המרצדס תיתרם לבית חולים

הפנטזיה נמוגה לאחר שהתברר כי היועץ המשפטי של ההתאחדות לא יאשר את הבאת המרצדס לישראל. בכל מקרה גולן היה נאלץ להיפרד מסכום של 200 אלף דולר כדי לנסוע במכונית היוקרתית

יום ראשון 18 נובמבר 2007
אשר גולדברג
עומר גולן  לא יסע ברחבי ישראל במרצדס החדשה שהבטיחה לו סוכנות ההימורים באנגליה. גולן הבין ביממה האחרונה כי ההתאחדות לא תאפשר לו זאת ובכל מקרה עלות הייבוא של רכב כזה לישראל היתה עשויה להגיע לקרוב ל-200 אלף דולר.

קצת הסברים:  עלות המרצדס עומדת על 50 אלף פאונד, כאשר הבריטיים ביקשו לערוך טקס (למטרת פירסום כמובן) בלונדון. דדו צורי מסוכנות הייבוא FIRST CLASS DRIVING מסביר ש"העלות להבאת מרצדס גבוהה מאוד. אם היא מגיעה היישר מגרמניה יש לשלם מיסוי בסך 112 אחוז. אם היא מגיעה מאנגליה יש להוסיף עוד 25 אחוז על ה-112 אחוז. דהיינו עומר גולן היה צריך לשלם בעצמו בערך עוד 60 אלף פאונד שהם 120 אלף דולר לפחות. 

אך בכך לא תמה המשימה, מאחר שמדובר בשכר וגולן, תושב ישראל חייב במס, הוא היה נאלץ לשלם על 50 אלף הפאונד עוד מיסוי בסך 50 אחוז, לא כולל ביטוחים, דהיינו גולן היה נאלץ לשלם מכיסו בערך 200 אלף דולר עבור המרצדס.

אז מה מומלץ היה לגולן לעשות? או למכור את הרכב באנגליה ב-50 אלף פאונד ואז לשלם מס בישראל בשיעור 25 אלף פאונד, או לתרום אותו לעמותה בישראל ולא לשלם מס כלל. 

ואכן, עו"ד משה אביבי היועץ המשפטי של ההתאחדות הודיע הבוקר כי אין אפשרות חוקית לייבא את המרצדס לישראל ולכן עדיף לתרום אותה, ככל הנראה למכירה פומבית. לפיכך הרכב ייתרם לבית החולים שניידר או לבית חולים אחר. 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק