חיפה חזרה למציאות

ליגת העל: ההצלחה החד פעמית בגביע המדינה, כנראה שהספיקה לירוקים. מכבי חיפה סיימה בתיקו 1:1 בקרית אליעזר מול הכבשה השחורה, מכבי הרצליה. דוידוביץ' כבש שער עצמי עד שיניב קטן הציל את רוני לוי

שבת 01 מרץ 2008
אשר גולדברג

מצבי הרוח של מכבי חיפה המשיכו גם היום (שבת) בקרית אליעזר. הירוקים הצליחו לחזור מפיגור ולסיים בתיקו 1:1 מול מכבי הרצליה, שלא הייתה רחוקה מניצחון.

הכבוד האבוד של מכבי חיפה עדיין לא נמצא בקרית אליעזר. הירוקים של רוני לוי נראו כמו אוסף מקרי של שחקנים, שבדרך נס לא הפסידו מול מכבי הרצליה הקטנטונת. קריאות הגנאי של האוהדים לעבר מאמנם, המשיכו כמעט לכל אורך המשחק, אין כל כך מה להוסיף על היכולת, אבל חדוות המשחק? הקוד האתי של הכדורגל? מי שימצא אותם, שיߢביר ליענק'לה שחר.

ליאור רפאלוב, שעלה לשחק במחצית השנייה, יכל להציל את הישבן של רוני לוי לפחות לעוד שבוע. בתום הסיבוב השני מכבי חיפה לא מנצלת את התוצאות בשאר המגרשים, אלא נדבקת מהם. בסיום המשחק ראינו תמונות קשות, של הקהל המקומי זורק מכל הבא ליד על̠רוני לוי, שירד מלווה בשוטרים ובאנשי אבטחה.

איך מרגישים השחקנים של פרדי דוד, כשהם רואים ירוק מול העיניים? כנראה שביטחון עצמי רב. מכבי הרצליה כמעט ויכלה לגנוב ניצחון חוץ מרשים בקרית אליעזר, הרי הצהובים השיגו ניצחונות רק מחוץ לבית העונה. בתום הסיבוב השני הרצליה עדיין בסכנת ירידה, והחבל הדק לאשדוד מתחיל להתרחב. .

מחצית ראשונה: אוי דוידוביץ'

הירוקים פתחו בהתלהבות את המשחק: בדקה ה-4 התקפה מצויינת מאגף ימין. עמרי אפק הגביה ישירות לראש של רנאטו, שנגח טוב אולם ניӦן הדף פעם ראשונה. הכדור החוזר הגיע ליניב קטן, שעדיין לא התאפס ובעט החוצה. 

הרצליה כמעט וגנבה גול במחצית הראשונה: בדקה ה-32 ראדי הגביה מאגף ימין לתוך הרחבה ומצא את שליו מנשה. החלוץ הצעיר היטל בשני מגיני חיפה, אבל שלח בעיטה חזקה מעל השער.&Ůbsp;

8 דקות לפני המחצית, מכבי חיפה החמיצה הזדמנות מצויינת לשער: מסירה של עמרי אפק לתוך הרחבה, מצא את יניב קטן שהחזיר בעקב לבוקולי. הברזילאי בעט מקרוב מעל השער ונחמץ שער בטוח. 

ההרדמות של החיפאים עלתה להם ביוקר: בדקה ה-43 מתפרצת של הרצליה הניבה שער. צ'ם אנטויה רץ לשער ומסר לעומר בוקסנבוים. הקשר הצעיר בעט ברגל שמאל ישירות לקורה, הכדור חזר לגבו של ניר דוידוביץ' וחדר פנימה - 0:1 למכבי הרצליה. 

מחצית שנייה: קטן הציל את רוני לוי

מכבי חיפה חיפשה את שער השוויון: בדקה ה-58 עמרי אפק הגביה כדור חופשי מאגף ימין, שמצא את הראש של רפאלוב. הקשר החיפאי נגח מצויין למרכז השער, וניצן ברפלקס מהיר הדף מצויין. 

הלחץ המשיך והשער הגיע: ӧרן מאגף ימין, יצרה ערבוביה ברחבה, הגנת הרצליה לא הצליחה לעצור ובדקה ה-65 יניב קטן עט על הריבאונד והפציץ מ-5 מטרים פנימה - 1:1 בקרית אליעזר. 

5 דקות לפני תום המשחק, ליאור רפאלוב קיבל כדור מדוייק מעומרי אפۧ. רפאלוב היה חופשי מול שער ריק ובעט בחוסר ריכוז מעל המשקוף.

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ'; פיטר מסיללה, דייגו קרוסה, שי מימון, עמרי אפק; רנה לימה, בירם כיאל, גוסטבו בוקולי (אושרי גיטה, 58), רנאטו (ליאור רۤאלוב, 46); יניב קטן, טמבינקוסי פאנטני.

מכבי הרצליה: איתמר ניצן, מיטייה מורץ', עומר בוקסנבוים, ווקמונביץ' (חיים מלכה, 85), מנשה (אושרי אלפסי, 88), אדרי, אסי משיח,̠טצ'ם אנטויה, דייהו דייויס, מהארן ראדי (תומר חמד, 72) ואסף קריספיס.

שופט: אלי חכמון, קרית אליעזר.

תגובות

טלספורט בפייסבוק