הכי ארוך. הכי קשה

קבוצות ליגת העל מתגאות בכך שעליהן לעבור חמישה סיבובים כדי לזכות בגביע. ניסינו למצוא מה הדרך הארוכה והקשה ביותר לזכות בגביע כלשהו ומצאנו: מוקדמות גביע העולם דרך אסיה̮ עד הגביע: רק 29 משחקים

יום שלישי 26 פברואר 2008
רועי רובינשטיין
טובות בין פיגוע לפיגוע שעדיין מתרחשים במדינה. מי שעשויה להוות יריבה שקולה לעיראקים במלחמה על המקום השני היא סין שעשתה קפיצת מדרגה ספורטיבית גדולה, עמוקה ורחבת היקף בעשור האחרון לקראת אירוע השיא של השנה שייערך בתחומיה האולימפיאדה. הסינים שהופיעו לראשונה במונדיאל בקוריאה ויפן ב-2002 שמו להם למטרה להעפיל למונדיאל הקרוב כמי שרוצים להוכיח לעולם כי ההתקדמות הספורטיבית שלהם לא תיעצר לאחר טקס הסיום של האולימפיאדה הקרובה. הנבחרת הרביעית בבית, קטאר, נחשבת לחלשה ۞בין הארבעה גם בגלל היכולת של שחקניה על המגרש בשנים האחרונות וגם בשל העוצמה של שלוש הנבחרות האחרות בבית שלצידן נדמה כי היא לא תצליח לייצר יותר מידי דרמה.

בית 2: כל אחת חולמת לעלות (יפן, בחריין, אומן, תאילנד)

בעוד שבבית 1 האוסטרלים נראים כמועמדים הבטוחים לעלייה, הנבחרת שמועמדת לעלייה כמעט ודאית מבית 2 היא נבחרת יפן של איביצ'ה אוסים. המאמן הבוסני מגיע למשחקי המוקדמות הקרובים עם נבחרת משופעת בכוכבים צעירים אותם העלה בשנה האחרונה מהנבחרת האולימפית ושביחד עם שחקני הנבחרת היותר ותיקים אמורים להרכיב את השלד החדש של הנבחרת מארץ השמש העולה שאמורה לקחת את יפן למונדיאל הרביעי ברציפות שלה.

מתחת ליפן צפוי קרב משולש על המקום השני בבית בין בחריין, אומן ותאילנד. הבחריינים שהיו רחוקים כפסע מהמונדיאל הקודם לאחר הפסד בדו קרב הישיۨ מול טרינידד וטבגו על המקום בין 32 הגדולות מגיעים למשחקים הקרובים במטרה אחת, ללכת צעד אחד יותר רחוק מבעבר. המאמן מאקלה שספג מכה קשה עם פרישתם של מספר שחקני מפתח במהלך הקיץ האחרון צפוי לנסות ולחזור על ההישג ההוא לפחות עם שחקנים מעט פחות מנוסים על מלאי אנרגۙה. מי שעלולות להפריע לו נבחרות אומאן ותאילנד נחשבות בעיני רבים לנבחרות פחות מוכשרות מהבחריינים ולמרות שיחסי הכוחות אולי נראים פחות או יותר שווים, הם לא יצליחו ככל הנראה מלמנוע את העפלתם של הבחריינים לשלב הבא יחד עם יפן.

בית 3: דרבי קוריאני סוער (דרום קוריאה , צפון קוריאה, ירדן וטורקמניסטאן)

המפגש המסקרן בין קוריאה לצפון קוריאה יעמוד במרכז משחקי בית 3, שתי המדינות שנוצרו כתוצאה מחלוקת רפובליקת קוריאה בשנת 1948 בגלל המלחמה הקרה ואף חוו מלחמה בתחילת שנות החמישים של המאה הקודמת יפגשו בסך הכל בפעם ה-12 בהיסטוריה לשתי קרבות ישירים ביניהן במהלך משחקי הבית. נבחרת דרום קוריאה היא המועמדת הבטוחה להעפיל לשלב הבא ולו רק בזכות הניסיון שלה במעמדי הגמר של גביע העולם לאורך השנים. הדרום קוריאנים שהפכו לקבוצה האסיאתית הראשונה אי פעם שהעߤילה לחצי גמר גביע העולם לפני שש שנים כשארחו את המונדיאל ב-2002 רוצים לשוב לטורניר הענק הזה בפעם השלישית ברציפות ונראה כי לפחות על המגרש הם מצוידים בכוכבים בסדר של פארק ג'י סונג, לי – יאנג פיו ולי צ'ון – סו שימשכו את הנבחרת לשלבים הסופיים של המוקדמות.

בעוד שהדרום קוריאנים ישענו על שלושת שחקני הייצוא הגדולים שלהם לפרמיירליג, נבחרת צפון קוריאה תורכב מהכישרונות הצעירים אשר הביאו הרבה מאד כבוד לשליט קים איל סונג במהלך השנה האחרונה כשהעפילו כמעט לכל טורניר חשוב של פיפ"א בכל אחד משכבות הגילאים השונות. אסור לנו לחשוב שהצפון קוריאנים יראו במשחקים אלו כמקום לפתיחת דו שיח עם המערב, אך אחת המדינות הקומוניסטיות  האחרונות ביקום תרצה לסיים במקום השני פני ירדן וטורקמניסטאן החלשות שלא יהוו יריבות של ממש לשתי הקוריאניות.

בית 4:Ġהלבנונים ימצאו סיבה לחגוג? (לבנון, ערב הסעודית, סינגפור, אוזבקיסטאן)
בזמן שאצלנו דנו בדו'ח וינוגרד אצל שכינינו ואויבינו מצפון התכוננו בימים האחרונים למשחק הבית שלהם מול אוזבקיסטאן שייערך באצטדיון הלאומי בבירות מחר. הלבנונים שהעפילו לסיבוב ה۩לישי של המוקדמות לאחר ניצחון על הודו בסיבוב הראשון לא נחשבים למועמדים בכירים להעפיל מהבית הזה לסיבוב המוקדמות הבא ולאור כל הבעיות שיש בכדורגל הלבנוני Aוחצי האחרונות ועליהם יכולתם לקרוא כאן ב-TELESPORT נראה כי הנבחרת של השכנה מהצפון תתמודד סינגפור החלשה על̠הזכות לא לסיים אחרונה בבית.

שתי הנבחרות שכמעט בוודאות יישארו בריצה אחר הכרטיס לגביע העולם 2010 גם בסיום הסיבוב השלישי הן ערב הסעודית ואוזבקיסטאן. מאז העפלתה ההיסטורית של ערב הסעודית למונדיאל 1994, הפכה הנבחרת של שחקן השנה באסיה  יאסר אל &ndaųh; קאחטאני למבקרת קבועה באירוע החשוב בכדורגל העולמי ונראה כי גם הפעם לא יהיו הרבה נבחרות שיעמדו בדרכה לניצחון.  האוזבקים, שנחשבים לנבחרת החזקה ביותר מבין חמשת הנבחרות שמייצגות את המדינות שהצטרפו להתאחדות האסיאתית לאחר נפילת ברית ה

תגובות

טלספורט בפייסבוק