דורסמן: אני פורש מכדורסל

הערב נערך הדיון המשמעתי כנגד הפועל חולון, לאחר מקרה החזיז במלחה, שפצע את המאבטח יואב גליצשטיין. דורסמן בהחלט נחוש בדעתו לעזוב את הקבוצה. קרמר: צריך להעניש את חולון בחומרה

יום רביעי 21 נובמבר 2007
שלמה חסיד

הערב נערך הדיון בעונשה של הפועל חולון, בעקבות פרשת זריקת החזיז בעיצומו של המשחק מול הפועל ירושלים בשבוע שעבר. כאמור בפיצוץ החזיז, נפצע המאבטח יואב גליצשטיין. 

במהלך הדיון הערב, הוצגה קלטת, שבה יוסי מלאך, החשוד במעשה זרק את החזיז לעבר המשחק בעיצומו. ההחלטה לגבי העונש להפועל חולון, תערך מחר (רביעי). מיקי דורסמן החליט בצעד קיצוני להחליט על פרישתו מענף הכדורסל, עוד בטרם קיבלה חולון את העונש.

מאמן הפועל חולון, מיקי דורסמן, הופיע הערב חולה לדיון, ובהחלט לא מרוצה מחסרונם של אנשי הפועל ירושלים: "זה לא הוגן שרק אנחנו עומדים כאן לדין. גם הפועל ירושלים צריכה לעמוד לדין משמעתי. 

"בגלל מה שקרה, אני שוקל לעזוב את הכדורסל. ואם זה היה קורה למכבי תל אביב, הם בכלל לא היו יושבים כאן. אם העונש יהיה 8 משחקי רדיוס, אני גמרתי עם הכדורסל. לא נוכל לקחת על עצמנו את העול של מדינת ישראל ולא נהיה טרף קל של איגוד הכדורסל"

יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי אמר הערב בדיון: "אנחנו לא צד בעניין, אבל אני רוצה להגיד כאן, שלחולון יש אחריות שילוחית מוגבלת בעניין. 

"לדיון הזה תהיה השלכה מאוד גדולה, על האפשרות לנהל כאן כדורסל בארץ, אשר כל צד שלישי, שאין לו קשר ישיר לקבוצות יכול לפוצץ את המשחק. והקבוצות עומדות לדין בגין זאת". 

אבנר קופל, יו"ר מנהלת הכדורסל אמר הערב בדיון: "אני רואה בעין לא יפה את הופעת שמעון מזרחי בדיון הערב. לדעתי כל קבוצה יש אחריות על האוהדים שלה, אם קבוצה לא תיקח אחריות על האוהדים שלה, לא נוכל לנהל כאן ליגה".

שוקי קרמר, היועץ המשפטי של האיגוד, שדרש להעניש את חולון עם 8 משחקי רדיוס אמר: "אוהדי חולון איימו על חיים אוחיון, ולפי דעתי הוא נמצא בסכנת חיים. זה לדעתי העונש הראוי, בנוסף לקנס כספי גבוה".

וידיאו ותמונות: יותם רונן.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק