''כמה מזל יש לך''?

את השאלה בכותרת שאל עיתון האובסרבר בכותרתו הבוקר והופנתה למאמן נבחרת אנגליה סטיב מקלארן שאמר: " עכשיו הכל תלוי בנו" והחמיא לישראל: "הם הראו לכולם שהם מקצוענים ומשחקים עבור עם גאה"

שבת 17 נובמבר 2007
רועי רובינשטיין
אנחת רווחה, רק כך אפשר לתאר את התחושה של תושבי הממלכה שהביאה לעולם את המשחק היפה היום בערב עם סיום משחקה של נבחרות ישראל ורוסיה. נדמה כי האנגלים מעולם לא חגגו כך את ניצחונו של האחר ועומר גולן החלוץ שרצה כל כך לצאת לפרמיירליג בעונה שעברה זכה לקריאות עידוד מכל מי שישב מול מסך טלביזיה באי הבריטי.

העיתונות הבריטית מיהרה לצאת בכותרות ענק בעקבות החייאת הקמפיין האנגלי להעפלה ליורו הקרוב. ה"דיילי סטאר" כתב: "ישראל הרימה את התקווה האנגלית" וה"מירור" הוסיף: "החלום עדיין כאן". ה"סאן" השתמש במשחק מילים כששאג בכותרתו: "cro get em" בעוד  ה"אובזרבר" ניסח את הכותרת הצינית ביותר של הערב ושאל את סטיב מקלארן: "כמה מזל יש לך"?   

סטיב מקלארן עצמו נשמע מעודד מאד איך לא מהתוצאה, "הניצחון הישראלי הוא פנטסטי עבורנו" אמר המאמן שצפה בניצחון הישראלי בחדר המלון של הנבחרת יחד עם משפחתו וכל צוות המאמנים. " בשער השני כולנו קפצנו מהספה וכפי שאתם בוודאי מבינים אנו שמחים שהכל עכשיו נמצא בידיים שלנו". מקלארן גם לא שכח להחמיא לנבחרת של דרור קשטן ובירך אותה על הניצחון. " הם הראו לכולם לא רק שהם מקצוענים, אלא שהם מגיעים מתוך עם גאה, בהחלט מגיעות להם מילים חמות על השאפתנות שלהם. עכשיו הכל תלוי בנו".

קשר הנבחרת האנגלית סטיבן ג'רארד שלא הפסיק לשגע את חברו לקבוצה יוסי בניון לקראת המשחק אמר הלילה לעיתונאים האנגלים "היינו חייבים להאמין שישראל תשיג ניצחון וזה בדיוק מה שהם עשו. עכשיו האווירה בוומבלי ביום רביעי תהייה מדהימה. מעולם לא הייתי בסיטואציה כזו בעבר ואני חייב להודות כי השבועות האחרונים היו קשים מאד עבורי" הודה השחקן שמאז שהפך למקצוען תמיד סחב את ליברפול ואנגליה להישגים. 

חברו לליברפול, חלוץ נבחרת אנגליה, פיטר קרואץ',  שיפתח בחוד ביום רביעי מול קרואטיה  שמח על הניצחון הישראלי אך יותר מכל דיבר על הבעיות שהובילו לערב המותח. "זה היה מאד מתסכל לצפות בטלביזיה ולחכות שמישהו אחר יעשה עבורך את העבודה. צריך לזכור ברגעים כאלו לא רק לשמוח אלא מה הוביל אותנו לכאן. עלינו ללמוד מהטעויות הללו" אמר קראוץ' לעיתונאים.  

תמונות: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק