האשכנזים יעופו ממכבי

מי שאמר את המשפט המכוער והגזעני בכותרת הוא רוני מאנה. הדברים נאמרו בהתייחס לרגע האפשרי בו עשוי מאנה להשתלט על מכבי תל אביב. לוני הרציקוביץ': זו בושה אבל לא לרמה שלי

יום רביעי 21 נובמבר 2007
אשר גולדברג
שש שנים לאחר ההתבטאויות האומללות של מאמן הכדורסל פיני גרשון בקשר לצבע עורם של שחקניה הזרים של מכבי ת"א, שוב חוזרת נימה גזענית דוחה ובלתי מקובלת ומרימה את ראשה עמוק בתוך הספורט הישראלי.

 הפעם לא מדובר בקומץ אוהדים או קהל משולהב ביציע, אלא בהתבטאות פומבית של מי שמקווה להיות בעל הבית של קבוצת הכדורגל מכבי ת"א, רוני מאנה.

הפנינים שיצאו משפתיו של מאנה נאמרו במהלך חתונת קצין הביטחון של המועדון, עמוס מאיר, ביום שני האחרון.  מאנה שלא החליף מילה כל הערב עם לוני הרציקוביץ', שנכח אף הוא באירוע, חיכה עד שהאחרון יעזוב ואז תפס את הבמה והחל לפזר הצהרות דרמטיות. 

אנשי מכבי ת"א סיפרו הלילה כי מאנה אמר לחלק מהשחקנים שבתוך שבוע - שבועיים הוא יהיה הבעלים החדשים של הקבוצה וכי ברגע שזה יקרה רבים יאלצו לעזוב. מאנה התייחס בדבריו גם לבכירים שבמנהלי המועדון ובשיא הצהרותיו עמדה האמירה האומללה שבה נטען כי "בקרוב יפונו על ידי טרקטור כל האשכנזים מקריית שלום ומכבי ת"א".

רוב הנוכחים לקחו את הדברים בבדיחות הדעת, אבל היו גם כאלו שלקחו את האמירה באופן קשה ואף דיווחו להרציקוביץ' על שהתרחש, שבתגובה טען כי זו בושה אבל לא לרמה שלו. מאז אמירתו היו במכבי שהגיבו לדבריו של מאנה באופן קשה בעוד מאנה עצמו כמו גם חבריו טענו כי הוא אינו גזען ואינו עושה הפרדה בין אשכנזים וספרדים או עדות אחרות. מאנה עצמו טען בפני כולם כי האמירה נאמרה בבדיחות הדעת וכי האנשים ששמעו אותה היו במצב רוח והרבו לצחוק. 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק