קולומביה גברה על ארגנטינה

מוקדמות המונדיאל בדרום אמריקה: הקולומביאנים ניצלו הרחקה של קרלוס טבז סכדי להפוך פיגור לניצחון 1:2 במחצית שנייה טובה. ונצואלה גברה על בוליביה 3:5 במשחק השני של הלילה

יום רביעי 21 נובמבר 2007
רועי רובינשטיין
לפני קצת יותר מארבע עשרה שנים גברה נבחרת קולומביה על נבחרת ארגנטינה 0:5 בתצוגת תכלית. מאז הקולומביאנים לא ניצחו את הארגנטינאים במשחק רשמי, מה לעשות שהכבוד הארגנטינאי והחגיגה הקולומביאנית מזכירים לנו את המאורע בכל פעם שהשתיים נפגשות?  הלילה בבובואטה קולומביה נפגשו שתי הנבחרות למשחק במסגרת המחזור הרביעי של מוקדמות גביע העולם 2010 בדרום אמריקה, ואנחנו קיבלנו יופי של משחק, עם ניצחון קולומביאני 1:2.

זו לא הייתה רק האווירה מסביב אלא בעיקר הקצב המסחרר והמשחק האגרסיבי למן ההתחלה, בדקה ה-25 לאחר ששתי הנבחרות בעיקר היו עסוקות בלתת קטנות האחת לשנייה הגיע הרגע המשמעותי הראשון של המפגש כששופט הקו ראה את קרלוס טבז מכשיל את מגנה הימני של קולומביה באוסטוס ללא כדור והפנה את תשומת ליבו של השופט לעניין. האחרון לא התבלבל שלח לעברו של טבז כרטיס אדום וגם הרחיק את עוזר מאמן נבחרת ארגנטינה שהתווכח.

דווקא ההרחקה עוררה את הארגנטינאים בדקה ה-36 הגאון הקטן ליונל מסי קיבל כדור חופשי ליד הרחבה מסר במהירות לריקלמה שהחזיר לו וכוכבה של בארסה יצא לסלאלום נוסף מאלו שאנו אוהבים. הוא השכיב את המגן מחוץ לרחבה נכנס אליה עבר בין שני שחקני הגנה ומזווית קשה הקשית מעל לידו המושטת של אבוסטל חוליו בכדי לעלות את ארגנטינה ל-0:1.

הארגנטינאים יכלו להכפיל את התוצאה בדקה ה-45 כשאיברה פרץ לרחבה וניסה לסחוט בעיטת עונשין מ-11 מטר לאחר מפגש עם חוליו ומיד אחר כך כש ריקלמה קיבל מתנה מההגנה ובעט חלש מעשרה מטר לידיו של השוער.

ההחטאות של סיום המחצית הראשונה היו בעורכייה של ארגנטינה לכל אורך המחצית השנייה שלמן הפתיחה הייתה כולה של נבחרת אחת- קולומביה. המארחים הגיעו להזדמנות כבר בהתקפה הראשונה של המחצית אך מורנו החטיא מול שער ריק. בדקה ה-50 מסי יכול היה  שוב להכפיל את התוצאה עבור ארגנטינה אך בעט החוצה לאחר מבצע אישי יפה. 

בדקה ה-63 באוסטוס הוכשל מחוץ לרחבה ולקח את הכדור החופשי שנעצר רק ברשת העליונה של ארגנטינה והשווה את התוצאה ל-1:1. שבע דקות לסיום המשחק בזמן שארגנטינה הייתה בהתקפה חילצו שחקני ההגנה של קולומביה את הכדור והוציאו אותה למתפרצת קטלנית. תוך חמישה מסירות הגיעו הצהובים לשער כשמורנו מקבל כדור מושלם בסיום ההתקפה בכדי לדחוק פנימה את שער הניצחון.

ונצואלה כבר שנייה עם 3:5 על בוליביה 
במשחק הראשון של הלילה השיגה ונצואלה את ניצחונה השני במוקדמות לאחר ניצחון ביתי דרמטי 3:5 על בוליביה החלשה מצמד שערים של מלדונדו בדקות 89 ו-90 שסיימו משחק הפכפך ומעניין. 

המארחת פיגרה כבר לאחר 19 דקות משער של מרטינס אך רק לדקה אחת מאחר שדניאל אריסמנדי השווה. הבוליביאנים עלו שוב ליתרון בדקה ה-27 משער של ארסה אך היה זה שוב אריסמנדי שהשווה את התוצאה חמש דקות למחצית. 

בדקה ה-77 עלתה בוליביה ליתרון בפעם השלישית במשחק לאחר שג'ייסטיניו כבש את השלישי לזכותה. שחקנייה כבר היו בדרך לחגיגות אך אז הגיע מלדונדו שבזכות צמד מהיר שלו קבע את תוצאת המשחק.


תמונות: רויטרס

 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק