ניצחון שווה אולי דרג שני

למרות ההצהרות של אבי לוזון, מתברר שהדרג השלישי במוקדמות המונדיאל מובטח והמאבק הוא בכלל על הדרג השני. ניצחון על מקדוניה וצריך להחזיק אצבעות לצרפת, ספרד וסלובניה

יום רביעי 21 נובמבר 2007
דורון ברגר

בימים האחרונים בדקו קברניטי ההתאחדות לכדורגל בחישוב לא מדויק איזו תוצאה תספיק בכדי להבטיח לישראל את הדרג השלישי באיכות הקבוצות לקראת הגרלת מוקדמות מונדיאל שתיערך בדרום אפריקה ביום ראשון הקרוב. 

אלא שכל ראשי ההתאחדות לא יודעים כנראה כיצד מחשבים את הניקוד, ולא השכילו להפנים כי מאחר שבמשחקי המוקדמות הבאים יהיו תשעה בתים ולא שבעה כפי שיש במוקדמות היורו, גם אם ישראל תובס הערב בר"ג 0:100, היא תדורג בקבוצת האיכות השלישית בהגרלה ביום ראשון.

הדבר המדהים הוא שבזכות הניצחון על רוסיה ושאר התוצאות בשבת האחרונה, קיימת אפשרות תיאורטית וגם די מעשית שניצחון הערב על מקדוניה יביא לכך שישראל תדורג בקבוצת האיכות השנייה ביום ראשון. 


בכדי שזה יקרה, ישראל צריכה לעקוף את נבחרות בולגריה שתשחק מול סלובניה, צפון אירלנד שתשחק בספרד ובחישוב מסוים גם את אוקראינה שתשחק מול צרפת, ככל הנראה אם שתיים משלושת אלו יפסידו וישראל תנצח, הדרג השני יהיה נחלתה של ישראל. בכל מקרה כל תוצאה פרט לניצחון הערב תשאיר כאמור את ישראל בדרג השלישי. 

במדור הספורט של עיתון הארץ פורסם היום הניקוד המדויק לפיו "הניצחון הישראלי על רוסיה העלה את ישראל מהמקום ה-24 באירופה למקום ה-21.  לישראל כרגע 812 נקודות דרוג במקום ה-21, ואם תנצח את מקדוניה תעלה ל-854 נקודות.  אם שחקניו של קשטן ינצחו הערב, הם יעברו בוודאות את נורווגיה, גם אם זאת תנצח את מלטה ואת סרביה או את פולין, שמתמודדות ביניהן. אם סרביה תנצח, ישראל תעבור גם את פולין. במקרה של תוצאה אחרת, ישראל תעבור את סרביה.

מלבד שתיהן, ישראל צריכה לעקוף עוד כאמור נבחרת אחת, זאת בהנחה שטורקיה (מול בוסניה)  ושבדיה (מול לטביה) ינצחו את יריבותיהן החלשות בבית". 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק