כשעה, אז נוכל להבקיע שער ולנצח. ספגנו מוקדם מדי"

"לא הייתה שום קונספירציה. כל מי שראה את המשחק, הראה ששתי הנבחרות משחקות עבור ניצחון. נבחרת ישראל הפגינה כבוד לאירוע הערב, שנלחמה ולא היה לה סיכוי להעפיל ליורו. אני מצפה שקרואטיה תעשה את אותו הדבר בוומבלי" - סיים הידיניק את דבריו הערב.

תמונות: יותם רונן.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק