זיו: הקופסא הוא מגרש קשה

מאמן בית"ר ירושלים, יצחק שום טרם תירגל הרכב למשחק ביום ראשון מול מכבי נתניה. נציג ברוז' יעקוב אחרי זיו בראשון. זיו: לא טוב להגיע למגרש כזה אחרי שתי תוצאות תיקו

יום חמישי 22 נובמבר 2007
אסף שקד

 לאחר שבוע וחצי בהם עמד לרשותו של יצחק שום סגל מצומצם מאוד באימוני הקבוצה, היום בצהריים חייך המאמן למראה סגל כמעט מלא מלבד צמד הצ'יליאנים שינחתו מחר בצהריים בישראל.

"חוזרים לשגרה", זהו הביטוי שהכי מאפיין את האימון של בית"ר ירושלים היום ואת הלך הרוחות בקבוצה, העובדה שסוף סוף התאמנה הקבוצה בסגל מלא, החזירה את בית"ר לעניינים לקראת המשחק הקשה ביום ראשון מול מכבי נתניה.

יצחק שום טרם תרגל הרכב למשחק ביום ראשון ורק מחר ובאימון ביום שבת הוא צפוי לתרגל את ה-11. הבעיה הגדולה ביותר ניצבת בעמדת המגן הימני, כריסטיאן אלברז ינחת בישראל רק מחר בשעה 17:00 וזאת לאחר שסיים 150 דקות במדי הנבחרת בנוסף לטיסה ארוכה ולילה בלי שינה, למעשה המגן יעמוד לרשותו של שום רק באימון ביום שבת וכבר עתה בטוח שהוא לא יהיה בשיא כושרו למשחק. מילובאן מירוסביץ לעומתו לא שותף בשני משחקי נבחרתו למרות שנכלל בסגל, היום לפנות בוקר הפסידה צ'ילה 0-3 לפרגוואי וצמד המשחקים עבור הנבחרת הצ'יליאנית הוגדרו ככישלון.

למרות המשחק הקשה, בבית"ר די בטוחים כי ביכולתם לחזור מנתניה עם שלוש נקודות. גם היכולת של החבר'ה מעיר היהלומים, תנאי המגרש הקשים, והעובדה כי בית"ר לא התאמנה בצורה סדירה מזה זמן רב, לא מרתיעים את החניכים של שום.

 "מכבי נתניה היא אחת הקבוצות החזקות בליגה", אמר היום יואב זיו, "כבר בעונה שעברה היה אפשר לראות שמדובר בקבוצה חזקה מאוד ועצם העובדה שהם הסגנים שלנו מראה שהם יריב לא קל. יש לנו עדיין טראומות מהמשחק האחרון שלנו בקופסא שהפסדנו בו 1-3 והמשחק הזה מראש לא הולך להיות קל".

על העובדה שלבית"ר יש מספר ימים מצומצם להתכונן למשחק אמר זיו : "להשתמש בתירוצים זה הכי קל, אבל הם לא יביאו לנו אליפות ולא את הנקודות. גם למכבי נתניה היו שחקנים בנבחרות ואנחנו נמצאים בשלב שבו אנחנו כבר התרגלנו לפגרות כאלה שבהם יש לנו מספר ימים מצומצם להתאמן ביחד".

זיו יודע היטב מהו המפתח לניצחון בנתניה: "כשאתה מגיע אחרי 2 תוצאות תיקו הביטחון יורד באופן אוטומטי. הקופסא זה אחד המגרשים שהכי קשה לנצח בהם, אבל אם תהיה לנו את התמיכה מהקהל כמו שתמיד יש לנו – זה יוכל לעזור לנו מאוד. כשאתה עולה למגרש בידיעה שהפסד ידיח אותך מהמקום הראשון – אתה עולה עם הרבה יותר אנרגיה ומוטיבציה, עבורי זה אחד המשחקים הכי חשובים שהיו ויהיו לנו העונה, זוהי צומת הדרכים שלנו".

אפרופו יואב זיו. המגן הירושלמי יהיה ביום ראשון תחת מעקב של הסקאוטר של קלאב ברוז' הבלגית. בימים האחרונים הגיש הסקאוטר של ברוז' בקשה להנהלת מכבי נתניה לארגן לו כרטיס ליציע הכבוד במשחק ביום ראשון. כשנשאל מה פשר הגעתו למשחק, הוא ענה: "באתי להתרשם מהמגן של בית"ר ירושלים שמשחק בנבחרת". כזכור, לזיו יש הצעה ביד מאלופת דנמרק - קופנהאגן.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק