2

הפסד מביש לירושלים

הפועל ירושלים סיימה את העונה האירופית שלה בצורה מבישה לאחר הפסד ב-20 נק' הפרש לבשיקטאש 53:73. האדומים הגיעו למשחק עם פור של 15 נק' ואיבדו אותו

יום שלישי 26 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

הפועל ירושלים הודחה מטורניר היולב קאפ לאחר הפסד מביש ומשחק גרוע של שחקניו של דן שמיר לבשיקטאש הטורקית 53:73. ירושלים איבדה יתרון של 15 נק' הפרש מהמשחק הקודם למרות משחק חלש גם של הטורקים.

ירושלים שיחקה רע לאורך כל המשחק, ג'יימי ארנולד לא הגיע למשחק ולא תרם שום דבר מלבד חמש עבירות, טימי באוורס גם כן לא הגיע וקלע רק 2 נקודות לאורך כל המשחק. דרור חג'אג שניסה לקחת את המשחק על עצמו ברבע האחרון, קלע  12 נק' במשחק אבל ברבע האחרוןĠלא הצליח למרות רצונותיו לעשות כלום.

אצל הטורקים בלטו ריק אפודקה עם 15 נק' וסלים חשובים ברבע האחרון שעזרו לטורקים לברוח לירושלים. ניצ'ביץ' ופקר קלעו 13 נק' כ"א, ניצ'ביץ' גם קלט 10 ריבאונדים.

מהלך המשחק:

רבע ראשון:  הדקות הראשונות במשחק צמודות וחמות כאשר ירושלים לא נותנת לטורקים לברוח, בשיקטאש רק ביתרון 7:11 לאחר שבמהלך 2 הדקות הראשונות נשרקו שתי עבירות בלתי ספורטיביות לשתי הקבוצות. ג'ייימי ארנולד פתח את הרבע בצורה ۔ססנית משהו אבל למרות 2 עבירות מוקדמות שלו הצליחו ביורשלים לסיים את הרבע בשיוויון 16:16.

רבע שני:  פתיחה טובה של ירושלים ברבע השני, ויתרון 23:22 לאחר 3 דקות. שרון ששון עם שלשה מרחוק ופילקס מתחת לסל עזרו לקבוצתם, אצל הטורקәם קאיה פקר שקלע כבר 11 נק' שומר את הטורקים במשחק. הטורקים פתחו פער קטן של 6,  23:29  לאחר שחניכיו של דן שמיר לא מפסיקים במשך שלוש דקות להחטיא לייאפים פשוטים. הצרות נמשכות בירושלים, סדרו ניצ'ביץ' נכנס למשחק עם 6 נקודות רצופות וכבר 9 הפרߩ לבשיקטאש 28:37. דן שמיר עם פסק זמן ולאחר מכן מחזיר את דרור חגאג' שמחזיר קצת את האדומים לחיים, שלשה של אורלנד וחטיפה של חג'אג ורק 4 לטורקים 33:37 במחצית.

רבע שלישי:  האדומים רדומים בפתיחת הרבע השלישי ולאחר 6 דקות הטורקים̠ביתרון 7 38:45, וצריכים לומר תודה לטורקים שגם הם במשחק לא מוצלח כלכך. חניכיו של דן שמיר ממשיכים במשחקם הרדום, אפודקה לקח את המשחק לידיו ומנע מירושלים להתקרב 45:50 דקה לסיום הרבע. שלשה של דלמאו ושוב פעם 9 לטורקים בסיום הרבע 45:54. רבע כדורסל רע אבל הסקור הנמוך נותן מקור לאופטימיות לאדומים.

רבע רביעי:  משחק כדורסל רע של ירושלים כאשר הטורקים עלו ליתרון 48:59 לאחר שלשה של דלמאו, קדמה לה שלשה של ששון שלרגע צימק את ההפרש ל-8 נק'.  כשלא הולך לירושלים תמיד מגיע דרור חג'אג כדי להציל את המצב ובלייאפ קל מוריד את ההפרש חזרה ל-8 נק 51:59. ניצ'ביץ עם סל חשוב העלה את הטורקים למרחק סל אחד מסגירת הפער 51:64 לבשיקטאש 3 דקות לסיום אפודקה סגר את הפרש 15 הנקודות מקו העונשין שתיים וחצי דקות לסיום . אפודקה עם שתי נקודות נוספות וכבר 18 יתרון לטורקים במשחק 51:69, ויתרון 3 נק' בסיכום שני המשחקים. חניכיו של דן שמיר המשיכו לבייש את קבוצתם עד לסיום המשחק ואיבדו הזדמנויות לצמק את הפער והפסידו במשחק 53:73 בסיכום שני המשחקים 5 נקודות הפרש לטורקים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק