סופית: ישראל בדרג השני

ראשי ההתאחדות ודרור קשטן יצאו היום להגרלת מוקדמות גביע העולם ולאחר שהמריאו החליטו ראשי פיפ"א כי ישראל תשובץ בדרג האיכות השני, לראשונה בהיסטוריה. בין המדורגת שלישי: פינלנד וצפון אירלנד אך גם דנמרק

יום שישי 23 נובמבר 2007
אשר גולדברג
נבחרת ישראל תדורג בדרג השני בהגרלת מוקדמות גביע העולם שתיערך ביום ראשון. ראשי פיפ"א החליטו היום לשבץ את ישראל כמדורגת 18 באירופה וישראל זכתה מן ההפקר לאחר שעברה את סרביה, לה משחק חסר במוקדמות היורו.

זו הפעם הראשונה מאז התקבלה ישראל לאירופה, שהנבחרת תדורג בדרג השני למשחקי מוקדמות כלשהם. במשחקי המוקדמות תחולק אירופה לתשעה בתים כשהראשונה מכל בית תעפיל למונדיאל בדרום אפריקה וכמעט כל קבוצות הדרג השני יערכו משחקי הצלבה.

אגב, ישנן לא מעט נבחרות בינוניות מאוד בדרג השלישי כמו אוקראינה, צפון אירלנד ופינלנד. אבל גם כמה אריות כדורגל מאירופה כמו בלגיה ודנמרק.

בתוך כך, ולמרות המתיחות הקלה שנוצרה בין מאמן הנבחרת הלאומית, דרור קשטן, ליו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, בעקבות ההתרעמות של האחרון על אי שיתופו של החלוץ, עומר גולן, במשחק מול מקדוניה, ידעו השניים לשים הבוקר את הביקורת בצד, בדרך לדרבן שבדרום אפריקה לקראת הגרלת מוקדמות המונדיאל. 

"המטרה היא לקבל הגרלה נוחה ביום ראשון בדרבן. אין שום סיפורים שבדרך, הרצון הא לבנות נבחרת חדשה, שתצליח להגיע למונדיאל ב- 2010", סיפר לוזון, וזאת עוד בטרם ידע על ההחלטה שהתקבלה בפיפ"א מאוחר יותר.

לגבי המשך דרכו הרשמית של המאמן קשטן, ענה לוזון: "ביום שלישי תתקיים במשרדי ההתאחדות לכדורגל מסיבת עיתנואים מיוחדת, שם יוכרז על מינוי קשטן לקדנציה נוספת. כמו כן נדבר על ההגרלה ועל הנבחרות בבית שלנו". 

מנגד הצהיר קשטן, כי מוקדם עדיין לדבר על העפלה, שכן הכל תלוי בהגרלה שהנבחרת תקבל. בנושא סדר המשחקים הבהיר המאמן, שהרצונות של ישראל טרם נקבעו.

הדרג הראשון: איטליה, ספרד, גרמניה, צ'כיה, צרפת, פורטוגל, הולנד, קרואטיה, יוון

הדרג השני: ישראל, אנגליה, רומניה, סקוטלנד, טורקיה, בולגריה, רוסיה, פולין, שבדיה

דרג שלישי: נורבגיה, אוקראינה, סרביה, דנמרק, צפון אירלנד, אירלנד, פינלנד, שוויץ, בלגיה 

דרג רביעי: סלובקיה, בוסניה, הונגריה, מולדובה, וולס, מקדוניה, בלארוס, ליטא, קפריסין

דרג חמישי: גאורגיה, אלבניה, סלובניה, לטביה, איסלנד, ארמניה, אוסטריה, קזחסטן, אזרבייג'ן

דרג שישי: ליכטנשטיין, אסטוניה, מלטהף לוקסמבורג, מונטנגרו, אנדורה, איי פארו, סן מארינו
 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק