הדרך למונדיאל קשה יותר

בניגוד לפרסומים כי הדרך למונדיאל תהיה יותר קלה מאחר שישראל תשובץ בקבוצת הדירוג השלישי, יש להזכיר כי מי שתסיים שנייה בטורניר המוקדמות הבא תיאלץ לעבור עוד שלב הצלבה

יום שני 19 נובמבר 2007
דורון ברגר

נבחרת ישראל תדורג בקבוצת האיכות השלישית בהגרלת משחקי מוקדמות המונדיאל לשנת 2010, כך נקבע כבר מזמן, אלא שהדרך למונדיאל תהיה דווקא קשה יותר.

ההגרלה תיערך ביום ראשון בדרום אפריקה, אך למי ששכח, ישראל כבר היתה בדרג השלישי כשהיו  8 או 9  בתים במשחקי מוקדמות. ישראל שובצה בקבוצת האיכות השלישית במוקדמות גביע העולם 1998, יורו 2000, מונדיאל 2002 ויורו 2004. ירדנו לקבוצת האיכות הרביעית כי מספר הבתים צומצם (במוקדמות מונדיאל 2006 ומוקדמות יורו 2008).

בטורניר המוקדמות הבא שוב נחזור לשיטה הישנה ונכון שאולי הבית יהיה יותר קל מהבית הנוכחי של ישראל, אלא שהפעם מקום שני לא יבטיח כרטיס למונדיאל כמו שהיה בטורניר הנוכחי.

מה שראשי פיפ"א ואופ"א לא קבעו עוד הוא מי ישחקו בהצלבה. ברור שהראשונה בכל בית תעיפל למונדיאל וששמונה מתוך תשע הסגניות ישחקו בהצלבה, אולם ייתכן גם כי מאחד הבתים הנבחרת שתסיים במקום השני לא תעפיל הצלבה בכלל .

ההסבר הוא ששמונה בתים יהיו בני 6 נבחרות ובית אחד יהיה בן 5 נבחרות. ייתכן כי הנבחרת הסגנית בבית הקל של החמש נבחרות תוענש ולא תעפיל למשחקי ההצלבה כלל. נשמע מסובך? הפתרונות בסוף השבוע.

מה שסביר יותר הוא שיוחלט שהסגנית הטובה ביותר תעפיל למונדיאל ושאר 8 הנבחרות ישחקו בינהן במשחקי הצלבה.  בכל מקרה הדרך למונדיאל 2010 תהיה קשה יותר עבור דרור קשטן, מאור בוזגלו ובירם כיאל.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק